Jedzenie Koreańczyków leżało głównie na ryżu, mięsie i warzywach. Autentyczne dania koreańskie to przystawki przyrządzane z ryżu. Składniki używane w daniach różnią się w zależności od miejsca, ale wszystkie potrawy są konsumowane w całym kraju, a te, które były tylko regionalne, są teraz mieszane i dobierane w różnych smakach i są sprzedawane w całym kraju. Podróżnik udający się do Korei natknąłby się na różne uliczne jedzenie i cieszyłby się nimi, gdyby wiedział, jak wybrać i potrafi odróżnić zdrowe i niezdrowe. Koreańczycy nie lubią wcześnie wstawać, ale pracowali w wieku 10 lat, więc lubią łapać uliczne jedzenie i jechać do swoich miejsc pracy.

9 tradycyjnych koreańskich przepisów na jedzenie ze zdjęciami:

1. Kiełbasy Tornado:

koreański przepis na tosty uliczne

Ludzie, którzy są na diecie lub lubią zdrowo się odżywiać, nie będą cieszyć się ulicznym jedzeniem, które widzimy powyżej. jest w całości smażony w głębokim tłuszczu.

2. Jedwabnik na parze:

Koreańczycy zjadali owady. Powyżej widzimy jedwabniki, które są tradycyjnymi przekąskami Korei Południowej. Jeśli jakiś podróżnik ma ochotę na egzotyczne jedzenie, może spróbować niektórych z nich lub po prostu spróbować dla doświadczenia.

3. Francuskie frytki kukurydziane:

koreański uliczny ser kukurydziany

To inna forma frytek, która raczej zajęła miejsce frytek w Korei(1). Młodzi ludzie lubią je chrupać z keczupem, a czasem z cukrem. To zabawny ziemniaczany zawijas, a ziemniak pokroić w spiralę i przełożyć przez patyk. Jest smażony w głębokim tłuszczu aż do chrupania. Czasami nakłada się na to ser.

4. Kimbap:

Kimbap to biały ryż. Ryż jest najpierw gotowany z solą i olejem semazowym lub parrilla, a następnie zwijany w płatki suszonych wodorostów. Ryż zawiera mięso i warzywa i jest sprzedawany na zimno. Ich rozmiary ciastek ryżowych nie są zbyt duże; są wystarczająco nadające się do gryzienia. Kimbap to popularne jedzenie uliczne podawane z miską „kimchi” do maczania. To najlepszy przepis na koreańskie jedzenie uliczne.

5. Koreańskie Hot dogi:

Koreańczycy mają obsesję na punkcie hot dogów. Zdjęcie powyżej przedstawia hot dogi nadziewane różnymi składnikami, a niektóre są zawinięte w bekon i ugotowane w tłuszczu. Możemy przyjrzeć się uważnie i obserwować białe składniki w hot dogach.

6. Bungeoppang:

ciasto rybne koreańskie jedzenie uliczne

Na powyższym obrazku widzimy danie o nazwie Bungeoppang. Jest to ciasto w kształcie ryby. Ciasto wlewa się do gofrownicy, która ma rowki o kształcie ryb. Jest pusty w środku, który jest dodany pastą z czerwonej fasoli i jest zamknięty większą ilością ciasta. To danie jest również przygotowywane w kształcie kwiatowym i znane jest jako Gukwa ppang. Podaje się je na ciepło i najchętniej spożywa się je zimą.

7. Tteokbokki:

Jednym z podstawowych dań Korei, dostępnym również jako jedzenie uliczne, jest to danie Tteokbokki. Recepta na robienie tego zmieniała się z biegiem czasu, ale od lat 50. XX wieku odmiany pozostały dość podobne. Są to cylindryczne kształty ciasta ryżowego, gotowane z kawałkami ryby i są ostre z powodu chłodu. To jest tradycyjny koreański przepis na jedzenie uliczne.

8. Kiełbasy w Korei:

Powyższe zdjęcie pokazuje nam odmiany kiełbasy dostępne na koreańskich ulicach. Używają różnych rodzajów mięsa, takich jak kurczak i wieprzowina, ale bardziej dziko używa się ryb, a także robi się z nich steki, takie jak kiełbaski. Lubią je mieć z różnymi serami i sosami.

9. Jajko na chlebie:

koreańskie przepisy na uliczne jedzenie

Są to po prostu sakiewki z jajek wykonane i umieszczone w szczelinie pośrodku kawałków chleba. Kawałki chleba są gorącym żelazkiem i są opiekane, aby były gotowe na głodne kęsy.