Ardha Matsyendrasana jest również znany jako pół władca pozy ryb. Ta pozycja jogi jest bardzo powszechna dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem. Joga Matsyendrasana została nazwana na cześć wielkiego jogina Matsyendranatha, który był faktycznym założycielem jogi. Ta pozycja jogi nie tylko pomaga w leczeniu zaburzeń nerwowych, ale także zapewnia spokój wszystkim jej praktykującym.

Ardha Matsyendrasana Jak to zrobić i jego zalety

Ta pozycja często zapewnia lekarzowi idealne dopasowanie i zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Ta pozycja nie tylko energetyzuje nasze ciało, ale także pomaga w przywróceniu równowagi organizmu. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej, jeśli chcesz nauczyć się tej asany.

Kroki do wykonania Ardha Matsyendrasana

1. Wystarczy położyć matę na podłodze.

2. Po pierwsze, po prostu usiądź w pozie Padmasana i utrzymuj swoje ciało w strefie komfortu. Pozwól całemu ciału na relaks.

3. Teraz ostrożnie zacznij pochylać się do tyłu. Podtrzymuj swoje ciało rękami i łokciami.

4. Teraz zacznij lekko podnosić klatkę piersiową. Powoli cofnij głowę i bardzo ostrożnie zacznij opuszczać czubek głowy w kierunku podłogi. Upewnij się, że nie spoczywa na podłodze.

5. Teraz powoli chwyć duże palce u stóp i po prostu oprzyj łokcie na podłodze.

6. Pozwól głowie, pośladkom i nogom utrzymać ciężar całego ciała.

7. Teraz ostrożnie przywróć całe ciało do pozycji wyjściowej. Po prostu odwróć kolejność swoich ruchów.

8. Teraz możesz po prostu powtórzyć asanę ze skrzyżowanymi nogami.

9. Upewnij się, że trzymasz tę asanę przez co najmniej 3 minuty.

10. Oddychaj powoli i głęboko, gdy jesteś w końcowej pozycji.

Możesz ćwiczyć tę asanę codziennie. Dla osób, które właśnie rozpoczęły tę asanę, ta asana może być trochę trudna. Więc w tym czasie możesz zacząć od odrobiny wariacji. Możesz ćwiczyć tę jogę za pomocą zwrotów akcji. Twisty zapewniają dużą elastyczność i na pewno pomogą w utrzymaniu równowagi. Matsyendrasana pomaga zachować zdrowie, młodość i energię.

Dlatego upewnij się, że ćwiczysz tę asanę przez 5 minut wcześnie rano. Osoby cierpiące na choroby serca i bóle pleców powinny unikać tej asany. Skonsultuj się z lekarzem przed ćwiczeniem tej konkretnej asany. Ćwicz tę asanę w swoich granicach. Ta asana zapewnia wiele korzyści.

Korzyści z Matsyendrasany

Uważa się, że Matsyendrasana zapewnia swoim praktykującym ogromne korzyści. Twierdzi, że niszczy śmiertelne choroby w ludzkim ciele. Pomaga również w przebudzeniu kosmicznej energii zwanej kundalini w twoim ciele.

Pomaga w rozciąganiu bioder, ramion, szyi i kręgosłupa. Ma tendencję do uwalniania organizmu od wszelkiego rodzaju bólu i zmęczenia.

Jeśli odczuwasz ból rwy kulszowej lub silny ból pleców, ćwiczenie tej konkretnej pozycji na dłuższą metę przyniesie ulgę Twojemu ciału. Jest uważany za skuteczny terapeutycznie u osób z problemami astmy i zaburzeniami płodności.

Ta asana stymuluje błonnik trawienny i pomaga zwiększyć apetyt. Osoby, które często cierpią na problemy z trawieniem, powinny włączyć tę asanę do swoich codziennych czynności.

Wiele osób może być świadomych, że ta asana stymuluje również nerki i wątrobę oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Wiele kobiet ćwiczy tę jogę, aby ujędrnić mięśnie brzucha. Obecnie zarówno mężczyźni, jak i kobiety są bardzo świadomi zdrowia. Dlatego starają się włączyć jogę do swoich codziennych zajęć. Nie tylko energetyzuje ich organizm, ale także na dłuższą metę rozwiązuje problemy organizmu.