Asany jogi to najprostszy i najłatwiejszy sposób na zmniejszenie nadwagi oraz medytację nad ciałem i umysłem. Starożytne rodzaje asan jogi zapewniają szeroki zakres korzyści dla umysłu i ciała, w tym inne korzyści, takie jak dawanie siły i elastyczności, łagodzenie stresu, a nawet leczenie wielu chorób.

Joga polega na rozciąganiu naszego ciała w różnych formach i medytacji. Pozycje jogi, takie jak Surya Namaskar (pozdrowienie słońca), Dhanurasana (pozycja łuku), Bhujangasana (pozycja kobry), joga Pranayama Kapalabhati i wiele innych skutecznych asan jogi pomaga zmniejszyć naszą wagę, a także tłuszcz z brzucha.

Różne asany jogi, które każdy początkujący powinien znać

Cierpliwość jest kluczem do uprawiania jogi. Niezbędna jest silna wytrwałość poparta pasją do uprawiania jogi. Ciężka praca, poświęcenie i odpowiednia dieta mogą naturalnie schudnąć. Utrata wagi nie jest trudna, ale musimy pamiętać, że samo kontrolowanie nawyków żywieniowych nie wystarczy, aby schudnąć. Artykuł zawiera nazwy pozycji jogi, a także jogi dla początkujących. Chodzi o to, żeby je robić!

Początkujące asany jogi, o których należy pamiętać

50 podstawowych pozycji jogi dla początkujących:

Musimy regularnie rozpoczynać ćwiczenia fizyczne rano i wieczorem oraz kontrolować nasze nawyki żywieniowe. Zacznij więc ćwiczyć asany jogi, aby zachować dobre zdrowie. Dla początkujących pierwszym krokiem jest rozgrzewka lub ćwiczenie rozciągające. Najpierw musisz poznać listę rozciągających asan jogi w jodze i ich zalety. Wymieniliśmy niektóre z najlepszych ćwiczeń jogi i pozycji ze zdjęciami, które pomogą Ci je skutecznie wykonywać.

Podstawowe pozycje jogi dla początkujących do zrobienia w domu

Różne rodzaje asan jogi dla mężczyzn i kobiet:

Mężczyźni i kobiety wolą jogę dla zdrowego życia. Tutaj wyjaśniamy, jakie są najlepsze i podstawowe asany jogi oraz szczegóły na ich temat w języku angielskim i sanskrycie ze zdjęciami.

1. Powolne rozciąganie asana jogi na szyję:

Powolne rozciąganie asana jogi na szyję

Aby zacząć od asan jogi, należy najpierw zacząć od podstawowych ćwiczeń, takich jak powolne rozciąganie szyi. Zaleca się wykonanie kilku powtórzeń tego jogicznego powolnego rozciągania szyi, ponieważ łagodzi to napięcie i napięcie szyi. Tę podstawową pozycję jogi można szybko wykonać stojąc w dowolnym miejscu, po prostu siedząc na krześle!

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: Podczas wykonywania tej asany twoja szyja powinna być prosta i nie powinna być pochylona do przodu lub do tyłu i nie zginać się na żadną stronę.

2. Joga całego ciała Tadasana – pozycja górska:

Joga całego ciała Tadasana - Pozycja górska

Tadasana jest również znana jako pozycja górska i jest jedną z najlepszych asan jogi. Regularne ćwiczenie tej asany jogi każdego ranka daje dobry masaż dłoni, pleców, kręgosłupa i całego ciała. Jest to również najbardziej zalecana asana do zwiększania wzrostu.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: Powinieneś zjeść posiłek co najmniej 4-6 godzin przed wykonaniem tej asany.

3. Pozycja ze zgięciem do przodu (Uttanasana Yoga):

Pozycja stojąca do przodu - Korzyści z jogi Uttanasana

Uttanasana to pochylenie do przodu, które uwalnia nas od stresu i niepokoju. Z wiązaniem ramion, ta odmiana zgięcia do przodu w pozycji stojącej zapewnia głębokie rozciąganie ramion. Wiązanie rąk umożliwia również rozciąganie i napinanie ramion w celu rozluźnienia. Przynosi również trochę krwi z powrotem do mózgu, jednocześnie doskonale rozciągając nogi.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Ta asana powinna być wykonywana tylko na pusty żołądek.

4. Pozycja trójkąta (Trikonasana Yoga) dla początkujących:

Pozycja trójkąta - Trikonasana Joga dla ciąży

To ćwiczenie trikonasany rozciąga i wzmacnia mięśnie oraz poprawia funkcje naszego organizmu. To dobre ćwiczenie jogi dla kobiet w ciąży. Pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi, stresu i niepokoju, a także poprawia funkcje krwi w całym ciele. Ta prosta asana jogi poprawia naszą równowagę & moc koncentracji. Ta asana usuwa również tłuszcze z talii i ud.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Podobnie jak inne asany, nawet w przypadku tej asany ważne jest, aby twoje jelita były puste.

5. Pozycja łuku (Dhanurasana Yoga):

Pozycja łuku - Dhanurasana Joga dla redukcji tkanki tłuszczowej

Dhanurasana jest bardzo skuteczna w programie odchudzania. Ta pozycja jogi pomaga bardzo łatwo zmniejszyć tłuszcz z brzucha. Wzmacnia kostki, uda, pachwiny, klatkę piersiową i narządy jamy brzusznej oraz rdzeń kręgowy. Ta pozycja jogi poprawia funkcje nerek, trzustki, wątroby, jelita cienkiego i grubego. Działa również jako środek przeciwstresowy i zapewnia elastyczność plecom. Poprawia funkcję trawienia i usuwa gazy.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: Nie powinieneś robić tej asany, jeśli masz problem z migreną lub bólem głowy.

