Świetnym sposobem na ćwiczenia w dzisiejszych czasach jest uprawianie gorącej jogi. Pozwala wypróbować różne pozycje, które usuną wszystkie szkodliwe toksyny z organizmu i promują zdrową i promienną skórę. Dzięki gorącej jodze schudniesz i będziesz żyć aktywnie i zdrowo. Ta praktyka wymaga przebywania w ogrzewanym pomieszczeniu podczas sesji. Niektórzy badacze twierdzą, że gorąca joga jest bardzo korzystna dla osób cierpiących na kilka problemów zdrowotnych, takich jak ból stawów i kręgosłupa, otyłość i ból mięśni. Aby uzyskać podstawowe pojęcie i zrozumieć, czym naprawdę jest Hot Yoga, możesz zapoznać się z tym artykułem, który został zaprojektowany specjalnie dla Ciebie.

Gorące pozycje jogi i jej zalety

Korzyści z gorących pozycji jogi:

1. Pełna pozycja szarańczy:

Pełna pozycja szarańczy jest również znana jako Salabhasana. Ten ruch może nie być najłatwiejszy dla początkujących, ponieważ wymaga jednoczesnego podniesienia nóg i tułowia. Sugerujemy, abyś ćwiczył to pod nadzorem profesjonalisty, aby uniknąć wszelkiego rodzaju kontuzji. Skorzystasz z tej pozy na kilka sposobów. Po pierwsze, otrzymasz dużo siły w ramionach, udach i ścięgnach podkolanowych. Ma to również wartości terapeutyczne i pomaga ujędrnić główne części ciała. Musisz przytrzymać kilka sekund, zanim będziesz mógł się zrelaksować.

2. Szarańcza poza:

Mówiąc o pozie szarańczy, ten ruch jest świetny do wzmocnienia ramion, palców i łydek. Twoja górna część ciała powinna być ujędrniona i zdecydowanie stracisz na wadze, jeśli zrobisz to kilka razy podczas całej sesji jogi. Kilka rodzajów problemów zdrowotnych, takich jak wypadnięcie dysku, dna moczanowa i rwa kulszowa, zniknie na zawsze. Jeśli cierpisz na łokieć tenisisty, rozważ przyjęcie pozy szarańczy. Wyleczy cię tylko w ciągu kilku dni. Twoje pośladki również będą ujędrnione, podobnie jak rotatory bioder.

3. Pozycja kobry:

gorąca pozycja kobry jogi

Trzecią najlepszą pozą, jaką oferuje Ci Hot Yoga, jest Cobra Pose. Wzmocni triceps, mięśnie naramienne i trapez. Poprawi się również funkcjonowanie Twojej wątroby i śledziony. Możesz również pozbyć się problemów menstruacyjnych, takich jak ból brzucha, ból pleców i skurcze. Cobra jest również świetna dla tych, którzy chcą poprawić ogólny stan zdrowia oraz być bardziej elastycznym i dopasowanym. Znane są z tego, że pozbywają się artretyzmu, reumatyzmu, lumbago i bólu krzyża. Rzeczywiście ta pozycja jest najlepsza dla każdego, kto był świadkiem jakiegokolwiek bólu ciała w swoim życiu.

4. Pozycja łuku:

Pozycja łuku jest pełna korzyści. Może to wcale nie być łatwe, jeśli jesteś początkującym, dlatego bądź cierpliwy i dobrze naucz się tego ruchu, zanim będziesz mógł go wykonać. Ten pomoże w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, jelita cienkiego i grubego, nerek i śledziony. Łagodzi wszelkiego rodzaju bóle pleców, płuc, pobór tlenu i poprawia postawę. W przewodzie pokarmowym również pojawią się znaczące zmiany, a ramiona, uda i biodra będą stonowane. Na pewno poprawisz swoje zdrowie na kilka sposobów, jeśli będziesz ćwiczyć pozę łuku.

5. Stała pozycja firmy:

Stała, jędrna pozycja pomaga osobom cierpiącym na reumatyzm, dnę moczanową lub rwę kulszową. Poprawia elastyczność ciała, ponieważ wymaga rozciągania podczas całego zabiegu. Spodziewaj się, że poczujesz trochę siły w dolnym odcinku kręgosłupa, plecach, kolanach, zginaczach bioder i mięśniu czworogłowym.

6. Pozycja pół żółwia:

W pozie półżółwia poczujesz dużo relaksu w swoim ciele. Ten ruch jest świetny dla tych, którzy chcą czuć się bez napięcia. Ujędrnia brzuch i uda oraz pomaga w usprawnieniu układu pokarmowego. Zwiększy się krążenie krwi, a także rozszerzą się płuca. Dzięki tej pozie nauczysz się oddychać we właściwy sposób. Zwiększy również elastyczność stawów biodrowych, tricepsa, łopatki, mięśni grzbietu i naramiennych.

7. Pozycja wielbłąda:

Zadbaj o kondycję i zdrowie, wykonując innowacyjną pozę wielbłąda. Znana również jako Ustrasana, ta pozycja pomoże rozciągnąć mięśnie brzucha i zmniejszyć ryzyko zaparć. Twój brzuch i linia talii zostaną ujędrnione i wyszczuplone, a także rozciągniesz gardło i tarczycę. Ból pleców zniknie na stałe i będziesz mógł żyć z tym bardzo silnym i aktywnym życiem.

8. Pozycja królika:

Pozycja królika jest świetna dla tarczycy. Utrzyma elastyczność wszystkich mięśni w Twoim ciele, a także poprawi Twój układ nerwowy. Trawienie ulegnie poprawie i będziesz mógł otrzymywać dużo pożywienia ze względu na korzyści zdrowotne, które z tego odniesiesz. Osoby, które cierpią na zapalenie zatok lub migdałków, powinny zdecydowanie spróbować przyjąć pozę królika.

9. Pozycja skręcania kręgosłupa:

gorąca joga

To jedyne ćwiczenie, które jednocześnie skręca kręgosłup od góry do dołu. Zwiększy się krążenie krwi w twoim ciele i zobaczysz dużą elastyczność w stawach biodrowych. Twoje uda, pośladki i mięśnie brzucha powinny być rozciągnięte i ujędrnione. Osoby cierpiące na lumbago i reumatyzm powinny zdecydowanie spróbować wykonać pozę skrętu kręgosłupa, aby zobaczyć znaczące zmiany.

10. Dmuchanie w twardej pozie:

To ostatnie i ostatnie ćwiczenie, które powinieneś wykonać przed zakończeniem sesji Hot Yoga. Zwieńczy Twoją sesję, ochłodzi Twoje ciało, poprawi krążenie krwi, a także usunie z Twojego organizmu wszelkiego rodzaju toksyny. Wzmocniona zostanie również talia i narządy jamy brzusznej. Ponieważ jest to ostatnia poza, nie spiesz się z jej zakończeniem. Zachowaj spokój i poświęć trochę czasu na dobre wykonanie tej pozy. Naucz się też być uważnym obserwatorem rzeczy wokół ciebie.

Źródło obrazów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.