Każdy z nas pragnie długich, lśniących i zdrowych włosów. Zdrowie włosów naprawdę pokazuje styl życia, jaki prowadzimy i reżim, jakim się kierujemy. Ale wraz z postępującą urbanizacją mamy do czynienia z utratą stresu, oddawaniem się fast foodom, spaniem i jedzeniem w nieodpowiednich porach. Wszystkie te czynniki odbijają się na naszych włosach, powodując różne choroby włosów, takie jak wypadanie włosów, niski wzrost.

Różne pozycje jogi dla kontroli wypadania włosów

Aby zwalczyć problemy z wypadaniem włosów, nakładamy na włosy różne kosmetyki, aby przywrócić im blask i blask. Często jednak zapominamy, że kosmetyki mogą zapewnić nam natychmiastowe rezultaty, ale chwilowo. To wnętrze nas musi być zdrowe, aby nasza skóra i włosy były zdrowe.

Joga jest zdecydowanie bardzo bezpiecznym i potężnym lekarstwem. Pomaga nie tylko w radzeniu sobie z problemami wypadania włosów, ale także pomaga w odbudowie utraconych włosów. Włączenie kilku asan jogi do naszego codziennego życia może okazać się bardzo skuteczne na dłuższą metę.

Wystarczy ćwiczyć jogę przez co najmniej pół godziny dziennie i prowadzić się do lepszej i zdrowszej przyszłości.

Różne asany jogi do kontroli wypadania włosów:

Asany, które polegają na zginaniu do przodu, działają dobrze na problemy z wypadaniem włosów, ponieważ poprawiają krążenie krwi w okolicy korony. Krążenie krwi odżywia cebulki włosów, dzięki czemu przez okres około miesiąca można zaobserwować zmiany we wzroście włosów i zmniejszenie ich wypadania. Należy codziennie wykonywać te asany jogi religijnie, aby osiągnąć różne korzyści zdrowotne związane z włosami. Oto kilka pozycji jogi, które należy wypróbować!!

1. Balayam Yoga lub pocieranie paznokci:

Balayam Joga lub pocieranie paznokci na wypadanie włosów

Kroki:

 • Można to zrobić siedząc lub stojąc zgodnie z twoją wolą i można to zrobić o każdej porze dnia.
 • Powinien być wykonywany przez 5-7 minut bez przerwy.
 • Poniższy obrazek pokazuje, jak to zrobić.

Korzyści:

 • Można to wykorzystać do szybkiego zmniejszenia ciężkich włosów. Pokazuje natychmiastowe rezultaty w ciągu kilku tygodni.

2. Kapalbhati Pranayam:

Kapalbhati Pranayam na wypadanie włosów

Kroki:

 • To wdech i wydech pranayam.
 • Proces należy powtórzyć kilka razy.
 • Zacznij od 20 dziennie i można je dowolnie zwiększać.
 • Poniższy obrazek pokazuje, jak to zrobić.

Korzyści:

 • Oprócz tego, że jest ratunkiem przed wypadaniem włosów, pomaga również w odchudzaniu i cukrzycy.

3. Uttanasana:

Uttanasana na wypadanie włosów

Kroki:

 • Weź głęboki wdech.
 • Stań w postawie pokazanej poniżej na obrazku.
 • Przytrzymaj w tej pozycji przez minutę lub 40 sekund.
 • Zrób wydech i wróć do normalnej pozycji.
 • Początkujący powinni spróbować dotknąć ziemi. Jeśli jednak nie są w stanie tego zrobić, nie stanowi to problemu. Z czasem osiągniesz prawidłową postawę.

Korzyści:

 • Gdy głowa zwisa poniżej, następuje prawidłowe krążenie krwi, co skutkuje prawidłowym wzrostem włosów.
 • Dobra poza, aby się zmartwić.

4. Ustrasana:

Ustrasana na wypadanie włosów

Kroki:

 • Kręgosłup powinien być wyprostowany.
 • Głęboki wdech podczas pochylania się do tyłu.
 • Wykonaj asanę, jak wspomniano na obrazku.
 • Pozycja powinna być utrzymana przez około 30 do 60 sekund.
 • Oddychaj normalnie podczas występu.
 • Powoli wydychaj powietrze, wracając do pierwotnej postawy.

Korzyści:

 • Do mózgu napływa krew, w wyniku której mieszki włosowe ulegają regeneracji.

5. Uttanpadasana:

Uttanpadasana na wypadanie włosów

Kroki:

 •  Asana powinna być wykonana tak, jak pokazano na obrazku.
 •  Powinien mieć miejsce normalne oddychanie.
 • Te asany powinny być wykonywane codziennie na czczo, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Korzyści:

 • Bardzo skuteczny w odrastaniu mieszków włosowych.

6. Sasangasana:

Asany jogi na wypadanie włosów - Sasangasana

Termin Sasangasana w tłumaczeniu oznacza pozę królika. Sasangasana jest jedną z przydatnych asan jogi do kontroli wypadania włosów. Teraz wiemy, dlaczego króliki mają miękkie, jedwabiste włosy. Joga zapobiegająca wypadaniu włosów obejmuje sasangasanę, ponieważ pomaga w szybszym przepływie krwi do skóry głowy, zmniejszając w ten sposób ryzyko wypadania włosów, a także odżywia skórę głowy. Niestety nie pomoże to łysym osobom w odroście włosów.

