Joga powstała w Indiach jako dyscyplina umysłu i ciała, w której istotną rolę odgrywają nieprawidłowe oddychanie, precyzyjne postawy i pozytywne nastawienie. Łącząc praktyki fizyczne i umysłowe, joga okazuje się być jednym z najlepszych ćwiczeń dla osób w każdym wieku. Obecnie w Bombaju można znaleźć kilka zajęć jogi, które pomogą Ci odkryć wszystkie możliwości i ograniczenia Twojego ciała i umysłu. Jeśli jesteś zmęczony bieganiem po mieście, które nigdy się nie zatrzymuje i chcesz rozwinąć nowy zestaw umiejętności, joga jest najlepszym rozwiązaniem. Joga nie tylko pomaga osiągnąć cele związane ze sprawnością fizyczną, ale także poprawia samopoczucie. Pomaga ci rozwinąć kontrolę nad twoim umysłem i cię uziemić. Poznaj wszystkie zalety tej starożytnej formy fitnessu, czytając o 10 najlepszych kursach jogi w Bombaju w poniższym artykule.

Najlepsze zajęcia jogi w Bombaju dla początkujących i ekspertów

Ucz się jogi z tych najlepszych zajęć jogi w Bombaju:

1. Centrum Jogi i Medytacji Nirvana, Andheri:

Zgiełk miejskiego życia nigdy nie znika, ale kiedy znajdziesz studio jogi w sercu Yoga Mumbai, nie możesz tego przegapić. Najlepszym sposobem na naukę jogi jest dobry instruktor, a to centrum jogi zwraca osobistą uwagę na wszystkich uczniów, a dzięki wygodnym harmonogramom i partiam, które odbywają się przez cały dzień, możesz znaleźć idealny czas i miejsce, które Ci odpowiada i joga włączona. Wskocz do tego miejsca następnym razem, gdy będziesz w Andheri, aby dowiedzieć się więcej?.

 • Adres: Budynek nr 2, mieszkanie nr 123, 1 piętro, Akshay Giri Kunj, Paliram Road, BMC Office Lane, Andheri West, Mumbai – 400058, w ​​pobliżu szpitala i dworca kolejowego BSES.
 • Kontakt: +919152254550

2. Iyengar Yogashraya, Lower Parel:

B.K.S Iyengar, znany jogin, założył Jogę Iyengara w Bombaju. Instytucje te stosują jedynie starożytne metody praktyki. Ich zajęcia jogi Iyengara w Bombaju są intensywne, a ci, którzy chcą dokładnie zrozumieć jogę, powinni odwiedzić to miejsce. Mają specjalne partie do jogi dla dzieci w Bombaju i dla pań. Pomagają też osobom z dolegliwościami medycznymi i upośledzeniem umysłowym. Mają też specjalne programy dla osób pokrzywdzonych. Więc jeśli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z bezpłatnych zajęć jogi, daj mu znać. Aby lepiej zrozumieć to rzemiosło i poprawić kondycję, odwiedź Iyengar Yoga Institute Mumbai. To jedna z najlepszych zajęć jogi w Bombaju

 • Adres: Iyengar Yogashraya, Elmac House, 126 Senapati Bapat Marg, Lower Parel, Bombaj – 400013, Maharasztra. Indie
 • Kontakt: +91-22-2494 8416
 • Strona internetowa: http://bksiyengar.com/modules/Institut/Yogashra/yogashra.htm

3. Centrum Jogi Isha, Bombaj:

Centrum jogi Isha w Bombaju, założone przez Sadhguru, jest jednym z najlepszych centrów jogi w Bombaju. Mają specjalistyczne programy dla początkujących i zaawansowanych uczniów. Mają stałą siedzibę na południu Indii, ale co miesiąc prowadzą regularne warsztaty w Bombaju w kilku lokalizacjach. Te zajęcia jogi odbywające się w Navi Mumbai (Vashi) to kurs wprowadzający. Odbywa się w dniach 19-25 czerwca 2019 r. Zarejestruj się szybko, aby zarezerwować miejsce i dowiedzieć się, dlaczego jogini są tacy fajni i zadowoleni. Wypróbuj to na zajęciach jogi w navi w Bombaju

 • Adres: Mewar Bhavan, kompleks Juhunagar Road Sector 14 Mg w pobliżu świątyni Gaodevi Vashi, Mumbai Indie.
 • Kontakt: 9041609895
 • Strona internetowa: https://isha.sadhguru.org/in/en/program-details/nojs/21407

4. Joga z Shirley Batiwalą, Colaba:

Szukasz zajęć jogi w południowym Bombaju? Znaleźliśmy właśnie dla Ciebie. Ta nauczycielka jogi w Bombaju podąża za dyscypliną jogi Iyengara w Bombaju i szkoli swoich uczniów, aby doskonalili się w tym rzemiośle. Partie zajęć jogi dla dzieci w Bombaju są oddzielne, prowadzone są również kursy jogi dla kobiet w ciąży. Możesz wpaść i spróbować na jedną sesję lub zarezerwować 12 sesji w miesiącu. Ten instytut treningu jogi w Bombaju pomoże Ci szybko osiągnąć cele fitness.

