Jaskinie morskie to najpiękniejsze zabytki natury. Jaskinie morskie, utworzone przez stałą i ogromną siłę fal na osłabionym miejscu linii brzegowej lub przybrzeżnego klifu, powodujące pękanie od wewnątrz i przybieranie kształtu przez lata, istnieją na całym świecie, niektóre małe, inne duże. Zaintrygowani tajemnicą tych morskich jaskiń, ludzie z dalekich i bliskich okolic przyjeżdżają, by je odkrywać. Podczas gdy dwie najbardziej znane jaskinie morskie to Europejska Jaskinia Fingala na wyspie Staffa w Szkocji i Błękitna Grota Capri, wyspy greckie, zachodnie stany przybrzeżne Stanów Zjednoczonych, Wyspy Brytyjskie i Wyspy Hawajskie mogą pochwalić się równie wspaniałymi jaskinie morskie.

Jaskinie morskie można zwiedzać łodzią lub pieszo podczas odpływu, co uważa się za wskazane, ponieważ fala przenosi większą moc wewnątrz jaskini. W przeciwieństwie do jaskiń naziemnych, w jaskini morskiej nie ma żadnych rzeźb ani rzeźb do eksploracji. Co zatem przykuwa uwagę? To czyste piękno i istnienie życia morskiego. Wybierzmy się na złoconą wycieczkę, aby uzyskać wizualny wgląd w niektóre z najbardziej urzekających jaskiń morskich na świecie.

Jaskinia Morska Fingala:

jaskinie morskie

Jaskinia Morska Fingala na szkockiej wyspie Staffa jest zdecydowanie najsłynniejszą jaskinią morską, jaką kiedykolwiek znał świat. Jego unikalna konstrukcja utworzona z heksagonalnie połączonych kolumn bazaltowych jest prawdziwym dziełem Matki Natury. Kolumny tworzą błagalny chodnik zapraszający odwiedzających do odkrywania głębin.

Jaskinia morska Waiahuakua:

Jaskinia morska Waiahuaka położona wzdłuż wybrzeża Na Pali na hawajskiej wyspie Kauai jest drugą pod względem długości i jedną z najpiękniejszych jaskiń morskich na świecie. Rozciąga się na ponad 350 metrów długości i wyróżnia się wejściem i wyjściem, dlatego znana jest również jako Jaskinia Podwójnych Drzwi. Najbardziej fascynującą cechą tej jaskini jest wodospad, który wypływa ze szczeliny w dachu skały.

Jaskinie Lwów Morskich:

Największa w Ameryce jaskinia morska we Florencji w stanie Oregon jest domem dla lwów morskich. W mroźnej zimie można je spotkać skulone razem, a latem można je złapać wygrzewając się w cieple.

Jaskinie morskie w Pafos:

Położone na surowym wybrzeżu na północ od Zatoki Koralowej na Cyprze, Jaskinie Morskie Pafos ze skalistymi kolumnami i naturalnymi jaskiniami są obrazem spokoju i spokoju.

Jaskinia głębinowa:

Jaskinie głębinowe to absolutna ekscytacja dla podwodnych nurków, którzy chcą zbadać złożony system jaskiń i istniejące w nich życie morskie, którego nie można znaleźć nigdzie indziej.

Jaskinia Morska, Malta:

Jaskinia Morska Błękitna Grota na Malcie to fascynujący widok. Nazwana na cześć Błękitnej Groty na Capri, ta naturalna jaskinia morska ma wysoki łuk przy wejściu, przez który goście wchodzą łodziami. Składa się z sześciu jaskiń, które mienią się odbiciem czystej, błękitnej wody morskiej.

Jaskinia morska w Anglii:

Jaskinia morska Anglii

Jaskinia Mewstone Sea Cave w Anglii wygląda świeżo jak z bajki. Wejście umożliwia widok zachodzącego słońca na horyzoncie, co zapewnia imponujący widok.

Restauracja Jaskinia Morska, Włochy:

Przeżyj cuda jedzenia na morzu we włoskiej restauracji Sea Cave w Grotta Palazzese. Stuletnia restauracja wyrzeźbiona z wapiennej powierzchni klifu i wystająca na 74 stopy nad poziom morza oferuje podróżnikom wyjątkowe doznania kulinarne.

Życie morskie w jaskiniach morskich:

Mikroorganizmy to życie morskie. Niewielkie rozmiary i ledwo widoczne gołym okiem, rozwijają się w miejscach, w których większość innych gatunków morskich nie może. Inne popularne stworzenia morskie, które można znaleźć na ścianach i dnie jaskini morskiej, to pąkle, gąbki, małe rekiny lamparta i lwy morskie.