Są tacy, którzy wolą poranne jogging z butelkami z wodą i parne wieczorne sesje na siłowni, a są też inni, którzy wolą poranną matę rozłożoną przed otwartym balkonem i poprzez serię zwrotów akcji, zasadniczo połączonych z regulowanym oddychaniem, osiągnąć ich równowagę ciała i spokój psychiczny. Duża część reżimu jogi jest poświęcana na pracę nad ciałem poprzez spokojny i uporządkowany proces, a tym samym wywołał pożar, który teraz jest istotną częścią pielęgnacji ciała. Dostępna jest szeroka gama ćwiczeń jogi, ta konkretna nazywa się Adho Mukha Vrksasana lub klasyczna pozycja stojąca na rękach.

Jak to robimy??

Adho Mukha Vrksasana (pozycja stojąca na rękach)

Ta postawa to w zasadzie pełne stanie na rękach, co dla początkujących może nie być łatwą męką. Niezwykle ważne jest, abyś zrozumiał złożoność pozy i nie rezygnując z niej, ćwicz swoją niedoskonałość do perfekcji. Z praktyką będzie to tak proste, jak każde inne, które znasz.

3 Na początek, dla początkujących, możesz chcieć wybrać idealne miejsce w pobliżu ściany, które może wspierać twoją równowagę. Odwróć się do ściany, zejdź na czworakach i przyjmij pozycję psa w dół. W tym czasie dłonie powinny być przyciśnięte do ziemi, przygotowane do udźwignięcia ciężaru ciała. Ramię powinno być poszerzone, aby wyrównać wagę. Teraz ugnij kolana i wykonaj kilka próbnych podskoków, zanim przejdziesz do odwróconej, wyprostowanej pozycji. Przed podparciem upewnij się, że ramiona są równomiernie rozłożone, aby zrównoważyć ciężar.

Pierwsze kilka razy jest zawsze najgorsze, gdy tracisz równowagę lub nabierasz pewności siebie. Ściana i w tej chwili mogą ci pomóc, ale kiedy jesteś profesjonalistą, możesz nawet nie potrzebować pomocy otoczenia. Gdy uda Ci się wejść na samą górę, wyprostuj ciało, ale nie za mocno. Zablokuj pozycję kilkoma głębokimi oddechami przez kilka sekund, prawdopodobnie przechodząc w minutę, gdy już się do tego przyzwyczaisz. Po tym powoli zwolnij pozycję i z łatwością wróć do pozycji psa w dół.

Jak nam to pomaga?

Adho Mukha Vrksasana 1

Pierwszą z wielu list jest koordynacja ciała, którą można wyprowadzić z tego ćwiczenia. Osoby cierpiące na problemy z równowagą ciała mogą uznać to za naprawdę obfite rozwiązanie problemu. Gdy zaczniesz utrzymywać odwróconą postawę, twoja koordynacja ciała sama się poprawi.

Bijące serce nie może być już dłużej zagrożone dzięki tej jodze na ratunek. Kiedy oddychasz do góry nogami, ogromna ilość krwi pędzi w kierunku twojego serca, otwierając tętnice i komory, wprowadzając je w mocną rundę dudnienia. To w zasadzie jogging dla serca, zdrowy i na najwyższych obrotach.

Elastyczność ciała można osiągnąć, wykonując tę ​​asanę w czasie. Często po dobrych kilku miesiącach zdajesz sobie sprawę, jak łatwo elastyczne są twoje niegdyś twarde włókna. Równoważenie ciała na dłoni pomogło tym uporczywym ścięgnom uwolnić się, zmniejszając w ten sposób sztywność mięśni.

Utrata masy ciała może być utrzymana w ryzach dzięki tej jodze, ponieważ jest to forma ćwiczeń rozciągających, w których rozciągasz mięśnie brzucha i umieszczasz je w sytuacji nacisku podczas równoważenia dolnej części ciała. To sprawdzona metoda spalania tłuszczu połączona z głębokim oddychaniem.

Joga zawsze była związana ze spokojem umysłu i jest sprawdzonym sposobem na pozbycie się depresji i drażliwości. Ciężki tydzień można nadrobić kilkoma weekendowymi porannymi staniami na rękach.