W dzisiejszych czasach prowadzenie zdrowego, zrównoważonego życia jest dość trudne. Z entuzjazmem dla utraty wagi i potrzebą zdrowszego stylu życia, ludzie mają tendencję do wyczekiwania na bardziej komercyjne lub sztuczne środki lecznicze. Nie zdają sobie sprawy z tego, że joga jest starożytną sztuką i jest najskuteczniejsza w przypadku różnych dolegliwości, jeśli jest skutecznie wykonywana. Joga stała się ostatnio powszechną czynnością na całym świecie, aby zachować sprawność i zdrowie, a ponieważ jest to stała praktyka od wielu lat, ludzie uważają ją za łatwą do zrozumienia i korzystną do wykonywania. Rzuć okiem na niektóre z najlepszych technik anatomii jogi:

Anatomia Jogi

Dziesięć najlepszych technik jogi to:-

Oto 10 najlepszych technik anatomii jogi, dzięki którym możesz prowadzić zdrowe, zrównoważone życie.

Kapalbhati:

Kapalbhati

Kapalbhati została wprowadzona przez babę Ramdev i jest bardzo popularna wśród wielu ludzi. Często jest to rozgrzewka przed pranajamą. Kapalbhati oznacza “oddech świecący czaszką” i jest energetyzujący i oczyszczający. Pomaga z czasem pozbyć się wielu dolegliwości.

Bhastrika Pranajama:

Pranajama Bhastrika

Ta pranajama ma na celu dostarczenie wystarczającej i niezbędnej ilości tlenu w całym ciele. Jest to skuteczna technika stosowana w leczeniu dolegliwości takich jak astma. Jest to niezbędna technika oddychania i jeśli jest skutecznie stosowana, może być bardzo pomocna dla organizmu. W tej technice osoba musi siedzieć wygodnie z jedną nogą skrzyżowaną na drugiej w padmasanie.

 • Weź normalne oddechy i zrelaksuj się.
 • Po mniej więcej okresowym oddychaniu weź głęboki wdech, aby płuca wypełniły się powietrzem. Następnie wydychaj ciężko przez nos.
 • Powtarzaj to 5-10 razy dziennie, aby uzyskać skuteczne rezultaty.

Anulom Vilom Pranayama:

Anulom vilom pranayama

Ta technika oddychania jest również znana jako oddychanie naprzemienne przez nozdrza. To ćwiczenie należy odpowiednio wykonać na świeżym powietrzu przed śniadaniem. Jeśli jednak osoba, która chce wykonać taką praktykę jest w ciąży lub ma miesiączki, odradza się wykonywanie tej techniki.

Do tej techniki należy:

 • Usiądź z nogami skrzyżowanymi na macie i rozluźnij wszystkie mięśnie ciała i miej oczy zamknięte.
 • Teraz naciśnij prawe nozdrze kciukiem prawej ręki i wykonaj wdech przez lewe nozdrze.
 • Policz do 5, aby zatrzymać oddech.

Powtórz jeszcze jakieś 10-15 rund.

Bhramari Pranajama:

bhramari pranajama

Jest to bardzo złożona, ale skuteczna technika oddychania, w której wszystkie mięśnie twojego ciała działają, aby uzyskać niezbędne rezultaty. Jeśli to ćwiczenie będzie wykonywane codziennie, osoba będzie miała pozornie mniej problemów z oddychaniem, a wytrzymałość wzrośnie dwukrotnie. Wiadomo, że uspokaja umysł. Został uznany za najlepsze ćwiczenie oddechowe, aby zrelaksować się i oczyścić umysł z frustracji, a także pozbyć się gniewu.

 • Tę technikę należy przeprowadzić w następujący sposób – wyprostuj kręgosłup i zrelaksuj się. Następnie kciukami zamknij uszy.
 • Użyj środkowego palca obu rąk, aby delikatnie nacisnąć zamknięte oczy.
 • Palcami wskazującymi lekko przyciśnij skroń, połóż palec serdeczny na nosie i delikatnie oddychaj.
 • Kontynuuj przez pięć do dziesięciu minut z rzędu.

Surya Namaskar:

SłońcePozdrowienie

W Surya namaskar jest dwanaście skutecznych kroków. Każda z tych czynności wykonywana z okresowym oddychaniem może pomóc w zwiększeniu metabolizmu i prowadzić zdrowszy tryb życia. Surya namaskar to seria potężnych ćwiczeń, które są najlepszym sposobem na utrzymanie formy.

Siedzący skręt kręgosłupa:

siedzący skręt kręgosłupa

Jest to najprawdopodobniej jedna z trudnych technik i musi być wykonywana z dbałością i znajomością techniki. Jeśli jesteś nowy w jodze, skonsultuj się z profesjonalistą w zakresie wykonywania tej techniki.

Jeżeli postawa pokazana na poniższym obrazku jest z powodzeniem wykonywana wraz z okresowym oddychaniem z krótkimi seriami wdechu i wydechu to jest to niezwykle skuteczne.

Dhanurasana:

Dhanurasana

W tej pozycji uzyskuje się maksymalne krążenie krwi w całym ciele, co zwiększa przepływ krwi, a tym samym zwiększa wytrzymałość. Zwiększa się również metabolizm pomagając w utracie wagi i zwiększeniu apetytu u chorej osoby.

Viparita karani:

3-107-nogi-up-the-wall-poza-viparita-karani

Ta pozycja jest niezwykle skuteczna dla osób cierpiących na stres lub niepokój. Prawidłowo przeprowadzony jest idealnym rozwiązaniem na stres. Obecnie wiele osób cierpi na co dzień w wyniku stresu. Pomoże Ci to zmniejszyć taki stres i prowadzić zdrowszy tryb życia. Oddychanie jest tutaj najważniejszym czynnikiem. Jeśli sekwencja oddechowa jest przeprowadzana okresowo przez 10-15 minut skutecznie, to jest to idealna pozycja.

Uspokajające pozy krowy i kota:

krowa i kot

Uspokajające pozy krowy i kota muszą być używane razem. Jeden po drugim.

Pozycje jogi anatomii są teraz przydatne w postaci książek o anatomii jogi. Spójrz na niektóre z najlepszych książek, na których możesz polegać.

 • Kluczowe mięśnie jogi: Książka autorstwa Raya Longa jest pomocna w obrazowaniu i łatwym opisie. Jest to idealna książka referencyjna.
 • Funkcjonalna anatomia jogi: autorstwa Davida Keila, przeznaczona jest dla tych, którzy znają podstawy jogi. Książka nabierze sensu i będzie skarbnicą wiedzy dla tych, którzy chcą praktykować i pogłębiać swoje zrozumienie jogi.

Książek o jodze jest mnóstwo. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat jogi, rynek ma wiele dobrych książek na początek. Anatomia jogi to nowa sfera zdrowego życia, która się kształtuje. Każda z jogi ma inne cele w ciele i dlatego wiadomo, że zapewniają zdrowie i lepsze samopoczucie. Zacznij dzisiaj. Żyj zdrowo.

Źródło obrazów: Zdjęcie migawki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9.