6. Surya Namaskar (Pozdrowienie Słońca):

Lista jogi Surya Namaskar (pozdrowienie słońca)

Pełna runda Surya Namaskar jest uważana za dwa zestawy dwunastu póz, ze zmianą w drugim zestawie, w którym przeciwna noga jest poruszana jako pierwsza. Poprawia elastyczność, siłę, równowagę, zmniejsza stres i niepokój, zmniejsza objawy bólu dolnego odcinka kręgosłupa, skraca poród i poprawia wyniki porodu, zmniejsza zaburzenia snu i nadciśnienie. Zwiększa również energię i zmniejsza zmęczenie oraz jest bardzo korzystny w przypadku astmy & choroby przewlekłe. Jest to podstawowa asana jogi, aby rozprostować nogi i zmniejszyć wagę.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: Zawsze rozgrzej się przed rozpoczęciem z Surya Namaskar.

7. Pozycja jogi Kapalbhati Pranayama dla początkujących:

Kapalbhati Pranayama Joga daje więcej korzyści

Kapalbhati pranayama joga jest najbardziej zalecanym ćwiczeniem oddechowym, które leczy zaburzenia żołądka i odchudza. Ćwiczenie 5 minut Kapal Bhati pranayama regularnie usuwa toksyny i zwiększa metabolizm. Leczy również zaparcia, nadkwasotę, cukrzycę, astmę i wszelkiego rodzaju problemy z oddychaniem, zatoki, a nawet wypadanie włosów. Jest to pozycja jogi skuteczna w odchudzaniu (głównie tłuszcze brzuszne). Regularnie wykonywany jest oceniany jako najskuteczniejszy rodzaj asan jogi.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: Jest to asana relaksacyjna i powinna być wykonywana na koniec ćwiczenia, aby rozluźnić całe ciało.

8. Pozycja kątowa – Baddha Konasana Joga dla początkujących:

Pozycja kątowa - Baddha Konasana Joga dla początkujących

Ta asana jogi dla początkujących pomaga otworzyć biodra i złagodzić dyskomfort rwy kulszowej, który może się pogorszyć, siedząc przez długi czas. Nerw kulszowy zaczyna się w dolnej części pleców i biegnie w dół obu nóg, a ból nerwu kulszowego może wystąpić, gdy nerw jest w jakiś sposób ściśnięty. Długie dojazdy i siedzenie przez dłuższy czas to zaostrza.

9. Relaksująca asana jogi (Eagle Twist Yoga):

Relaksująca Asana Jogi - Eagle Twist Yoga

Ta asana jogi pomaga się zrelaksować, a także jest doskonałym sposobem na zwiększenie elastyczności kręgosłupa na boki. Dzięki regularnej praktyce tego ćwiczenia jogi każdego dnia można złagodzić ból w dolnej części brzucha i dolnej części pleców.

10. Pozycja na głowie (pozycja jogi Sirsasana):

Pozycja stojąca na głowie - pozycja jogi Sirsasana dla lepszego zdrowia

Robienie tej pozycji jogi może leczyć bezsenność (zaburzenia snu), problemy z kręgosłupem, a także poprawia zdolność koncentracji & równowaga psychiczna. Zwiększa krążenie krwi w mózgu oraz poprawia funkcje mózgu i pamięć. Nawet osoby cierpiące na choroby wątroby, słabe krążenie krwi i bóle głowy powinny regularnie wykonywać tę asanę.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: Ta asana powinna być wykonywana pod ścisłym nadzorem, w przeciwnym razie może spowodować poważne obrażenia.

11. Sarvangasana (stojak na ramię) dla początkujących:Korzyści z jogi Sarvangasana Pose (stojak na ramionach)

Ta pozycja jogi wzmacnia i leczy bóle pleców oraz poprawia wytrzymałość organizmu. Dzięki temu nasza twarz jest jasna i usuwa cienie. Regularnie ćwiczony pomaga w utracie wagi. Wiadomo również, że poprawia krążenie krwi, funkcje trawienia, kontroluje poziom cukru we krwi i koryguje nieprawidłowe funkcjonowanie trzustki.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: Upewnij się, że wykonujesz to tylko na pusty żołądek.

12. Paschimottanasana (pozycja zgięcia do przodu):

Pozycja jogi Paschimottanasany (pozycja zgięcia do przodu)

Paschimottanaasana obejmuje rozciąganie całego ciała od głowy po pięty. Ta asana jest polecana szczególnie kobietom po porodzie w celu redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha i ujędrnienia narządów brzuszno-miedniczych. Wzmacnia mięśnie pleców, a także jest bardzo przydatny przy zwiększaniu wzrostu. Rozciąga kręgosłup i uelastycznia nasze ciało.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: Ta asana nie powinna być wykonywana, jeśli zginanie z przodu jest dla ciebie problemem.

