Joga nie tylko sprawia, że ​​umysł staje się bardziej aktywny i otwarty, ale także pozwala uzyskać dobre, stonowane ciało. Zwiększa to również przepływ krwi i wypłukuje toksyny z naszego organizmu. Praktyka jogi wzmocni twój rdzeń i pomoże poprawić twoją odporność. Możesz także zrobić Jogę dla świecącej skóry. Zanieczyszczenie powietrza, promienie UV, zmienna pogoda i nierównowaga hormonalna organizmu odbijają się na skórze. Sprawia, że ​​wyglądasz nudno i niezdrowo. Na rynku kilka kremów i balsamów obiecuje przywrócić promienny wygląd skóry, ale wszyscy wiemy, jak skuteczne są te kremy i jeśli ćwicząc jogę, możesz naturalnie uzyskać zdrową, promienną skórę, to dlaczego chcesz iść na trochę drogie zabiegi na skórę? Istnieje wiele pozycji jogi dla promiennej skóry. Dlatego, aby uzyskać jasną, promienną skórę, czytaj dalej, aby zrozumieć jogę dla jasnej karnacji skóry.

Najlepsze pozycje jogi dla świecącej skóry i twarzy

Szukasz jogi dla promiennej skóry? Oto fantastyczne asany jogi dla świecącej skóry i joga dla wybielania skóry. Te pozy mają wiele innych zalet poza rozświetleniem skóry.

Aby uzyskać piękną i promienną skórę, wszyscy musimy wykonać kilka asan jogi skóry. Jest praktykowany od kilku lat i wiadomo, że daje wspaniałe rezultaty. Jeśli szukasz kilku pozycji jogi dla promiennej skóry i promiennej twarzy, przygotowaliśmy mały poradnik właśnie dla Ciebie.

Skuteczna joga dla świecącej skóry i twarzy:

Istnieje kilka pozycji jogi, aby uzyskać zdrową i jasną skórę, ale tutaj wspominamy o prostej i najlepszej jodze dla promiennej skóry i twarzy.

1. Ćwiczenia oddechowe (pranajama):

Ćwiczenia oddechowe (pranajama)

Aby wykonać jogę oddechową dla świecącej skóry, oto kroki jogi dla świecącej skóry. Najpierw usiądź na podłodze i skrzyżuj nogi. Trzymaj plecy prosto i oddychaj normalnie. Teraz wykonaj głęboki wdech, używając obu nozdrzy. Policz do dziesięciu. Wstrzymaj oddech. Policz przez kolejne dziesięć sekund, a następnie zwolnij. Możesz wykonać to ćwiczenie przez pięć minut. Oto jak zrobić jogę twarzy dla jasnej skóry.

2. Pozycja na głowie:

Pozycja na głowie

Aby wykonać tę prostą jogę, aby stanąć na głowie ze świecącą skórą, połóż matę do jogi na podłodze i usiądź na niej w pozycji klęczącej. Następnie przyłóż ręce do głowy z łokciami na ziemi i splecionymi dłońmi. Weź kilka oddechów i podnieś ciało do pozycji podobnej do góry. Następnie powoli podnieś jedną nogę i naturalnie podnieś również drugą. Zrób to tylko z profesjonalną pomocą.

3. Pozycja trupa:

Pozycja trupa

Aby wykonać Pozycję Zwłok lub Savasanę, możesz położyć się płasko na podłodze z zamkniętymi oczami. Usuń wszystkie negatywne myśli i zrelaksuj się na stałe. Teraz stań prosto z rozstawionymi nogami i weź dziesięć szybkich oddechów z twarzą zakrytą dłońmi. Potrzyj skórę oczu, twarzy i czoła i ponownie weź dziesięć oddechów. Następnie pocieraj twarz palcami i ponownie oddychaj prawidłowo. To doskonała joga dla zdrowego ciała i promiennej skóry. To niesamowita joga twarzy dla promiennej skóry

4. Surya Namaskar:

Surya Namaskar

Surya Namaskar ma około 12 różnych pozycji i jest świetnym ćwiczeniem relaksacyjnym. Usuwa cały stres i toksyny z twojego ciała i ostatecznie zapewnia naturalny blask twojej skórze. Surya Namaskar jest również korzystna dla kobiet. W ten sposób możesz wykonywać jogę dla promiennej skóry z ćwiczeniami. Jest to również dobra joga dla kształtu ciała i blasku skóry.

