Ulica Od idlis i parottas po idiyappam i curry dosa, ulice Chennai roją się od straganów, które zadowolą podniebienie każdego. W Chennai można wybierać spośród wielu ulicznych potraw, a setki takich sprzedawców sprzedają lokalne przysmaki. Szał wśród młodego tłumu, tani i wygodny dla osób w ruchu i oczywiście smaczny jak zawsze.

9 najlepszych ulicznych przekąsek w Chennai:

Rzućmy okiem na niektóre z najbardziej znanych ulicznych przekąsek w Chennai.

1. Idli Sambhar:

najlepsze uliczne jedzenie w chennai

Wykonane z ciasta ze sfermentowanej czarnej soczewicy i ryżu, te ciastka ryżowe są popularnym jedzeniem ulicznym na ulicach Chennai. Jest to tradycyjny produkt śniadaniowy i stanowi smaczną przekąskę na ulicach, gdy jest podawany z kombinacją chutney nariyal lub kokosowego i sambhar.

2. Parotty:

indyjskie jedzenie uliczne chennai

Jednym z najbardziej uderzających w usta ulicznych dań w Chennai są Parotty, które można znaleźć w każdym przydrożnym sklepie spożywczym. Najbardziej znanym ze wszystkich jest Kothu Parotta, co oznacza mieloną parottę. Parotta składa się z jajka i mięsa oraz dawki pikantnego sosu o nazwie salna i jest zwykle podawana z cebulową raitą. Inne parotty, które stanowią równie wyśmienitą przekąskę, to Chilli i Egg Parottas.

3. Idiyappam:

jedzenie uliczne o północy w chennai

Kolejna przekąska, którą możesz złapać na ulicach Chennai (1) to przepyszny Idiyappam. Znany również jako lejki sznurkowe, jest zrobiony z mąki ryżowej, którą sprasowuje się w makaron i gotuje na parze. Dobrze komponuje się z ostrym curry lub chutneyem kokosowym. Możesz go ugryźć w drodze do pracy lub w drodze powrotnej do domu, ponieważ podaje się go głównie na śniadanie lub kolację.

4. Dawka:

uliczne jedzenie w anna nagar

Jeśli przechodzisz ulicami Chennai, nie możesz się powstrzymać od ugryzienia dosy; Te pikantne naleśniki podobne do naleśników są zdecydowanie najbardziej znanym ze wszystkich ulicznych potraw, jakie można znaleźć w Chennai. Każdy przydrożny stragan będzie serwował dosy w różnych odmianach, od zwykłych dos po masala dosa Rava dosa, a nawet dosy z cebulą. Są szybkim posiłkiem i bardzo lubiane na ulicach.

5. Pani Puri z Chennai:

nieograniczona pani puri w chennai

Jeśli myślałeś, że puchki można znaleźć tylko w Kalkucie lub Pani Puri w północnych Indiach, pomyśl jeszcze raz. Chennai podaje równie smaczne pani puris. Podczas gdy niektóre mają posmak południowoindyjski, inne mają typowy smak północnoindyjski. Miejsca takie jak Gangotree i 58, Nungambakkam High Road to miejsca znane z pani puris, które uważa się za nie z tego świata.

6. Uttapam:

jedzenie uliczne w chennai t nagar

Innym popularnym daniem, które można znaleźć w wielu straganach z jedzeniem, które wypełniają Chennai, jest Uttapam. Ten gruby naleśnik z pomidorami, cebulą, chilli i papryką wygląda jak pizza indyjska. Chociaż jest to powszechne danie śniadaniowe, można znaleźć wiele osób, które podjadają to również wieczorami?.

7. Wada:

Przydrożne jedzenie w Anna nagar

Chrupiące vadas zrobione z dal, soczewicy i mąki gramowej to niezwykle popularne jedzenie uliczne w chennai. Całodzienna przekąska, którą można zjeść na każdym przydrożnym straganie lub na dworcu kolejowym. Najpopularniejszym typem jest vada w kształcie pączka. Najlepiej smakują świeżo usmażone na chrupko i zwykle podawane z różnymi dipami, od sambaru przez chutney po twaróg.

8. Czaty:

Nocne jedzenie uliczne w T Nagar

Ulice Chennai nie są pozbawione sporej ilości przepysznych potraw chaatowych. Niezliczone stragany na drodze i wiele z nich na plaży oferują różnorodne chaty. Możesz dostać bhel puri, daabeli, samosa chaats, aloo tikis, a nawet pav bhaji w rozsądnych cenach.

9. Ato:

Miejsca z jedzeniem w Ath

Jeśli szukasz przerwy od południowoindyjskiego jedzenia ulicznego w Chennai, to prawdopodobnie powinieneś spróbować Atho. Tradycyjne birmańskie danie trafiło na uliczne stragany z jedzeniem, które mają hordy ludzi, którzy chcą go posmakować. Wykonany z gotowanego makaronu i zmieszany z przyprawami i warzywami, takimi jak cebula i kapusta, jest specjalnie przygotowany dla indyjskiego podniebienia i jest świetną wieczorną przekąską.