Kiedy Twoje dziecko skończy 8 miesięcy, poznasz jego upodobania i antypatie. Ale dla Twojego rosnącego dziecka żywienie jest bardzo ważne, dlatego w tym artykule opisałem 9 najlepszych pokarmów dla niemowląt, które są odpowiednie dla 8-miesięcznego dziecka.

Przepisy na jedzenie dla niemowląt w 8. miesiącu

Więc ciesz się tym wspaniałym i zdrowym jedzeniem dla Twojego 8-miesięcznego dziecka.

9 najlepszych pokarmów dla 8-miesięcznego dziecka:-

1. Zboża:

Rozpocznij mieszanie ziaren od puree, o którym wiesz, że Twoje dziecko nie miało żadnych reakcji. Podobnie jak makarony tworzą wspaniałe przekąski.

2. Duszone Jabłko:

Do tego potrzebujesz 1 jabłka, 1 szklanki wody i 1 gruszki. Rzuć i obierz równo jabłko i gruszkę. Pokrój oba owoce na małe kawałki. Umieść w garnku lub szybkowarze i dodaj wodę. Pozwól owocom smażyć przez 15-20 minut na miękko lub do 5-6 gwizdków w szybkowarze. Dobrze zmiażdż lub wymieszaj owoce i ugotuj je po schłodzeniu.

3. Chiczdi:

Jest to całkowicie elastyczny sposób karmienia dziecka warzywami i dal. Sam w sobie jest kompletnym posiłkiem. Namocz dal i ryż w wodzie przez ½ godziny. Umieść to w szybkowarze razem z warzywami, takimi jak ziemniaki, marchewka, surowa papaja, dynia, pomidor z tykwy itp. Dodaj trochę kurkumy i soli oraz wody i gotuj przez 20 minut. Zetrzyj i ugotuj dla swojego dziecka.

4. Słodki ziemniak Kheer:

To niezwykle pożywny plus doceniany przez maluchy. To bardzo prosty przepis i potrzebujesz tylko słodkiego ziemniaka i mleka. Przede wszystkim ugotuj batata, ugotuj go i obierz po ostygnięciu. Następnie dobrze zetrzyj i wymieszaj z mlekiem razem z cukrem.

5. Puree z buraków i marchwi / puree:

Dość powszechne jest oferowanie gotowanej i tłuczonej marchewki przez te przedwczesne miesiące stałego karmienia. Małym urozmaiceniem może być drobny dodatek buraka, który nie tylko nadaje mu cudownej słodyczy poza eleganckim, jasnym kolorem. Do tego potrzebne są posiekane marchewki, pokrojone w plasterki buraki i świeżo zmielony nadmiar kardamonu. Marchew i buraki gotuj na parze przez około 15-20 minut. Możesz również gotować je razem z bardzo małą ilością wody przeznaczonej na 2-3 gwizdki. Połącz ze sobą ugotowane warzywa smakiem kardamonu do uzyskania gładkiej konsystencji. W razie potrzeby przełóż sito z boku na bok.

6. Rośliny strączkowe:

Rośliny strączkowe są wielozadaniowe i pełne białka. Pokarmy, takie jak fasola, soczewica i groszek są bogate w witaminy, białko i minerały, a także stanowią świetny dodatek do diety dziecka. Ale bądź ostrożny! Wszyscy jesteśmy rozpoznawalni z niepokojem spowodowanym wiatrem, który jest powszechnym efektem powodowanym przez żywność. Zwróć uwagę, aby nie przekarmić dziecka po tej zbiórce żywności!

7. Jogurt:

Wszyscy wiecie, że jogurt jest bardzo bezpieczny od 6 miesiąca życia, dlatego starajcie się trzymać go naturalnego, niesłodzonego jogurtu, a także dodawać owoce, aby przekonać dziecko. Unikaj dosładzania jogurtu miodem, ponieważ podawanie miodu dzieciom poniżej pierwszego roku życia jest bardzo niebezpieczne.

8. Tofu:

Tofu jest nie tylko pożywne, ale także wszechstronne; dlatego tofu jest idealnym dodatkiem do domowego jedzenia dla niemowląt plus może być wprowadzone w wieku około 8 miesięcy.

9. Mięso:

Jest to pierwszorzędne źródło białka, inne niż na tym etapie prawie wszystkie dzieci wykopują białko z mleka. Główną zaletą wprowadzenia mięsa jest dodatkowe żelazko, które oferuje. Dzieje się tak dlatego, że zapasy żelaza u dzieci prawdopodobnie zaczną się zmniejszać w wieku 6-9 miesięcy. Żelazo jest niezbędną częścią krwiobiegu, transportuje tlen do tkanek, aby zapewnić energię pożądaną do wzrostu.