7. Adho Mukha Svanasana:

Asany jogi na wypadanie włosów - Adho Mukha Svanasana

Adho Mukha Svanasana jest całkiem zabawny i wydaje się, że imitujesz wzgórze. Ta asana wymaga, abyś podniósł biodro, podczas gdy naciskasz ziemię dłońmi i stopami. Ta asana zwiększa również przepływ krwi do skóry głowy, a tym samym odżywia cebulki włosów. I wydaje się, że robienie jogi dla kontroli wypadania włosów wydaje się zabawne, prawda? Jest to jedna z najlepszych pozycji jogi do kontrolowania wypadania włosów i przywracania wzrostu włosów.

8. Matsjasana:

Asany jogi na wypadanie włosów - Matsyasana

Kto wiedział, że naśladowanie ryby może uchronić nieskończoną ilość kosmyków przed wypadaniem. Ponieważ powszechnie przyjmuje się, że praktyka jogi w celu zmniejszenia wypadania włosów faktycznie działa, Matsyasana staje się popularna wśród osób, które chcą zapobiec wypadaniu włosów. Matsyasana pomaga regulować przepływ krwi w skórze głowy, a także odżywia cebulki włosów, zapobiegając ich wypadaniu

9. Joga Apasany:

Asany jogi na wypadanie włosów - Apasana

Apasana to jedna z najdoskonalszych pozycji jogi na problem wypadania włosów. Apasana to asana, która pomaga w uwalnianiu wszystkich szkodliwych gazów, a tym samym poprawia trawienie (uwaga: upewnijmy się, że nie uwalniasz żadnego gazu w pobliżu innych osób, ponieważ może to sprawić, że będą bardzo niekomfortowe) ze względu na poprawę trawienie krew zostaje oczyszczona i ta oczyszczona krew pomaga we wzmocnieniu mieszków włosowych.

10. Sarvangasana:

Asany jogi na wypadanie włosów - Sarvangasana

Będąc dobrodziejstwem dla ludzi, sarvangasana jest najlepszą formą jogi, która zapobiega wypadaniu włosów. Ta asana nie jest przeznaczona dla osób cierpiących na ból pleców lub inny przewlekły ból. Sarvangasana wymaga uniesienia ciała spod barku prostopadle do ziemi, a cały ciężar ciała należy przenosić na barki, podtrzymując plecy obiema rękami. Udowodniono, że ta asana zmniejsza łysienie typu męskiego i łysienie typu żeńskiego, a także wypadanie włosów.

11. Anulom Vilom:

Asany jogi na wypadanie włosów - Anulom Vilom

To nie jest asana, ale jest to technika oddychania, forma jogi, która zmniejsza wypadanie włosów. Dla wszystkich leniwych ludzi, którzy nie lubią poruszać mięśniami, a jednocześnie chcą powstrzymać wypadanie włosów, anulom vilom jest dla Ciebie idealny, ponieważ jedyną trudną rzeczą jest wdech i wydech. To ćwiczenie oddechowe utrzymuje zdrowe płuca, a także stymuluje przepływ natlenionej krwi w ciele, co również odżywia skórę głowy i zapewnia zdrowy wzrost włosów.

12. Bhastrika Pranajama:

Joga na wypadanie włosów - Bhastrika Pranayama

Pranayama jest częścią jogi, a bhastrika pranayama jest doładowanym trybem pranajamy. W bhastrika pranayam musisz wdychać przez jedno nozdrze, zamykając drugie nozdrze kciukiem. Musisz zrobić 20 wdechów i wydechów bardzo szybko, a twoja powłoka brzucha będzie wchodzić i wychodzić jak miech. Pranayama Bhastrika jest ważną częścią jogi na wypadanie włosów; utrzymuje płuca w zdrowiu i poprawia krążenie krwi w całym ciele, co pomaga w utrzymaniu dobrego wzroku, a także zapobiega wypadaniu włosów.

13. Sirsasana:

Asany jogi na wypadanie włosów - Sirsasana

Większość z wyżej wymienionych asan jest łatwa do wykonania i wymaga mniejszego wysiłku, ale sirssasana jest trudna pod tym względem, że trzeba ją ćwiczyć codziennie i obciąża organizm, ale jednocześnie efekty regularnego wykonywania sirasany są widoczne w ciele . Jest to jedna z najlepszych asan jogi do kontroli wypadania włosów. Sirsasana to nic innego jak stanie na głowie. Musisz zgiąć rękę do wewnątrz od łokcia i podciągnąć ciało do góry i przełożyć cały ciężar na dłonie. Ta asana zwiększa przepływ krwi do głowy, co pomaga w regeneracji mieszków włosowych, a także odżywia skórę głowy

14. Pawanmuktasana:

Asany jogi na wypadanie włosów - Pawanmuktasana

Okazało się, że są to najlepsze asany w jodze na wypadanie włosów. Ludzie odczuli różnicę w jakości swoich włosów, a także zmniejszenie wypadania włosów. Pawanmuktasana odbywa się poprzez zbliżenie kolan do podbródka podczas leżenia na plecach. Ta asana pomaga zmniejszyć stres, który jest uważany za największą przyczynę wypadania włosów.

Powyższe są asanami jogi do kontroli wypadania włosów. Trzeba być bardzo cierpliwym, jeśli chce się uzyskać wynik tych asan. Ponieważ w jodze wyników nigdy nie można uzyskać z dnia na dzień. Zamiast chodzić na zabiegi chemiczne, aby powstrzymać wypadanie włosów, należy zwrócić się do jogi, aby zapobiec wypadaniu włosów.