Słyszałeś kiedyś o jodze płodności? Cóż, nie zastanawiaj się, co to jest, ale jest to raczej forma jogi, która pomaga wprowadzić zmiany w aspektach dotyczących płodności. Biorąc pod uwagę, że współczesny styl życia i nawyki żywieniowe odcisnęły swoje piętno na aspektach fizycznych i psychicznych, a jednym z typowych skutków tego samego może być niepłodność lub trudności w poczęciu. Na szczęście mamy na ratunek jogę płodności. Uważaj; Pozycje jogi płodności nie są inną formą jogi.

Istnieje kilka asan jogi na płodność, które pomagają zmniejszyć stres i wyeliminować stres z naszego ciała, a tym samym poprawić płodność osoby. Badanie przeprowadzone przez Harvard dowiodło, że osoba najlepiej ćwicząca jogę dla płodności ma większe szanse na poczęcie niż osoba, która tego nie robiła..

Najlepsze pozycje jogi płodności, jak to zrobić i korzyści

Przyczyny niepłodności:

Współczesny styl życia jest największym winowajcą niepłodności u kobiet. Oto kilka innych przyczyn niepłodności u kobiet.

 • Wiek: Płodność człowieka spada wraz z wiekiem. Płodność kobiety po trzydziestce jest znacznie zmniejszona.
 • Tytoń: Palenie może w dużym stopniu zmniejszyć szanse kobiety na zajście w ciążę. Toksyny zawarte w papierosie w znacznym stopniu upośledzają układ rozrodczy kobiet.
 • Alkohol: Chociaż nie ma udowodnionej teorii wskazującej na bezpośrednią korelację między alkoholem a niepłodnością, różne badania i badania przeprowadzone na całym świecie wykazały, że spożywanie alkoholu zwiększa szanse na niepłodność.
 • Zaburzenia jedzenia: Zaburzenia odżywiania u kobiet mogą zakłócić jej cykl menstruacyjny, a tym samym zmniejszyć szanse na poczęcie.
 • Naprężenie: Stres jest bardzo niebezpieczny. Stres w pracy, stres rodzinny lub problemy zdrowotne mogą mieć negatywny wpływ na organizm i zmniejszać szanse na poczęcie.

Joga okazała się korzystna nie tylko dla utraty wagi, poprawy wzroku, leczenia groźnych chorób czy innych drobnych problemów; pomogło również w zwiększeniu płodności. Zdrowe ciało i spokojny umysł to warunki niezbędne do zajścia w ciążę, a można to łatwo osiągnąć poprzez praktykę jogi.

Najlepsze pozycje jogi zwiększające płodność:

 • Pozycja zgięcia do przodu.
 • Pozycja motyla.
 • Pozycja mostu.
 • Pozycja kobry.
 • Pozycja na ramię.
 • Pozycja stojąca na głowie.
 • Pozycja nóg na ścianie.
 • Pozycja oddechu pszczół.
 • Pozycja jogi podczas snu.

Uzyskaj szczegółowe informacje poniżej na temat tej jogi, aby poprawić pozycje płodności.

1. Pozycja zgięcia do przodu:

Pozycje jogi dla płodności

Zginanie do przodu jest jedną z najprostszych, ale najlepszych pozycji jogi dla płodności. W tym celu nie musisz się zmuszać ani robić niczego, co powoduje presję. Wystarczy powoli i delikatnie pochylić się do przodu w taki sposób, aby ręka sięgała do palców u nóg. Możesz także oprzeć łokcie na kolanach. Jest to jedna z najprostszych pozycji jogi do ćwiczeń płodności.

2. Pozycja motyla:

Joga dla płodności

Jedną z najwygodniejszych i najbardziej znanych pozycji jogi zwiększających płodność jest pozycja motyla. W pozycji siedzącej pochyl się do przodu i trzymaj palce obu rąk. Utrzymuj biodra tak mocno, jak to możliwe i delikatnie unieś nogi w kształcie motyla. Kontynuuj trzymanie palców u nóg i pozostań w tej pozycji przez około jedną do pięciu minut. To dobra joga płodności dla początkujących.

3. Pozycja mostu:

Pozycja mostu

The Bridge Pose lub Supported Bridge Pose to jedna z korzystnych pozycji w asanach jogi dla kobiecej płodności. W tym celu musisz położyć się na macie, schwycić ręce za kostki i podnieść ciało z podłogi. Twoje dłonie i dłonie nie mogą się poruszać. Muszą trzymać tył twoich kostek. Potrzebujesz mięśni pośladków, aby odpowiednio się utrzymać, więc upewnij się, że wykonujesz to ćwiczenie powoli. To jest wśród płodności gorącej jogi.