13. Pozycja pługa (pozycja jogi Halasana):

Pozycja pługa - zalety pozycji jogi Halasana

Halasana jest również znana jako pozycja pługu, która wzmacnia mięśnie pleców i daje elastyczność. Leczy niestrawność i zaparcia oraz łagodzi stres. Stymuluje narządy jamy brzusznej i leczy dolegliwości brzuszne. Osoby cierpiące na cukrzycę powinny to robić regularnie. Pomaga wzmocnić i uelastycznić rdzeń kręgowy, wzmacnia mięśnie brzucha, zmniejsza stres i leczy objawy menopauzy.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Wykonuj tę asanę pod nadzorem, w przeciwnym razie możesz paść ofiarą poważnych obrażeń.

14. Ardha Halasana (połowa pługu):

Pozycja pół pługa - korzyści dla zdrowia Ardha Halasana

Half Plow Pose to asana jogi podobna do Uttanpadasany, która jest dobra dla poprawy funkcji narządów jamy brzusznej. Ta łatwa asana jogi bardzo szybko stymuluje narządy jamy brzusznej i leczy zaparcia i niestrawność. Zmniejsza również tłuszcz brzuszny i tonizuje mięśnie ud i bioder ogólnie mięśnie brzucha. Leczy dolegliwości żołądkowe i poprawia trawienie, apetyt, usuwa gazy i jest przydatny w leczeniu zapalenia stawów i lędźwiowego zapalenia stawów kręgosłupa.

Co powinieneś wiedzieć, zanim zrobisz tę asanę: To najlepsza asana dla osoby borykającej się z problemami trawiennymi.

15. Bhujangasana (pozycja kobry):

Pozycja kobry - Bhujangasana Joga dla schudnięcia

Bhujangasana (pozycja kobry) daje doskonały wynik dla tych, którzy chcą schudnąć i zwiększyć metabolizm. Ta poza poprawia pracę wątroby, nerek, trzustki i pęcherzyka żółciowego. W naturalny sposób leczy bezsenność (zaburzenia snu), problemy z kręgosłupem, niestrawność i zaparcia. Za pomocą tej asany można wyleczyć osoby cierpiące na choroby wątroby, bóle głowy, słabe krążenie krwi.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Wykonuj tę asanę tylko na pusty żołądek.

16. Pavanamuktasana (pozycja usuwania wiatru):

Pozycja jogi Pavanamuktasana z korzyściami (Asana usuwająca wiatr)Pavanamuktasana jest naprawdę skuteczną pozycją jogi w usuwaniu gazów z żołądka i usprawnianiu pracy układu pokarmowego. Ta asana jest bardzo dobra dla wszystkich narządów jamy brzusznej; leczy również kwasowość i redukuje tłuszcz. Wzmacnia mięśnie pleców i leczy ból pleców. Aby uzyskać płaski brzuch, należy regularnie wykonywać tę asanę. To jedna z najprostszych pozycji jogi dla początkujących.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Ta asana jest koniecznością dla tych, którzy mają problemy żołądkowe.

17. Uttana Padasana (pozycja z podniesionymi nogami):

Pozycja uniesionych nóg – postawa jogi Uttana Padasana

Uttana padasana, uniesiona noga jest korzystna dla osób cierpiących na ból pleców i zaburzenia żołądka. Dobrze wzmacnia mięśnie brzucha. Możemy ćwiczyć tę asanę jogi, podnosząc jedną nogę na raz. Aby uzyskać płaski i mocny brzuch, ta asana działa jak magia. Jest pomocny dla osób cierpiących na problemy z gazami, bóle stawów, problemy z sercem i talią & ból pleców.

18. Pozycja jogi Setu Bandhasana (pozycja mostu):

Pozycja mostu - Pozycja jogi Setu Bandhasany

Zwykle zapominamy o wykonywaniu jakichkolwiek ćwiczeń wzmacniających nogi, ponieważ bardziej dbamy o wygląd górnej części ciała. Jednak większość godzin spędzamy tylko na nogach, dlatego warto rozpocząć trening, który ma na celu wzmocnienie nóg. Ta pozycja jogi, setu bandhasana, wzmacnia nogi, kark i klatkę piersiową. Zapewnia naszemu organizmowi doskonałą siłę równoważenia.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Unikaj robienia tej asany podczas ciąży.

19. Vajrasana (Diamentowa pozycja):

Pozycja diamentu - korzyści zdrowotne jogi Vajrasana

Wadżrasana jest najprostszą ze wszystkich asan jogi, którą można praktykować również po obiedzie lub kolacji. A vajrasana jest również znana jako „diamentowa pozycja”, która najlepiej nadaje się do ćwiczenia ćwiczeń oddechowych i medytacji. Osoba cierpiąca na ból stawów powinna unikać tej asany. Ta asana jogi uspokaja umysł i zapewnia stabilność umysłu, leczy zaparcia, zaburzenia żołądka, kwasowość i zwiększa proces trawienia. Ci, którzy mają problemy z gazem, mogą ćwiczyć od razu po obiedzie lub kolacji. Ta asana działa jako środek przeciwbólowy u pacjentów z zapaleniem stawów.

20. Pozycja pół skrętu (Matsyendrasan) dla początkujących:

Pozycja pół skrętu - Matsyendrasana Joga dla zdrowia

Ardha matsyendrasana zwiększa dopływ tlenu do płuc i zwiększa elastyczność & funkcje kręgów kręgosłupa. Rozciąga również mięśnie pleców i kręgosłupa oraz uwalnia sztywność stawów biodrowych. Jest to jedna z doskonałych pozycji jogi, która jest również pomocna w leczeniu cukrzycy, zaparć, problemów z kręgosłupem, szyjnego zapalenia stawów kręgosłupa i zaburzeń dróg moczowych.

