Masz nadzieję zasmakować prawdziwego chińskiego jedzenia ulicznego w Chinach? Uważaj na to, czego sobie życzysz. Podczas gdy niektórym są przysmakami, którym po prostu nie możesz się oprzeć, innym mogą być te, którym chciałbyś się oprzeć. Cokolwiek to jest, jest autentyczne i jest częścią kultury i taniej. Przygotuj się, ponieważ damy Ci wgląd w jedne z najbardziej znanych chińskich potraw na ulicach miasta i wokół nich.

Chińskie przepisy na uliczne jedzenie w Pekinie i Wuhan:

1. Bing:

chińskie jedzenie uliczne

Podpłomyki na bazie mąki pszennej, które można porównać do francuskiej krepy, indyjskiej paratha lub meksykańskiej tortilli, Bings są częściej spożywane na lunch. Można je znaleźć gotowane na patelni lub patelni w wielu przydrożnych straganach, podczas gdy niektóre z nich są po prostu pieczone. Bings mają również własne odmiany, takie jak Jianbing, czyli naleśnik z jajkiem sadzonym, Luo bo si bing wypełniony posiekaną rzodkiewką i wiele innych.

2. Tang hu lu:

chińskie jedzenie uliczne?

Nazywana również bing tang hu lu, to tradycyjna chińska przekąska z owoców w cukrze, nadzianych razem na bambusowe kije. Są one szeroko sprzedawane przez sprzedawców w wielu chińskich miastach. Oryginalnym owocem używanym był głóg chiński, ale obecnie sprzedawcy używają również owoców takich jak pomarańcze, truskawki, kiwi, ananasy, jagody i winogrona. Szaszłyk jest tradycyjnie maczany w syropie cukrowym, ale równie dobrze smakuje z polewą czekoladową lub posypką sezamową. To jest smaczny chiński przepis na uliczne jedzenie.

3. Sheng Jian:

jedzenie uliczne po chińsku

Te gotowane na parze lub smażone na patelni pierożki to klasyczne danie z Szanghaju. Wykonane z mąki w chrupiącą zewnętrzną warstwę i nadziewane wieprzowiną są ulubionym produktem na ulicach. Najlepiej smakują usmażone i przybrane sezamem lub dymką.

4. Kulki ryżowe:

chińska kultura jedzenia ulicznego?

Ulubione słodkie danie, kulki ryżowe lub ci fan tuan, jak są znane, są przygotowywane przez ciasne owinięcie kawałka smażonego ciasta słodkim lepkim ryżem. Inne nadzienia, które do niego wchodzą, to marynowane warzywa, wata wieprzowa i cukier, dzięki czemu jest popularnym daniem śniadaniowym.

5. Koniki polne z szpikulcem:

tradycyjne chińskie jedzenie uliczne?

Jedzenie owadów jest najbardziej naturalną rzeczą w Chinach, jak ten bukiet nadzianych koników polnych. Ugotowane lub upieczone na chrupko są przysmakiem na lokalnych targach i są bardzo lubiane przez ludzi, którzy chcą poczuć niecodzienny smak.

6. Chuanr:

chińskie nazwy żywności ulicznej?

Te pieczone kebaby, pochodzące z chińskiej prowincji Xinjiang, są popularnym jedzeniem ulicznym w miastach Pekin, Jilin i Tianjin. Tradycyjnie wyrabiane z jagnięciny, teraz są wytwarzane z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny i owoców morza, takich jak skorupiaki. Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje kubki smakowe, Chuanr można również znaleźć z różnych owadów i innych egzotycznych zwierząt, gdzie można je schować poza klubami nocnymi i postojami taksówek. To najlepszy chiński przepis na uliczne jedzenie.

7. Chou Doufu lub Śmierdzące Tofu:

gotowanie uliczne w Chinach

Chou Doufu lub śmierdzące tofu, jak wiadomo, nie tylko wywołuje mrowienie w kubkach smakowych, ale także rozszerza nozdrza. Rodzaj sfermentowanego tofu o silnym zapachu, jest popularną w Chinach przydrożną przekąską. Śmierdzący jak zawsze, można go jeść na zimno, gotowany na parze, duszony lub smażony z sosem chilli do akompaniamentu. Porównując do sera pleśniowego i zgniłego mięsa, mówi się, że śmierdzące tofu smakuje lepiej, gdy zapach jest silniejszy.

8. Mięso węża:

chińskie przekąski uliczne

Spożywanie węży jest długoletnią tradycją wśród Chińczyków, a nadziane węże są popularnym ulicznym przysmakiem. Chińczycy wierzą, że oprócz wspaniałego smaku ma też pewne właściwości lecznicze. Jeśli masz na to ochotę, możesz skosztować mięsa węża na wielu przydrożnych straganach i lokalnych targach, które zapełniają miejsce, w którym możesz wybrać własnego węża.

9. Pieczona rozgwiazda i skorpiony:

najlepsze jedzenie uliczne w Chinach?

Chrupiące skorpiony i rozgwiazdy smażone w głębokim tłuszczu lub pieczone na szpikulcu są popularną przekąską wśród Chińczyków i nowym przysmakiem wśród mieszkańców Zachodu. Bogaty kolor, przyjemny aromat i smakowy smak są zbyt atrakcyjne i nie tak odpychające.