5. Pozycja na ramię:

Pozycja na ramię

Oto kolejne doskonałe ćwiczenia jogi twarzy dla świecącej skóry i kształtu ciała. Stojak na ramię jest również znany jako Sarvangasana. To ShilpaShetty Yoga dla promiennej skóry. Obejmuje całe ciało. Dlatego ma taką nazwę. Pozycja nie jest łatwa do wykonania i wymaga wstania całego ciała. Zrób to za radą eksperta.

Ta joga dla zdrowego ciała i świecącej skóry wygląda bardzo podobnie do postawy na głowie, ale jest to postawa na ramieniu i służy do uzyskania zdrowej, młodzieńczej i promiennej skóry i twarzy. Aby wykonać tę postawę, będziesz musiał wyprostować plecy, jednocześnie podnosząc nogi do góry i głowę w przeciwnym kierunku, a ramiona będą wywierały silny nacisk. Osoby, które utrzymują odpowiednią dietę i nie mają problemów z brzuszkiem, sprawnie wykonają tę asanę.

Pozycja na ramię 2

Aby wykonać tę zaawansowaną i tradycyjną pozę jogi oraz uzyskać promienną skórę za pomocą jogi, musisz najpierw położyć się i utrzymać ciało prosto. Następnie powoli unieś część ciała zaczynając od talii do stóp w górę. Podeprzyj plecy i dolną część ciała za pomocą dłoni i łokci. Jest to doskonała postawa jogi i ma wiele zalet innych niż skóra, jeśli możesz przez jakiś czas trzymać ciało w pozycji stojącej na ramionach. Jest to prawdopodobnie jedna z najczęściej wykonywanych jogi dla promiennej twarzy.

6. Skręcona pozycja siedząca:

Skręcona pozycja siedząca

Pozycja Twisted Seated to joga zapewniająca promienną skórę i zdrowe włosy. Aby wykonać skręconą pozycję siedzącą, usiądź na macie ze skrzyżowanymi nogami z rękami wyciągniętymi na boki. Oddychaj głęboko i przesuń lewą rękę na prawym udzie i skręć tułów. Zrób wydech podczas obracania ciała. Przytrzymaj przez trzydzieści sekund, a następnie zrób to samo po lewej stronie.

Zobacz więcej:Joga dla dobrych włosów

7. Dhanurasana:

Dhanurasana

jak rozświetlić skórę jogą? Aby wykonać pozę łuku, połóż się na brzuchu z rękami przy boku. Twoje dłonie powinny być skierowane do góry. Zegnij kolana i przyłóż pięty do pośladków. Teraz możesz wziąć ręce i trzymać za kostki. Spróbuj pociągnąć je tak, aby uniósł się cały tułów. Twoje ciało będzie teraz wyglądało jak łuk. Jednak teraz oddychaj bardzo normalnie. Oto jak uzyskać promienną skórę dzięki jodze.

8. Pozycja pługa:

Pozycja pługa

Połóż się na macie do jogi z rękoma przy boku. Teraz unieś nogi w taki sposób, aby między górną a dolną częścią tułowia powstał kąt prosty. Teraz powoli podnieś biodra z podłogi i zrównoważ się rękami. Kontynuuj podnoszenie ich w taki sposób, aż nogi dotkną podłogi za głową. Teraz będzie wyglądać jak łuk. Oddychaj normalnie, a następnie utrzymaj tę pozycję przez piętnaście sekund i wróć do normalnej pozycji.

9. Pozycja dziecka:

Pozycja dziecka

Aby wykonać pozycję dziecka, usiądź w pozycji klęczącej, ale pośladki skierowane w stronę pięt, gdy zaczniesz rozciągać ciało w dół i do przodu. W tej pozycji oprzyj ręce na podłodze, a brzuch na udach. Następnie oprzyj czoło na macie. Wykonuj tę asanę przez pięć minut, aby uzyskać zdrową i promienną skórę.