21. Ananda Balasana (Pozycja szczęśliwego dziecka):

Łatwa joga Ananda Balasana: szczęśliwa pozycja dziecka

Happy Baby asana jogi dla początkujących. Ta asana jogi zapewnia doskonałe rozciąganie stawów biodrowych, które mogą stać się sztywne od zbyt długiego siedzenia. Ta pozycja jest uspokajająca psychicznie, a jednocześnie stymulująca fizycznie, co sprawia, że ​​jest to idealne ćwiczenie na dzień, w którym mamy dużo w naszym harmonogramie. Ta pozycja wydłuży dolną część pleców i pozwoli rozciągnąć biodra. Jest to jedna z podstawowych asan jogi do zrobienia.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Jest to asana relaksacyjna, którą należy wykonać pod koniec ćwiczenia.

22. Balasana (pozycja dziecka):

Wykonaj Balasanę dla Balk Pain (pozycja dziecka)

Ta pozycja jogi jest bardzo prostą, ale uspokajającą pozą, którą możemy wykonać również w łóżku. Jest to doskonałe ćwiczenie jogi dla osób cierpiących na ból pleców, ponieważ rozciąga i rozluźnia kręgosłup. Rozciąga i wzmacnia mięśnie bioder, ud i kostek. Kobiety w ciąży i osoby cierpiące na wysokie ciśnienie krwi powinny unikać wykonywania Balasany.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Kobiety w ciąży i osoby cierpiące na wysokie ciśnienie krwi powinny unikać wykonywania Balasany.

23. Shavasana (pozycja trupa):

Shavasana dla zdrowia umysłu (pozycja trupa)

Ta asana polega na leżeniu jak trup. Ta asana jogi jest dość wszechstronną asaną i robienie jej przed snem pomaga opróżnić myśli, aby nie przeszkadzały ci w spaniu ani w nocy, ani nie wykorzystywały czasu rano na ustalenie intencji na nadchodzący dzień. Jest to jedna z najlepszych pozycji jogi, która pomoże Ci odstresować się od całego napięcia, które utrzymujesz, abyśmy mogli dobrze spać.

24. Virabhadrasana (pozycja wojownika):

Joga całego ciała Virabhadrasana (pozycja wojownika)

Ta poza wygląda jak żołnierz w stanie wojny, więc nazywa się Virabhadrasana (Pozycja Wojownika). Jest to doskonała pozycja jogi dla kobiet w ciąży, która uelastycznia całe ciało i wzmacnia nogi, ramiona, dolną część pleców i ujędrnia dolne partie ciała. Pomaga również w zwiększeniu wytrzymałości, siły koncentracji i równowagi naszego organizmu. Uwalnia nas od bólu w okresie menstruacyjnym.

25. Ustrasana (pozycja wielbłąda):

Wiele korzyści z jogi Ustrasana (pozycja wielbłąda)

Podczas praktyki tej pozycji nasze ciało przypomina kształtem wielbłąda, dlatego nazywa się to Ustrasana. Ta asana jogi jest szczególnie dobra w przypadku problemów z plecami, relaksującego umysłu, krążenia krwi, układu oddechowego, hormonalnego i nerwowego. Pomaga zwiększyć rozmiar klatki piersiowej i pojemność płuc, uelastycznia klatkę piersiową, brzuch i szyję. Jest korzystny dla pacjentów z astmą i pomaga w redukcji tłuszczów z żołądka.

26. Garudasana (pozycja orła):

Dodatkowe zalety jogi Garudasana (pozycja orła)

Ta asana może wyglądać jak wiele ćwiczeń skrętnych i zwrotnych, ale nie jest to trudne do wykonania. Dzięki regularnej praktyce tych pozycji jogi pomaga to w redukcji nadmiaru tłuszczu w udach & ramiona. Poprawia również równowagę naszego organizmu.

27. Natarajasana (Pozycja Władcy Tańca):

Więcej korzyści z jogi Natarajasana (pozycja władcy tańca)

To jedna z najdoskonalszych asan jogi zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Natarajasana jest również znany jako pozy władcy tańca, ponieważ przypomina jego postawę. Ta poza pomaga poprawić równowagę ciała, koncentrację. Wzmacnia mięśnie bioder, ud i klatki piersiowej. Pomaga również w redukcji wagi oraz poprawia naszą postawę i równowagę.

28. Pozycja Naukasany (pozycja łodzi):

Postawa Naukasany w jodze (pozycja łodzi)

Ta asana jest również nazywana pozą jogi na łodzi. Naukasana pomaga wzmocnić płuca, wątrobę i trzustkę. Pomaga to również zwiększyć krążenie krwi i utrzymać poziom cukru. Wzmacnia mięśnie ud, bioder, szyi i ramion oraz pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha. Poprawia również pracę nerek, tarczycy i gruczołu krokowego.

29. Marjariasana (pozycja kota):

Pozycja jogi Marjariasany dla ciała umysłu (pozycja kota)

Ta pozycja kota to doskonały odcinek podczas treningu jogi. Wytwarza elastyczność w naszym kręgosłupie i uwalnia nas od bólu pleców. Poprawia krążenie krwi i siłę trawienia. Ten trening jest jedną z najlepszych pozycji jogi, a także ujędrnia nasz brzuch i pomaga zrelaksować umysł. Spójrz na powyższe zdjęcie jogi, aby uzyskać wyraźny obraz.

