Joga jest jedną z najsilniejszych form ćwiczeń ciała, praktykowaną na całym świecie. Przez większość czasu preferowana w porównaniu z konwencjonalnymi sesjami na siłowni, joga jest spokojna i opanowana, ale nigdy nie wycofuje się z celu. Poprzez jogę nie tylko utrzymujemy naszą fizyczną równowagę, ale także oczyszczamy się od wewnątrz, gdzie poprzez prosty akt jogi można osiągnąć złożony spokój i spokój umysłu. Przechodząc do ogromnej różnorodności różnych rodzajów, oto klasyczny akt jogi zwany Adho Mukha Svanasana lub raczej pies w dół.

Adho Mukha Svanasana (pozycja psa skierowana w dół) Jak to zrobić i jego zalety

Jak to zrobić?

Zanim przejdziemy do korzyści, jak dobrze to ćwiczenie może ci pomóc, oto szczegółowy krok po kroku, jak wykonywać tę jogę. Ostrożnie balansując ciałem na czworakach, wykonuje się proste ćwiczenie oddechowe skoordynowane z ruchem ciała. To ćwiczenie, znane również jako pies skierowany w dół, zawdzięcza swoją nazwę samej postawie, która przypomina psa na czwórce.

Przed rozpoczęciem możesz użyć maty jako podstawy, która może sprawić, że będzie trochę wygodniej. Teraz zejdź na czworakach, tak aby plecy były teraz wyrównane do ziemi. Łopatki powinny być szeroko rozstawione, a dłonie powinny spoczywać na ziemi w dół po obu stronach.

Teraz zacznij od wydechu i jednocześnie podnieś dolną część do góry, tak aby teraz utworzyłeś łuk z brzuchem wyrzeźbionym do wewnątrz. Wyprostuj ramiona i kolana, aby uformować idealne odwrócone V i zablokuj pozycję na kilka sekund lub minutę przed zwolnieniem pozycji i powrotem do pierwotnej pozycji. Podczas zwalniania pozycji nie zapomnij o wdechu.

Jak nam to pomaga?

Dzięki tej porannej liście zadań do zrobienia możesz pożegnać się z uporczywymi bólami mięśni pleców. Podczas skręcania i rozciągania ciała, duża część mięśni pleców zostaje uelastyczniona. Jest to również dobre ćwiczenie na problemy ze szpikiem, gdzie kręgosłup przechodzi przez szybkie szarpnięcie i rozciąganie, zapewniając w ten sposób jego elastyczność.

adho mukha svanasana

Za pomocą tego ćwiczenia można również rozwiązać problemy z szyją i ramionami. Podczas formowania odwróconej litery V spróbuj wyrównać szyję z ziemią i wyprostować ramiona. W ten sposób możesz dobrze ćwiczyć mięśnie ramion i szyi.

Trawienie w najlepszym wydaniu jest jednym z dobrodziejstw, które mogą cię spotkać, gdy zaczniesz ćwiczyć to ćwiczenie. Wydychanie, pauza i wdech podczas skręcania i rozciągania są zawsze dobre dla układu pokarmowego.

Jedną z wad starzenia się jest konieczność radzenia sobie z problemami z ciśnieniem krwi. Dlatego to ćwiczenie jest koniecznością dla Ciebie i Twojej presji, która dzięki temu ćwiczeniu może być utrzymywana na stałym poziomie, unikając wahań.

Cierpienie na zatoki jest trudne, zwłaszcza radzenie sobie z dokuczliwym bólem i dlatego jest to idealna próba, aby ćwiczyć oddychanie w tej pozycji, która może pomóc w powstrzymaniu bólu zatok.

Pies w dół sprzyja nie tylko ciału, ale także umysłowi, prawdopodobnie jest to jeden z powodów, dla których depresja, zmęczenie, niepokój i irytacja mogą zostać złagodzone dzięki temu eksperckiemu procesowi. Depresja była często kojarzona jako źródło dodatkowych problemów z ciałem, a zatem oto sposób na ich opanowanie.