10. Marichyasana:

Marichasana

Znaczenie słowa „mariachi” to „promienie światła”. Pozycja jogi w pozycji szałwii jest bardzo popularna wśród kobiet ze względu na swoją główną korzyść.

Aby wykonać tę jogę, będziesz musiał usiąść na podłodze lub płaskiej powierzchni i rozprostować nogi. Teraz zegnij prawe kolano w taki sposób, aby palce pozostały płasko na ziemi, ale blisko miednicy. Teraz zbliż lewe kolano do klatki piersiowej — musisz upewnić się, że palce u stóp są skierowane do góry.

Trzymaj kręgosłup prosty i mocny, i rozciągnij obie ręce po obu stronach. Weź głęboki oddech i powoli przekręć górną część ciała, zaczynając od talii w lewo. Teraz owiń ramiona i powoli ugnij kolano i utrzymuj je, aby pozostały wyprostowane. Oddychanie ogólnie w tej konkretnej pozycji pomoże ci na wiele sposobów.

Inną rzeczą, musisz upewnić się, że twoja głowa jest zwrócona w lewo, a ramiona w przeciwnym kierunku. Utrzymaj tę samą pozycję przez jakiś czas, aby uzyskać odpowiednie korzyści jogi dla skóry z tej Jogi dla skóry. Wykonywanie tej pozycji codziennie rano na pewno zapewni Ci promienną skórę.

Zobacz więcej: Ćwiczenia jogi zwiększające wzrost

11. Pozycja kobry:

Pozycja kobry

Ta postawa otwiera klatkę piersiową i zmniejsza ucisk, napięcie i zmęczenie. Ta postawa zapewni Twoim narządom odpowiednią ilość tlenu, a także wydłuży Twoje życie. Aby wykonać tę asanę, będziesz musiał położyć się na brzuchu, a następnie za pomocą ramion powoli rozciągnąć górną część ciała w górę, zmuszając głowę do sufitu. Dłonie powinny być skierowane do ziemi. To jedno z najlepszych ćwiczeń jogi na promienną skórę.

12. Pozycja jogi wielbłąda:

Pozycja jogi wielbłąda

Aby wykonać jogę na wielbłądzie, musisz najpierw uklęknąć i zgiąć plecy w taki sposób, aby dłonie dotykały stóp. To jedna z popularnych pozycji jogi dla promiennej i jasnej skóry.

13. Pozycja jogi trójkąta:

Pozycja jogi w trójkącie

Trójkątna pozycja jogi to jedna z najlepszych pozycji jogi, która zapewnia wsparcie umysłu i ciała. Przynosi spokój i relaksuje ciało. Jest to powszechnie znana jako jedna z najbardziej udanych jogi dla jasnej karnacji. Dużo ciężkiego oddechu powinno towarzyszyć tej jodze, aby jak najlepiej wykorzystać tę technikę.

14. Pozycja jogi łagodząca wiatr:

Pozycja jogi łagodząca wiatr

Przywitaj się z jedną z najskuteczniejszych jogi dla jasnej skóry. Pozycja jogi łagodząca wiatr prawidłowo rozciąga mięśnie i jest często używana do ucieczki od kontuzji. Ta postawa znana jest z najpopularniejszej korzyści, jaką jest blask skóry. Wykonując tę ​​pozę, uważaj na swój oddech i korzystaj z zalet jogi i pranajam dla promiennej skóry.

Mam nadzieję, że te pozycje jogi dla promiennej skóry były pomocne dla was wszystkich! Zostaw swoje sugestie i opinie.

Integrując te pozycje jogi dla promiennej skóry z codzienną rutyną, nie tylko poprawisz wygląd swojej skóry, ale także wzmocnisz mięśnie i zrelaksujesz umysł. Obejmij jogę i wnieś pozytywność do swojego życia i ciesz się wieloma dobroczynnymi jego aspektami. Mamy nadzieję, że spodobał Ci się nasz artykuł Joga dla jasnej skóry i blasku. Chcesz, abyśmy podzielili się informacjami na wybrany przez Ciebie temat? Jeśli tak, podziel się swoją opinią i interesującym Cię tematem w polu komentarza poniżej.