30. Utthita Hasta Padangusthasana (pozycja wyciągnięta z ręki do palców):

Utthita Hasta Padangusthasana (pozycja wyciągnięta z ręki do palców)

Ta asana jest dobra do rozciągania części ciała, ale nie powinniśmy rozciągać się ponad nasze możliwości. Ta asana daje dobry masaż kręgosłupa, dolnej części pleców, bioder, nóg & ręce. Pomaga również w redukcji tłuszczów w określonych obszarach ciała.

31. Hasta Uttanasana (pozycja z podniesionymi rękami):

Hasta Uttanasana Yoga dla większego oddechu (pozycja z uniesionymi ramionami)

Jest to jedna z najprostszych asan jogi, w której po prostu musisz się rozciągnąć. Stań prosto i wyciągnij ręce nad głowę. Spróbuj rozciągnąć się w prawo od brzucha i przechylić do tyłu, aby utworzyć część łuku. W ten sposób możesz rozciągnąć cały tułów od brzucha do czubków ramion. Jest to również znane jako pozycja uniesionych ramion, a ta asana jogi pomaga zwiększyć spożycie tlenu i rozciągnąć mięśnie.

32. Hastapadasana (pozycja zgięcia do przodu):

Nazwa Hastapadasana w jodze (pozycja zgięcia do przodu)

Jest to jedna z asan jogi, którą możesz ćwiczyć o dowolnej porze dnia. Jest bardzo skuteczny w zwiększaniu energii, a także poprawia krążenie krwi. Rozciąga się na prawie wszystkie mięśnie ciała i może nadać Twojemu ciału natychmiastowy blask dzięki odświeżeniu krążenia krwi. W tym przypadku wystarczy zrobić wdech, zablokować go, podnosząc ręce nad głowę, a następnie pochylić się do przodu, aby dotknąć kostek i dłoni umieszczonych poniżej stóp.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Kobietom w ciąży nie wolno wykonywać tej asany.

33. Prasarita Padottanasana (skłon do przodu z szerokimi nogami):

Prasarita Padottanasana z efektywnymi zastosowaniami (skłon do przodu z szerokimi nogami)

Jest to kolejna wersja asany Padottan i jest bardzo skutecznym ćwiczeniem jogi dla drobnych cech chorobowych, które liczą bóle głowy i bóle ciała. Ta asana z regularną praktyką może również wyleczyć pewną ilość depresji, przez którą przechodzisz. Możesz sprawić, że będzie to część łatwej listy jogi dla początkujących, ponieważ jest naprawdę prosta. Musisz najpierw rozłożyć nogi, a następnie obiema rękami pochylić się, aby dotknąć ziemi.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Jeśli robisz to po raz pierwszy, rób to pod odpowiednim nadzorem, aby uniknąć upadków lub obrażeń.

34. Joga Vrikshasana (pozycja drzewa):

Korzystanie z jogi Vrikshasana lub pozycji drzewa

Jest to jeszcze jedna z łatwych pozycji jogi i jest często praktykowana w ramach sesji SuryaNamaskar. Najlepiej ćwiczyć go na świeżym powietrzu, wczesnym rankiem, tak jak jego nazwa. Dzieje się tak z powodu równych drzew, takich jak otwarte powietrze i światła słonecznego, które otrzymują wczesnym rankiem. Ta pozycja jogi pomaga zwiększyć skupienie i koncentrację. W tym celu musisz stanąć na jednej nodze, podczas gdy druga jest zablokowana za kolanami, a ręce uniesione nad głową w pozie modlitewnej.

35. Ardha Chakrasana (pozycja półkola):

Pozycja półkoła - Ardha Chakrasana Pomóż ujędrnić swoje ciało

Jeśli uważasz, że wolisz asany jogi, aby tonować wszystkie części ciała, musisz mieć to na liście pozycji jogi, które masz ćwiczyć codziennie. Joga jest dyscypliną, dlatego podczas jej praktykowania musisz zachować regularność. W tym celu musisz nauczyć się łuku pleców, ale nie pełnego. Stań przed podwyższoną platformą lub niskim stołem, a następnie pochyl się do tyłu, aby dotknąć tego samego.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Nie próbuj tej asany, jeśli doznałeś urazu szyi, ramion lub kręgosłupa.

36. Viparita Virabhadrasana (Odwrócona pozycja wojownika):

Viparita Virabhadrasana (lub) Odwrócona pozycja wojownika

Jest to jedna z nazw ćwiczeń jogi, która znajduje się na każdej liście, którą sprawdzasz. Wiemy już o Virabhadrasanie lub po prostu o pozie wojownika. To jest tylko odwrotność. Tutaj skręcamy w prawo na odwrocie naszego ciała, lekko go skręcając. Ten jest bardzo przydatny w ujędrnianiu mięśni talii i brzucha, a także leczy bóle kręgosłupa i inne problemy, takie jak te.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Nie próbuj tej asany, jeśli doznałeś urazu szyi, ramion lub kręgosłupa.

