Jaskinie Belum to najdłuższa jaskinia znajdująca się w Andhra Pradesh. Znajdują się one około 110 kilometrów od Kurnool i są jednymi z najbardziej prestiżowych i znanych jaskiń w kraju. Są to podziemne jaskinie, które zostały zbudowane pod polem rolniczym i posiadają trzy wnęki, z których jedna służy jako główne wejście. Jaskinie Belum są jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Indiach i zostały nazwane przez rząd Indii „Unikalnym Projektem Ekoturystycznym”. Jeśli masz nadzieję odwiedzić to wspaniałe miejsce, oto niektóre z przebłysków, które dadzą Ci mini wycieczkę po tym historycznym pięknie.

Jaskinie Belum:

Posąg Buddy z jaskiń Belum:

jaskinie belum

Ponieważ jaskinie Belum są starożytne, posiadają jedne z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych reliktów, których będziesz świadkiem. Znalezione tu relikwie buddyjskie i dżinistyczne dowodzą, że mnisi należący do tych wyznań wnieśli pewien wkład w tworzenie tych jaskiń. Piękny, długi i nieskazitelny posąg Buddy jest więc czymś, co zdecydowanie powinieneś ją zobaczyć.

Pillidwaram:Cuda jaskiń Belum -Pillidwaram

Słowo Pillidwaram oznacza bramę kota. Jest to w zasadzie naturalny łuk, który ma kształt głowy lwa. Obraz jest rzeczywiście bardzo artystyczny i stanowi komplement dla genialnych umiejętności i kunsztu, jaki posiadali budowlańcy w tamtych czasach. Jest to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w jaskiniach Belum i na pewno nie można go przegapić.

Sala Medytacyjna:

APARAT CYFROWY OLYMPUS

Sala Medytacyjna Jaskiń Belum wygląda zdumiewająco i atrakcyjnie. Sadzonki skalne i stylizacja są absolutnie wspaniałe. Atmosfera tego miejsca jest bardzo spokojna i spokojna, ponieważ było to miejsce, w którym buddyjscy mnisi spędzali czas oddając cześć i medytując. Mieszkało tu też wielu mędrców.

Tysiące Kapturów:

Cuda Jaskiń Belum - Tysiąc Kaptur

Tysiąc Kapturów to piękna część Jaskiń Belum, gdzie można zobaczyć wspaniałe formacje w kształcie kaptura Kobry. Sufit tej sekcji wygląda tak, jakby tysiące kobr otworzyły swoje kaptury. Widok jest prawie wspaniały.

Izba muzyczna:

Cuda jaskini Belum – sala muzyczna

Izba Muzyczna została otwarta dla publiczności w 2006 roku. Formacje tej sekcji wytwarzają formy przypominające dźwięki muzyczne. Wybija się je drewnianymi kijami, dzięki czemu wygląda bardzo atrakcyjnie, pięknie i wspaniale. To miejsce zdecydowanie warto odwiedzić?.

Drzewo Banyan:

Cuda jaskiń Belum - drzewo Banyan

Banyan Tree of the Belum Caves ma ogromny filar z ogromnymi formacjami stalaktytów zwisających z sufitu. Wyglądem przypomina drzewo Banyan ze względu na korzenie powietrzne, dlatego jest również znane jako „Voodalamari”. Obraz tego działu z pewnością Cię zainteresuje.

Mandapam:

Cuda jaskiń Belum -Mandapam

Mandapam zasadniczo opisuje wnętrza jaskiń Belum, które są pełne historycznych filarów i monumentalnych konstrukcji. Otoczenie tych miejsc jest naprawdę przyjemne i zdają się przenosić w zupełnie inny świat. Jeśli masz nadzieję odkryć kulturę Indii, możesz pozwolić sobie na ominięcie tak wspaniałych miejsc.

Skomplikowane fragmenty:

Cuda jaskini Belum - wejście.

Skomplikowane przejścia w jaskiniach Belum z pewnością cię ekscytują i intrygują. Konstrukcje są wspaniałe, a przejścia długie i zawiłe. Są one rzeczywiście bardzo podobne do jaskiń i mają duże znaczenie historyczne. To niesamowite, jak dobrze te miejsca są nadal utrzymane. Nic dziwnego, że liczba odwiedzających wydaje się rosnąć z roku na rok.

Święte łóżko:

Cuda jaskiń Belum - Saint Bed

Saint Bed to kolejna ważna cecha jaskiń Belum i zdecydowanie nie można jej pominąć. Ma wielkie znaczenie historyczne i znaczenie. Szare skały i mocna struktura wyglądają niesamowicie.