Joga to jedna z najwspanialszych form ćwiczeń, jakie można było zobaczyć do tej pory. Dla wszystkich, którzy niedawno zaczęli uczyć się jogi, mogą zapoznać się z poniższymi wskazówkami, aby uzyskać dobre wskazówki i sugestie. Joga ma wiele zalet w tym, że najważniejszą rzeczą jest spokój psychiczny i zdrowe ciało.

Najlepsze porady dotyczące jogi dla początkujących

Doskonałe wskazówki dotyczące jogi dla początkujących:

Ten artykuł poprowadzi Cię o podstawowych krokach jogi, jakie są podstawowe potrzeby, aby rozpocząć jogę, a także kilka prostych wskazówek jogi dla początkujących, aby lepiej zrozumieć jogę.

1. Oddychaj:

Aby właściwie ćwiczyć jogę, ważne jest, abyś oddychał. Oddychanie pomoże Ci się zrelaksować, a także utrzymać postawę i pozycję. Odmłodzi Twoje zmysły i sprawi, że poczujesz się świeżo i żywa. Również podczas rozciągania ważne jest, aby oddychać. Joga staje się bardzo bezcelowa bez tego podstawowego kroku techniki oddychania. Oddychanie jest jedną z głównych i bardzo ważnych rzeczy w jodze, każdy początkujący powinien ćwiczyć dla łatwej jogi.

2. Uśmiechnij się:

Jednym z najważniejszych powodów praktykowania jogi jest szczęśliwe i zdrowe życie. Ponieważ joga jest głównie odpowiedzialna za pozbycie się napięcia i zmartwień, bardzo ważne jest, abyś się uśmiechał. I powinno to przyjść naturalnie. Jeśli czujesz dużą siłę i Twój uśmiech znika, zawsze pamiętaj, że możesz robić to w niewłaściwy sposób.

3. Medytuj:

Ważnym aspektem jogi jest medytacja. Pogłębiają twoje praktyki, a także zachęcają do skupienia się. Joga medytacji pomaga zwiększyć poziom koncentracji i daje poczucie satysfakcji i odprężenia od wewnątrz. Przygotowują Cię również do różnych rodzajów asan.

4. Zrób dziennik:

Jeśli codziennie uczęszczasz na zajęcia jogi, zobaczysz, że jest wiele nowych rzeczy do nauczenia się i całe mnóstwo komentarzy, które otrzymujesz od swojego instruktora. Dlatego bardzo ważne jest prowadzenie dziennika. Zapisywanie wszystkich postaw i informacji zwrotnych pomoże ci zrozumieć twoje wyniki, a także zachęci cię do zapamiętania wielu rzeczy, o których najprawdopodobniej zapomnisz.

5. Obserwacja:

Ważną wskazówką dla jogi jest obserwowanie. Zawsze powinieneś zauważyć, o którą stopę masz tendencję do opierania się podczas stania i której ręki najczęściej używasz przez cały czas. To mogą być bardzo małe rzeczy, ale z pewnością poprawią twoje asany, gdy się do nich przyzwyczaisz.

6. Użyj maty:

Chociaż wydaje się to niewielkie, bardzo ważne jest, aby używać maty podczas uprawiania jogi. Ponieważ podłoga jest zbyt twarda, twoje rozciąganie i asany mogą stać się nieco trudniejsze niż powinno. Jeśli jeszcze go nie masz, zdobądź go wkrótce. Na pewno poczujesz różnicę.

7. Stwórz własną bibliotekę:

Książki i płyty CD na temat jogi są bardzo cenne, ponieważ dostarczają wszystkich szczegółów i wskazówek, których potrzebujesz, aby ćwiczyć jogę jak profesjonalista. Kopia Yoga Sutry lub Patanjali i Bhagvad Gita to tylko niektóre z książek, od których możesz zacząć.

8. Unikaj wszelkiej krytyki:

Aby osiągnąć sukces w jodze, musisz mieć wszystkie te negatywne myśli, które trzymają cię od tego z daleka. Każdy ma wątpliwości co do siebie i nie jest konieczne, abyś zawsze miał rację. Ludzie wokół ciebie mogą nie zawsze wiedzieć najlepiej. Dlatego ważne jest, aby dać sobie trochę czasu, zachować pozytywne nastawienie i nie tracić zbyt szybko nadziei.

9. Śpij na czas:

Wstawanie wcześnie rano, aby zrobić dobrą medytację, a następnie zdrowe śniadanie i długie spacery będzie niemożliwe, jeśli nie będziesz spać na czas. W tym celu musisz pozbyć się wszystkich czynności, które nie pozwalają Ci zasnąć późno w nocy. Dodatkowo potrzebujesz odpowiedniego snu, jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności jogi. Dlatego idź spać na czas i dobrze się wyśpij, zanim będziesz świeży i jasny.

Porady dotyczące jogi dla początkujących

Proste asany jogi dla początkujących:

Poniżej podaliśmy listę 10 bardzo prostych pozycji jogi wraz z instrukcjami i korzyściami dla początkujących.

  • Tadasana (pozycja górska)
  • Baddha Konasana Joga (pozycja z ograniczonym kątem)
  • Kapalbhati Yogasana
  • Bhujangasana (pozycja kobry)
  • Balasana (pozycja dziecka)
  • Savasana (pozycja trupa)
  • Prasarita Padottanasana (skłon do przodu z szerokimi nogami)
  • Makarasana (pozycja krokodyla)
  • Trikonasana (pozycja trójkąta)
  • Vajrasana (Diamentowa pozycja)