37. Joga czakrasany (pozycja pełnego koła):

Joga czakrasana wykorzystuje dla zdrowia lub pozycji pełnego koła

Wcześniej czytaliśmy o pozie półkoła lub czakrasanie Ardha, która jest bardziej częścią łatwej asany jogi dla początkujących. W tym jest na wyższym poziomie i jest bardziej zaawansowaną postawą. Tutaj musisz wstać i podnieść ręce, odchylając się do tyłu, aby powoli utworzyć łuk pleców. Jest to bardzo przydatne w leczeniu problemów z kręgosłupem, ponieważ rozciąga wszystkie mięśnie pleców twojego ciała. Ta postawa pomaga również w utrzymaniu równowagi w układzie pokarmowym. Jest to jedna z największych zalet asan jogi o doskonałych właściwościach zdrowotnych.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Jeśli próba po raz pierwszy wymaga pomocy lub może spowodować poważne obrażenia.

38. Ćwicz Ardha Chandrasana (pozycja półksiężyca):

Pozycja półksiężyca - ćwicz Ardha Chandrasana, aby kontrolować problemy ze stresem

To kolejna asana jogi, która pomaga poprawić kondycję pleców. Dzieje się tak, ponieważ plecy i kręgosłup każdej osoby są najbardziej narażone na stres. Siedzimy przez długie godziny podczas pracy, a kręgosłup jest pierwszym dotkniętym chorobą. Dzięki tej praktyce postawy możesz wyleczyć wszystkie problemy z kręgosłupem i plecami, a także ból rwy kulszowej.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Jeśli jesteś pacjentem z zawrotami głowy, bądź ostrożny lub całkowicie unikaj.

39. Adho Mukha Svanasana:

Adho Mukha Svanasana Joga dla zdrowia trawiennego

Możesz po prostu wybrać tę asanę jogi z tej listy skutecznych pozycji jogi. Jest to również znane jako postawa psa skierowana w dół. Dzieje się tak, gdy pochylasz się prawie całkowicie z przodu, z częścią biodrową skierowaną do góry. Ta pozycja jogi jest bardzo pomocna i jest uważana za pozycję jogi dla kobiet. Dzieje się tak, ponieważ regularna praktyka może wyleczyć objawy menopauzy, a także zrównoważyć cykl menstruacyjny. Ogólnie rzecz biorąc, ta asana pomaga również zrównoważyć funkcjonowanie układu pokarmowego, zapobiegając w ten sposób kwasowości i gazom.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Unikaj robienia tej asany podczas ciąży lub masz problem z szyją lub plecami.

40. Vyaghrasana (pozycja tygrysa):

Vyaghrasana w jodze na ulgę w bólu (pozycja tygrysa)

Ta asana jogi jest również znana jako statyczna pozycja tygrysa i jest kolejną, która leczy problemy z bólem pleców. Koncentruje się to szczególnie na dolnej części pleców i rozciąga mięśnie i tkanki tam, powodując ulgę w bólu w danym obszarze. Tutaj najpierw musisz zająć pozycję czworonożnego zwierzęcia lub takiego, jak chcesz się czołgać. Teraz wyciągnij się do przodu i podnieś alternatywne ramię i nogę i wyciągnij je prosto.

41. Joga Bakasana (pozycja wrony):

Joga Bakasana i jej zalety (pozycja wrony)

Jest to jedna z nazw asan jogi, które zwykle są częścią zaawansowanego etapu praktyki jogi. Ten na pewno potrzebuje dużo poświęcenia, elastyczności i siły. Trzeba balansować całym ciałem na dłoniach i ponownie ugiąć nogi, tworząc formację przypominającą korpus żurawia. Ta pozycja jogi jest bardzo pomocna w ujędrnianiu ramion, a także usuwaniu tłuszczu z części brzusznej.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Ta asana polega na balansowaniu na ramionach środkiem ciężkości, więc każdy pośpiech może być poważnie szkodliwy.

42. Makarasana (Poza krokodyla):

Makarasana jogi (lub) Pozycja krokodyla

To jedno z bardzo popularnych ćwiczeń z serii asan jogi dla początkujących. To dlatego, że nie jest to naprawdę trudne i jest po prostu relaksującą postawą, którą każdy może zrobić z łatwością. Jedyną rzeczą jest to, że musisz znać proces oddychania, który jest najważniejszy, jeśli chodzi o asany jogi. Ta asana jest szczególnie pomocna w rozluźnianiu mięśni i łagodzeniu bólów, takich jak bóle dolnej części pleców i rwy kulszowej.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Jeśli doznałeś urazu szyi, unikaj wywierania nacisku na szyję.

43. Salabhasana (pozycja szarańczy):

Salabhasana (pozycja szarańczy) Pozycja jogi dla początkujących

Jest to jedna z wielu korzystnych asan jogi, ponieważ jest pomocna w łagodzeniu bólu, a także działa bardzo dobrze, jeśli chodzi o utratę wagi. Tutaj musisz wyprostować obie ręce, leżąc na przodzie. Teraz unieś nogi prosto i razem do góry i dobrze oddychaj. Upewnij się, że nie naciskasz rąk. Zwiększa to metabolizm, dzięki czemu zapobiega się tworzeniu tłuszczu, a także jest pomocne przy niestrawności.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Jeśli doznałeś urazu szyi, unikaj wywierania nacisku na szyję.