4. Pozycja kobry:

Pozycja kobry

Pozycja kobry wymaga, abyś leżał na macie, trzymając ręce na podłodze, musisz podnieść się aż do brzucha. Zachowaj tę pozę przez kilka sekund i powtórz to około pięć razy. To ćwiczenie jogi jest koniecznością, ponieważ dostarcza energii do macicy i zwiększa szanse na poczęcie. Jest to dobrze znana i popularna asana jogi zwiększająca płodność.

5. Pozycja na ramię:

Pozycja stojąca na ramieniu

Pozycja na ramię jest nie lada wyzwaniem, ale jednocześnie jest jednym z najlepszych ćwiczeń jogi na poprawę płodności. Zrób to z pomocą instruktora, ponieważ może to być dość niebezpieczne dla amatora. W tej pozie musisz zrównoważyć całe ciało na ramionach. Pamiętaj, że balansujesz na ramieniu, a nie na głowie. Nie poruszaj jednocześnie głową i szyją, aby zapobiec obrażeniom.

6. Pozycja stojąca na głowie:

Pozycja stojąca na głowie

Pozycje jogi stojącej na głowie dla płodności są najtrudniejszą ze wszystkich pozycji jogi, ale mają wiele zalet. Usuwa wszelki stres, zwiększa płodność i podnosi poziom hormonów. Musisz utrzymać równowagę ciała na głowie i może to zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli nie jesteś profesjonalistą.

7. Nogi na ścianie:

Pozycja nóg na ścianie

Czy joga może pomóc płodności? Oto kolejna odpowiedź! Po prostu podnosząc nogi do ściany, wykonasz łatwą pozę jogi, aby zwiększyć płodność. Możesz robić tę pozę przez około dziesięć minut dziennie, ponieważ rozluźni to twoje ciało i ureguluje pracę tarczycy i gruczołów dokrewnych. Jest to jedna z najlepszych jogi płodności dla mężczyzn. Jeśli jednak cierpisz na jaskrę lub przepuklinę, nie rób tego.

8. Pozycja oddechu pszczół:

Pozycja oddechu pszczół

W tym celu wystarczy zamknąć oczy i położyć palce wskazujące na uszach. Z uśmiechem na twarzy wdychaj i wydychaj powietrze. Podczas wydechu wydawaj wysokie dźwięki jak pszczoła. Wykonuj ten wzór sześć do siedmiu razy i około cztery razy dziennie. To jedna z najlepszych pozycji jogi zwiększających płodność.

9. Pozycja snu jogi:

Pozycja jogi podczas snu

Pozycja do spania jogi pomaga zrównoważyć ciało i umysł. Daje optymizm, pomaga lepiej medytować i zwiększa szanse na płodność. Ta pozycja jest jedną z najlepszych dla tych młodych par, które chcą założyć rodzinę. Wypróbuj tę jogę płodności dla kobiet regularnie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Czy joga pomaga płodności? Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś odpowiedź na to pytanie. Joga płodności przynosi korzyści zarówno mężczyznom, jak i kobietom, poprawiając ich zdrowie i zwiększając szanse na poczęcie. Można właściwie zastąpić jogę w leczeniu niepłodności i poprawić zdrowie, a także łatwo zajść w ciążę. Możesz również podzielić się tym artykułem ze znajomymi lub krewnymi, którym trudno jest zajść w ciążę, ponieważ te pozycje jogi działają magicznie na twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

Q1. Czy joga może zwiększyć płodność??

Odp.: Badania wykazały, że joga może pomóc w zmniejszeniu stresu, który jest główną przyczyną niepłodności w dzisiejszym pokoleniu. Istnieje pewna joga na problemy z niepłodnością, która zwiększa przepływ krwi do miednicy, pobudza gruczoły hormonalne, a tym samym sprzyja poczęciu. Więc zdecydowanie należy spróbować jogi dla zdrowia reprodukcyjnego.

Q2. Która joga jest najlepsza dla płodności?

Odp.: Istnieje wiele pozycji jogi, które stymulują zaburzenia hormonalne, redukują stres i napięcie mięśniowe, a tym samym promują płodność. Oto kilka z najlepszych pozycji jogi do reprodukcji:

 • bhramari pranajama
 • Paschimottasana
 • Supta Baddha Konasana
 • Sarvangasana
 • ViparitaKarani
 • Bhujangasana
 • Setu Bandhasana

Q3. Czy można ćwiczyć podczas próby poczęcia??

Odp.: To błędne przekonanie, że ćwiczenia fizyczne mogą prowadzić do poronienia lub zmniejszyć szanse na poczęcie. W rzeczywistości większość kobiet, które są przyzwyczajone do energicznych, regularnych ćwiczeń, pozostaje nienaruszona podczas poczęcia, ciąży i nie tylko. Wypróbowanie tej jogi dla zdrowego układu rozrodczego tylko ci pomoże. Nawet mężczyźni mogą wypróbować jogę na męskie narządy płciowe.