 • Adres: Pawilon Cusrow Baug, Shahid Bhagat Singh Road, Colaba Causeway, Colaba, 400001
 • Kontakt:+917738289538

5. Patanjali Chikitsalaya, Andheri West:

Zajęcia jogi Ramdev Baby w Bombaju to nic innego, jak Instytut Jogi Patanjali jest znany na całym świecie i ma teraz swoją siedzibę również w Bombaju! Tutaj znajdziesz lekcje jogi wraz z lekarzami i specjalnymi trenerami, które pomogą Ci zdobyć satysfakcjonujące doświadczenie w nauce jogi. Godziny pracy tego studia jogi to od 10:00 do 20:00 na zajęciach jogi Patanjali w Bombaju. Poznaj medytacyjne i fizyczne procesy jogi i daj swojemu życiu zastrzyk energii. Zarezerwuj swojego nauczyciela jogi w Bombaju już dziś.

 • Adres: 31/33, LaxmiPlaza, Parter, Wewnątrz Laxmi Industrial Estate, New Link Road, SAB TV Rd, Suresh Nagar, Andheri West, Mumbai, Maharashtra 400102.
 • Kontakt: 088282 81935

6. Studio jogi Ashtanga, Borivali:

Zlokalizowane w Borivali, Ashtanga Yoga Studio jest jednym z najlepszych studiów jogi w Bombaju. Mają kilka rodzajów treningu fitness. Mają zajęcia zumby, zajęcia jogi i zajęcia jogi mocy dla kobiet. Power joga Mumbai to nowa, nowoczesna forma jogi, która przyspiesza efekty i obejmuje ruchy w określonym tempie. Ucz się od najlepszych w Ashtanga Studio i już teraz zapełnij swoją kondycję. Znajdź tutaj najlepsze zajęcia jogi mocy w Bombaju

 • Adres: Biuro nr 12, 3 piętro Ajanta Exhibitors Building, LT Road, Borivali West, Mumbai – 400092, naprzeciwko Floryda & Cukiernia Merwan, restauracja Nad Spice Republic
 • Kontakt: +919152865446

7. Instytut Jogi w Powai:

Instytut Jogi Mumbai cieszy się wysoką renomą i jest jednym z najlepszych w kraju. Ta najlepsza joga w Bombaju ma kilka programów, z których możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Najlepsze w instytucie jest to, że oferuje również lekcje w domu. Oznacza to, że otrzymujesz spersonalizowaną uwagę i intensywną naukę w zaciszu własnego domu. Mają też lekcje dla osób, które chcą uczyć jogi. Szkolenie, aby uczyć w najlepszej szkole jogi w Bombaju? Jesteś tylko o telefon.

 • Adres: Instytut Jogi, Powai C – 308, Kailsh Business Park, Hiranandani Link Road, Powai, Bombaj 400079.
 • Kontakt: 09820696800
 • Strona internetowa: https://theyogainstitute.org/powai/

8. Dom Jogi, Bandra:

To wyjątkowe miejsce prowadzone przez entuzjastów zdrowia pełni jednocześnie funkcję studia jogi oraz kawiarni! Tak. Mają kilka programów, które pomogą ci nauczyć się praktyk jogi i konsekwentnej praktyki; otrzymujesz tak wiele korzyści w swoim życiu. Co lepsze, po zajęciach możesz popijać wegańską chai latte! Co za doskonały sposób na odmłodzenie.

 • Adres: Nargis Willa/Bungalow na wodzie Sherly Rajan Road, Nr. Rizvi, op. Bank ICICI, Bandra (W)
 • Kontakt: 08655045001
 • Strona internetowa: http://www.yogahouse.in/contact/#branch-bandra-mumbai.

9. Nauka holistyczna, Tardeo:

Jeśli chcesz poprawić swoje samopoczucie i rozwinąć siłę rdzenia, to jest to miejsce, do którego możesz się udać. Joga stanowi środek do holistycznego leczenia, który pomaga Twojemu umysłowi i ciału zachować równowagę niezbędną do prowadzenia zdrowego stylu życia. W Holistic learning możesz odkrywać te możliwości, doskonalić się w jodze i poprawiać jakość swojego życia. Podejmują również imprezy firmowe i oferują lekcje jogi w domu.