44. Bhekasana (Postawa żaby):

Typowa pozycja jogi Bhekasana lub postawa żaby

Jest to pozycja jogi ujędrniająca ciało, która nie jest bardzo trudna. Ta asana jogi, którą musisz wypróbować, jeśli uważasz, że musisz stonować biodra i pośladki. W tym celu będziesz musiała położyć się na brzuchu i teraz podnosić się aż do piersi i znowu od tyłu, musisz odgiąć obie nogi od kolan, aby móc je przytrzymać. Daje to ładną rozciągliwość, a tym samym tonizuje części.

45. Joga Gomukhasana (pozycja głowy krowy):

Pozycja głowy krowy - praktyka jogi Gomukhasana dla problemów seksualnych

Jest to zaawansowana joga wykonywana z określonych powodów. Mogą to robić zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest to szczególnie przydatne dla mężczyzn, ponieważ łagodzi problemy seksualne, co skutkuje lepszymi relacjami małżeńskimi. Praktyka Gomukhasany pomaga również leczyć przepuklinę.

46. ​​Pozycja jogi Virasany (pozycja bohatera)

Pozycja bohatera w jodze - pozycja jogi i korzyści Virasany

Ten jest ponownie w zaawansowanym stadium asan jogi i jest pomocny przy bólach stawów i problemach. Praktyka jogi tej postawy w końcu czyni cię bardziej elastycznym, a także rozluźnia wszystkie części twojego ciała. Praktyka Virasany zwiększa również metabolizm w organizmie i poprawia krążenie krwi nawet w stawach. Ta asana może pokazać natychmiastowy blask na twojej twarzy, który jest wynikiem prawidłowego krążenia krwi.

47. Supta Virasana Yoga (pozycja leżąca bohatera):

Supta Virasana Yoga dla zdrowia brzucha (pozycja bohatera leżącej)

Również znana jako pozycja leżąca bohatera, ta pozycja nie jest bardzo trudna do ćwiczenia. W tym celu wystarczy wykonać Vajrasanę i położyć się z nogami utkwionymi w tej pozycji. Ten rodzaj asan jogi jest bardzo pomocny dla układu trawiennego i jego prawidłowego funkcjonowania. Ponadto ta pozycja jogi zapobiega odkładaniu się nadmiernego tłuszczu w ciele, zwłaszcza w okolicy brzucha.

Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem tej asany: Jeśli masz jakiekolwiek obrażenia szyi, unikaj wykonywania tej asany.

48. Kumbhakasana (pozycja deski):

Skuteczna joga Kumbhakasana (pozycja deski)

Ta pozycja jest również znana jako pozycja deski i może być ćwiczona przez każdego, ponieważ jest naprawdę bardzo łatwa. Upewnij się, że zaczynasz od zrobienia tego co najmniej dziesięć razy, a następnie stopniowo zwiększaj do 15, a następnie 20 razy. To wygląda na proste, ale jest bardzo skuteczne w tonowaniu wielu części ciała. Obejmuje to biodra, talię, brzuch, ramiona i ramiona. Ćwicz tę pozycję jogi codziennie, jeśli chcesz rozwinąć stonowane mięśnie brzucha.

49. Vasisthasana (pozycja bocznej deski):

Jak zrobić Vasisthasanę w jodze - (pozycja deski bocznej)

Lepiej znana jako pozycja jogi na bocznej desce i wersja poprzedniej, tutaj musisz podnieść swoje ciało, opierając się na jednej ręce, która będzie leżała płasko aż do łokcia. Podnieś i połóż drugą rękę na talii w inteligentnej postawie. Jest to pomocne w ujędrnianiu dodatkowych grubych rączek, które sprawiają, że talia wygląda źle i jest uparta.

50. Utthan Pristhasana (pozycja jaszczurki):

Utthan Pristhasana i jego korzyści (pozycja jaszczurki)

Znana również jako pozycja jaszczurki, jest bardzo pomocna w uwalnianiu stresu, zmęczenia i napięcia. Ta poza wygląda na skomplikowaną, ale tak nie jest. Możesz to zrobić, aby raczej zrelaksować ciało po ciężkim dniu pracy. Działa błyskawicznie i bardzo, bardzo uspokaja organizm.

Możesz uczynić swoje ciało silnym i zdrowym, stosując przede wszystkim różne rodzaje asan i uzyskać spokój psychiczny. Joga jest terapią dla umysłu i ciała, jak już wiemy i jest kilka pozycji jogi. Coraz bardziej korzystne staje się, jeśli jedna praktyka codziennie, odpowiednio.

Należy zachować ostrożność przed wykonaniem tych asan:

Dlaczego joga? Uprawianie jogi jest bardzo dobre dla twojego zdrowia. Jednak bardzo ważne jest, abyś zrobił to dobrze. Zawsze wskazane jest, aby przed przystąpieniem do jogi w domu nauczyć się właściwej techniki wykonywania asan jogi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że źle wykonane asany mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Środki ostrożności i przeciwwskazania dotyczące pozycji jogi

Poniżej przedstawiono różne środki ostrożności, które należy podjąć podczas wykonywania asan jogi oraz przeciwwskazania, na które należy uważać i uważać je za znak ostrzegawczy:

 • Wykonuj jogę w całkowitym spokoju. Jest to jeden z podstawowych wymagań przed rozpoczęciem jogi.
 • Wybór ubrań, które nosisz, ma ogromny wpływ na twoje asany. Wybierz wygodne ubranie podczas uprawiania jogi. Rodzaje pozycji jogi, które chcesz wykonywać, będą decydować o ubraniach, które powinieneś nosić.
 • Nigdy nie rób jogi na gołej ziemi. Użyj maty do jogi.
 • Dbaj o odpowiednie nawodnienie.
 • Unikaj posiłków przed rozpoczęciem jogi lub zachowaj wystarczającą różnicę czasu między posiłkiem a czasem jogi.
 • Jeśli masz jakieś problemy z brzuchem, wtedy asany, które obejmują wszelkie postawy, które wymagają skręcania, wirowania lub napinania mięśni brzucha, powstrzymaj się od wykonywania takich asan.
 • W przypadku refluksu żołądkowego należy bezwzględnie unikać wszelkich asan, które wymagają, aby głowa była niższa niż żołądek..
 • W przypadku bólu pleców pacjenci uprzejmie kierują lekarza na ćwiczenia, które można wykonać, a których należy unikać, ponieważ mogą one pogorszyć sytuację.

Skutki uboczne jogi:

Joga poprawia elastyczność i zdolności umysłowe. Ale są pewne skutki uboczne w pewnych warunkach. Przyjrzyjmy się możliwym skutkom ubocznym jogi:

 • Powikłania jaskry – w jaskrze występuje dodatkowe ciśnienie za gałkami ocznymi, co może ostatecznie doprowadzić do utraty wzroku. Niektóre asany jogi, takie jak stanie na głowie, stanie na rękach, stanie na ramionach, które zwiększają nacisk na oczy, mogą skomplikować sytuację.
 • W przypadku pacjentów z ciśnieniem krwi, wymuszony oddech i różne rodzaje jogi, które obejmują inwersje, mogą pogorszyć sytuację.
 • Zaawansowane asany jogi należy ćwiczyć pod odpowiednim kierunkiem, w przeciwnym razie może to doprowadzić do poważnego urazu pleców.
 • Naciąganie mięśni lub napięcie mięśni jest częstym efektem ubocznym jogi, który jest spowodowany niewłaściwą postawą.

Joga to cudowna rzecz i musi być częścią twojego stylu życia, aby mieć szczęśliwe i zdrowe życie. Jednak bardzo ważne jest, aby nauczyć się poprawnie wykonywać asany jogi przed ćwiczeniem ich w domu bez wskazówek. Joga polega na postawach, a idealna postawa jest bardzo ważna, aby asany działały we właściwy sposób, tak jak powinno. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zakończ ćwiczenie 5 minutami medytacji jogi i zobacz, jak podnosi się poziom energii.

Eksperci jogi i ich recenzje:

1. Ana Forrest

Ana Forrest

Przejrzeć: Ana Forrest jest twórcą Jogi Forresta w 1982 roku, która kieruje się zasadami, takimi jak Oddech, Siła, Uczciwość oraz Duch. Kierowana przez elementy Ashtanga Vinyasy, jej Joga Forrest jest znana ze swojej podstawowej siły, intensywności i długiego trzymania pozycji. Ana Forrest została certyfikowaną instruktorką jogi w wieku 18 lat i jest znana na całym świecie ze swoich uzdrowień i pracy w jodze.

2. Briohny Smith

Briohny Smith

Przejrzeć: Briohny Smith jest instruktorką jogi z Los Angeles i jest znana na całym świecie jako bogini inwersji. Po raz pierwszy nauczyła się jogi w 1999 roku, a teraz sama jest instruktorką i uczy jogi pod swoim znakiem towarowym Fit Flow Yoga w LA. Podróżuje po całym świecie, aby prowadzić zajęcia i rekolekcje.

3. Janet Kamień

Janet Kamień

Przejrzeć: Yogini Janet Stone rozpoczęła swoją przygodę z jogą w 1996 roku w Indiach. Nauczyła się Vinyasa Jogi, a jej nauki są energiczne i stanowią cudowną mieszankę Vinyasy z intonowaniem, oddechem, świadomością, ruchem i humorem. Janet pojawiła się w różnych publikacjach, takich jak Elephant Journal, Yoga Journal i Yoga Flow Magazine. Obecnie prowadzi 200-godzinny program szkolenia nauczycieli Vinyasa oraz prowadzi różne warsztaty i rekolekcje w USA, Indiach i Meksyku.

4. Kino MacGregor

Kino MacGregor

Przejrzeć: Kino MacGregor po raz pierwszy zaczęła uczyć się asztangi w wieku 19 lat, a po trzech latach praktyki spędziła siedem lat swojego życia na odkrywaniu różnych sposobów nauki asztangi. W wieku 29 lat otrzymała od jej twórcy Shri K. Pattabhi Joisa certyfikat nauczania Ashtanga Jogi. Jej obserwacja na YouTube ma prawie 5 milionów wyświetleń, a nawet jest autorką 2 książek o Ashtanga i wyprodukowała 6 płyt DVD z jogą Ashtanga. Prowadzi swoje programy szkoleniowe w całej Azji.

5. Sadie Nardini

Sadie Nardini

Przejrzeć: Sadie jest nauczycielką Rockstar Yoga i ma wielu fanów. Jest świetną trenerką i nigdy nie zawodzi w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami ze swoimi zwolennikami w praktykowaniu jogi. Jest założycielką Core Strength Vinyasa Yoga i spędziła 19 lat swojego życia na studiowaniu żywienia, filozofii, dyscypliny jogi i anatomii. Jest autorką wielu książek o tematyce jogi i pisze dla międzynarodowych publikacji poświęconych tematyce jogi i wellness.