Lucknow nazywane jest miastem nawabów, które jest jednocześnie stolicą stanu Uttar Pradesh. Region Awadhi to miejsce, z którego powstało popularne w całym kraju pieczenie mięsa na wolnym ogniu. Na ulicach Lucknow widać finezję gotowania. Podają przepyszne biryanis do różnych chat i wielu deserowych przysmaków. Niektóre stuletnie restauracje i stragany serwują najlepsze uliczne jedzenie w Lucknow, które przyciąga turystów z całego kraju i świata.

Top Street Foods w Lucknow:

Sprawdź ten artykuł, aby poznać uliczne jedzenie, które musisz spróbować w Lucknow, co daje ci doświadczenie nawab.

Czat Tokri:

Street Foods w lokalizacji Lucknow

Na ulicach Lucknow sprzedawane są różne rodzaje chatów, ale tym, który zawsze wyróżnia się i przyciąga ludzi, jest pyszny chaat Katori lub zwany również chaat Tokri. Sprzedawcy smażą tarte ziemniaki w kształcie kosza. Następnie jest nadziewany papdi, plackami z soczewicy, aloo tikki, ciecierzycą, a dodatek jogurtu, chłodnej pasty i chutney z tamaryndowca nadaje mu ostry smak. Nasiona granatu, starta marchewka, sev to tylko niektóre z doskonałych dodatków, które dodają smaku.

Makkan malajski:

Makkan malajski

Ludzie spragnieni słodkiego dania, Malai makkan to nie można przegapić. Choć jest popularny w sezonie zimowym, można go znaleźć na wielu straganach. Inna nazwa słodyczy nazywa się również Nimish. Pyszne danie z dodatkiem cienko pokrojonych orzechów jest przyrządzane z mleka o spienionej konsystencji.

Kulcze Nihari:

uliczne jedzenie na szczęście

Kulche Nihari to bez wątpienia najlepsze danie, jakie Lucknow ma do zaprezentowania. Mięso posmarowane przyprawami marynuje się i gotuje przez noc. Otrzymane mięso jest następnie nadziewane do Kulche przygotowane w stylu tandoori. To kolejny klejnot w ulicznym jedzeniu Lucknow, który sprawia, że ​​czujesz się jak niebo na talerzu.

Chole Bhature:

Słynny Chole Bhature w Lucknow

Jedną ze słynnych potraw ze stanu Pendżab jest bhature Chole. Chowk w Lucknow serwuje jedzenie do lizania palców, a na szczycie listy znajduje się chole bhature. Crispy Bhature przygotowywane jest na gorąco z pikantnym curry ugotowanym z połączeniem gotowanej ciecierzycy z pomidorami i mieszanką przypraw, z dodatkiem kolendry i cebuli. Wiele z tych straganów serwuje te dania tylko rano i wieczorem i wyprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Pani Ke Batasze:

Pani Ke Batashe w Lucknow

Lucknow serwuje najlepszą Pani ke batashe, nie należy się mylić z nazwą, to nic innego jak ulubiona Pani Puri. Niektóre stragany i stoiska serwują prawie dziewięć rodzajów pani, co czyni je wyjątkowymi i różniącymi się od wszystkich innych pani puri w innych miastach. Niektóre z najlepszych rodzajów pani to dhania, jeera, pudina, saunf, aam, mieszane i lime, żeby wymienić tylko kilka.

Zwykłe:

Sheermal

Sheermal to słodka naan przygotowywana z mleka, szafranu, orzechów, maida, drożdży i niektórych słodzików. Główną rzeczą, która przyciąga wiele osób, jest szafranowy kolor naan przygotowywany w tandoor. Możesz cieszyć się nim samodzielnie lub nawet przy filiżance herbaty. Drożdże użyte do przygotowania pomagają wyrosnąć podpłomyk.

Awadhi Biryani:

Awadhi Biryani

Awadhi biryani to kolejna uliczna specjalność Lucknow, której nie można się oprzeć. Ten biryani jest przygotowywany z mięsem i ryżem. Mięso i ryż są gotowane osobno, a następnie powoli gotowane razem, dzięki czemu jest to biryani o dużej mocy. Wielu szczęściarzy uważa to za swój oszukany posiłek.

Tandai:

uliczne jedzenie na szczęście

Z wszystkimi gorącymi i pikantnymi potrawami ulicznymi, wszystko, czego potrzebujesz, to tandai, aby ułatwić jedzenie. Możesz spróbować kilku rodzajów tego napoju, zwykłego i masala. Tandai jest wypełnione składnikami, takimi jak mielone pistacje, orzechy nerkowca, migdały, szafran i kardamon. Ochłodź się w każde upalne popołudnie!

Khasta Kachori:

Khasta Kachori w Lucknow

Khastas to jedna z popularnych przekąsek śniadaniowych połączona z równie pysznym curry z ciecierzycy. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia pikantne curry, sprzedawcy mają aloo curry wypełnione czerwonymi chili. Pora śniadania w Lucknow przypomina półmisek serwowany dla nawaba. Khastas podaje się na liściu z kombinacją pikantnego curry z aloo lub matar curry.

Patelnia malajska:

Malai Pan w Lucknow