 • Adres: Budynek Navyug Nagar, Forjett Hill Road, Tardeo, Bombaj – 400034, naprzeciwko szpitala Bhatia
 • Kontakt: 09152955790
 • Strona internetowa: http://www.holistiquelearning.com/

10. Yog Mandir, Andheri (W):

Nie mniej ważny; Yog Mandir jest idealny dla kogoś, kto chce rozpocząć zajęcia jogi w ciąży lub prenatalnej w Bombaju. Miejsce to specjalizuje się w tradycyjnych technikach jogi z domieszką ajurwedy. Ajurweda przyspiesza proces jogi, dzięki czemu kilkoro uczniów odchodzi zadowolonych z korzystnych rezultatów i satysfakcji. Mają też specjalne zajęcia jogi dla mężczyzn. Zarejestruj się teraz, aby zmienić swoje życie.

 • Adres: 68/48-D, Manish Nagar, Andheri West, Bombaj – 400053, Cztery bungalowy
 • Kontakt: 09152855093

Nauczyciele jogi w Bombaju:

Oto nazwiska trenerów jogi w Bombaju

 • Shirley Batiwala
 • Bharat Thakura
 • Sandeep Kumar
 • Ajit Tapaswi
 • Maud Chuffard
 • Durgesh Lokhande
 • Kinnari Jivani
 • Krupa Domadia
 • Megha Runwal
 • Prashant Bajpai

Możesz nawet odbyć specjalistyczne zajęcia jogi ciążowej w Bombaju. Większość instytutów dostosuje również zajęcia jogi dla kobiet w ciąży w Bombaju do ich specjalnych wymagań.

To było dziesięć najlepszych ośrodków nauki jogi w Bombaju. Niektóre z powyższych miejsc zapewniają bezpłatne zajęcia jogi w Bombaju lub zajęcia jogi w domu w Bombaju, a także oddzielne partie zajęć jogi dla dzieci. Joga to właściwy sposób na trzymanie razem sznurków w swoim życiu. Równoważy twoją mentalną i fizyczną przestrzeń i pozwala w pełni cieszyć się życiem. Oto zdrowy tryb życia i bezstresowe życie.

Jeśli ten artykuł Ci pomógł, podziel się swoją opinią w komentarzach. Jeśli uważasz, że ten artykuł może się komuś przydać, poproś go o sprawdzenie.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jaki styl jogi jest najlepszy??

Odp.: W jodze nie ma najlepszych ani najgorszych. Joga ma różne style i musisz znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada. Zaangażowane czynniki to Twój wiek, zdrowie, cele fitness i, co ważniejsze, Twój temperament. Niektóre style są w szybkim tempie, dla odmłodzenia. A niektóre style są w wolnym tempie, do renowacji. Niektóre techniki są oparte na medytacji. Wybierz to, co jest dla Ciebie najlepsze i zacznij się uczyć. Nie ma paska wieku dla jogi. Każdy, kto chce się uczyć i wytrwać, może zacząć od jogi. Poprawia witalność i pomaga w dolegliwościach takich jak tarczyca, ciśnienie krwi itp..

Q2. Jakie są warunki wstępne do uprawiania jogi??

Odp.: Nic. Możesz mieć dowolny wiek, kształt, wzrost, wagę i nadal będziesz mile widziany w klasie jogi. Ten rodzaj ćwiczeń jest naturalnie adaptacyjny i pomoże ci, ponieważ obejmuje postawy fizyczne w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi i medytacyjnym stanem umysłu, który pomaga całemu ciału. Joga nikogo nie ogranicza. Elastyczność to coś, co osiąga się po konsekwentnym praktykowaniu jogi. Nie musisz być elastyczny, aby uprawiać jogę; uprawiasz jogę i stajesz się elastyczny. Joga również pomoże Ci schudnąć!

Q3. Czy joga mi pomoże, detoks??

Odp.: Tak, tak i tak! Od wieków udowodniono, że joga jest relaksująca. Delikatne ruchy i postawy, wraz z kontrolowanym oddechem, pomagają złagodzić stres i niepokój. Ćwiczenia oddechowe pomagają również w detoksykacji organizmu, oczyszczeniu przewodu pokarmowego i uszczęśliwieniu żołądka! Joga i medytacja pomagają również osobom z chorobami psychicznymi i depresją. A joga pomaga ukierunkować twoje myśli na coś konstruktywnego i zyskujesz większą kontrolę nad swoim umysłem. Joga odmładza ciało i umysł. Jeśli miałeś stresujący tydzień w pracy, joga pomoże Ci się odstresować i naładować baterie na kolejny tydzień.