Jaskinie Badami znajdują się w dzielnicy Bagalkot w północnej Karnatace. Są one znane jako doskonały przykład doskonałej indyjskiej architektury skalnej, zwłaszcza architektury Badami Chalukya. Świątynia zbudowana jest z czerwonego piaskowca ze wzgórz i jest jedną z najstarszych świątyń naszego kraju. Znajduje się tutaj kilka pięknych miejsc i świątyń, które z pewnością Cię zainteresują. Jeśli nie możesz się doczekać odkrywania i studiowania kultury i architektury Indii, świątynie Badami Cave powinny być Twoim ostatecznym celem podróży.

Jaskinie Badami ze zdjęciami:

1. Wejście do jaskiń Badami:

Wejście do jaskiń Badami

Wejście do jaskiń Badami jest absolutnie wspaniałe. Wygląda tym bardziej atrakcyjnie, gdy pada na nią światło słoneczne, nadając mu wspaniały i piękny wygląd. Te jaskinie są tak popularne, że co roku odwiedzają je ponad tysiące odwiedzających i turystów. To naprawdę w najlepszych jaskiniach naszego kraju, które zostały tak dobrze utrzymane i zachowane.

2. Świątynia Sziwy:

Sanktuarium Sziwy badami jaskinie karnataka

Pierwsza jaskinia to sanktuarium słynnego hinduskiego bóstwa Sziwy. Postać tego Boga ma około pięciu stóp wysokości i została wyrzeźbiona w taki sposób, że wyraża jego słynną pozę taneczną tandawy. Rzut jego 18 ramion również wygląda dość artystycznie.

3. Bhuvaraha i Trivikarma:

Architektura jaskiń Bhuvaraha i Trivikarma badami

Druga jaskinia znaleziona w jaskiniach Badami zawiera duże obrazy Bhuvaraha i Trivikarma. Wejście zawiera rzeźby strażników, którzy trzymają w dłoniach lotos. Na suficie znajdziesz różne wizerunki hinduskich bogów i bogiń.

4. Świątynia Jaskini Vaishnava:

Świątynia Vaishnava Cave Badami Caves

Świątynia Vaishnava Cave jest największą i najpiękniejszą świątynią Jaskiń Badami. Poświęcona jest Panu Wisznu i jest prawdziwym cudem. Gigantyczne rzeźby różnych posągów wyglądają cudownie i wydają się mieć swój własny urok. Stylizacja jest genialna, a zastosowane kolory sprawiają, że ta świątynia wygląda absolutnie bez zarzutu.

5. Świątynia Mahaviry:

Świątynia Mahavira - świątynie jaskini badami

Świątynia Mahavira jest czwartą znalezioną tutaj. Oprócz silnego wizerunku tego boga Jain, świątynia została ozdobiona kilkoma innymi ważnymi filarami i konstrukcjami, które zwiększają blask i piękny wygląd tej świątyni.

6. Zbiornik Badami:

Czołg Badami

Jaskinie Badami mają również zbiornik, który z daleka wygląda naturalnie i malowniczo. Spokojne zielone wody wyglądają atrakcyjnie i z pewnością zahipnotyzują tych, którzy przyjdą zobaczyć to miejsce. Zielone drzewa i skały tworzą bardzo historyczny wygląd i powinny być odwiedzane przez wszystkich, którzy chcą rzucić okiem na jaskinie Badami.

7. Napisy:

Napisy

Jaskinie Badami znane są również ze znaczących pism, które zostały zapisane w kannad i innych językach. Mówią o mądrości, moralności i duchowości religii hinduskiej. Napisy te są bardzo cenne i niosą ze sobą ważne znaczenie historyczne.

8. Filary jaskiń Badami:

Filary jaskiń Badami

Pillars of the Badami Caves to naprawdę coś, na co warto popatrzeć. Ich kunszt jest godny pochwały, ponieważ przetrwały tyle lat i wcale się nie zawaliły. Użyte różne symbole i wzory są dość znaczące, a struktury filarów są również piękne. Sadzonki skalne również mają wspaniały wygląd.

9. Sztuka i architektura Chalukya:

Sztuka i architektura Chałukya

Jaskinie Badami zostały zaprojektowane w stylu sztuki i architektury Chalukya i są naprawdę majestatyczne i mają wspaniały wygląd. Stanowią odzwierciedlenie sztuki i kultury, które istniały wtedy i okazują się jednymi z najpiękniejszych i najwspanialszych dzieł architektury widzianych do tej pory.

Czy lubisz te niesamowite świątynie jaskini Badami? Podziel się swoją opinią.