Joga ma swoje specjalne sposoby na wypracowanie najlepszych korzyści. Podczas gdy jedna może pracować nad wnętrzem, aby naprawić drobne uszkodzenia, druga joga może skupiać się na obecności umysłu i spokoju, do którego dąży. Joga to szerokie pojęcie zawarte w niektórych z najważniejszych ćwiczeń wolnych rąk, które można wykonywać we własnym pokoju.

Powolne tempo i rytmicznie umieszczone na podstawie głębokiego oddychania, joga ma swój określony sposób na ćwiczenie twojego ciała, prosperując, aby zapewnić ci zdrowsze ciało. Wśród wielu różnych pozycji i postaw, Mahamudra Joga Asana to tylko kolejna procedura jogi, o której będziemy rozmawiać w dzisiejszym artykule. Oprócz kroków do wykonywania tej jogi, omówimy również korzyści maha mudry, które można osiągnąć wykonując tę ​​jogę.

mahamudra

Jak to zrobić?

 • Na początek przygotuj matę do jogi. Teraz siedząc plecami na macie, upewnij się, że nogi są wyciągnięte przed siebie, gdy przyjmujesz zrelaksowaną pozycję.
 • Teraz zegnij jedną z kończyn, powiedz lewą do pachwiny tak, aby czubek palca dotykał wewnętrznej części uda.
 • Prawa noga powinna być nadal wyprostowana i wyprostowana, gdy pochylasz się do przodu, pozwalając sobie na to, aby palce dotykały czubków palców.
 • Teraz zrób wydech, pochylając się do przodu i blokując wdech. Gdy osiągniesz tę pozycję, powinieneś lekko odwrócić głowę do tyłu i robiąc to, wdychaj powietrze.
 • Teraz skup wzrok w kierunku prostym i zacznij wykonywać „Moola Bandha”, pozę, w której powinieneś zassać oddech, aby zassać brzuch, co z kolei wyraźnie odsłoni żebra.
 • Teraz najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wstrzymanie oddechu tak długo, jak to możliwe, nie robiąc sobie krzywdy.
 • W tym momencie możesz również napiąć mięśnie gardła, aby nie przepuszczało powietrza ani nie opuszczało płuc.
 • Po zakończeniu będziemy kontynuować uwalnianie postawy, w której powoli przechylamy głowę z powrotem w dół, prostujemy nogi i przez cały wydech, a następnie głębokie oddechy.
 • Po powrocie do pierwotnej pozycji zacznij od następnej nogi i powtórz procedurę co najmniej cztery razy.

Korzyści Maha Mudry:

 • Równowaga ciała i koordynacja oko-umysł są wystawione na próbę w tej jodze, gdzie po odcięciu oddechu, twoja strona może być trochę zamroczona, a także możesz mieć tendencję do utraty równowagi. Teraz uporczywe trzymanie się postawy i kontynuowanie treningu pomoże ci wzmocnić umysł do współpracy wzrokowej, a tym samym do równowagi ciała.
 • To świetne ćwiczenie oddechowe, dzięki któremu serce i płuca pracują we właściwym miejscu. Kiedy dopływ tlenu zostanie odcięty przez wstrzymanie oddechu, płuca mogą doświadczyć sytuacji znacznego ciśnienia, aby pracować z bardzo małą ilością tlenu, którą zatrzymały. Serce również przechodzi przez przypływ krwi, upewniając się, że wszystkie zatkane tętnice są wymuszane otwarcie.
 • Największą zaletą Mahamudry jest nie tylko fizyczna satysfakcja, ale także znaczna część poświęcona spokojowi i pogodzie ducha.

W sanskrycie słowo „mudra” oznacza pewne gesty rąk, podczas gdy słowo „maha” oznacza „wiele” lub „wielki”. Znaczenie tego ostatniego sugeruje niezliczone korzyści, jakie ta joga posiada. Tak czy inaczej, Mahamudra jest jedną z najbardziej prymitywnych form jogi, skupiającą się głównie na medytacji z kontrolowanym oddychaniem. Mahamudrę najlepiej wykonywać rano, kiedy żołądek jest pusty. Tworzy przyjemną atmosferę do praktyk medytacyjnych, dlatego należy ją wykonywać przed rozpoczęciem medytacji. W pismach jogi uważa się, że jest to jedna z najwspanialszych pozycji, ponieważ obejmuje wszystkie trzy bandhy. Wytrwała praktyka tej jogi zapewnia kontrolę i kontrolę nad twoją psychiczną i fizyczną konstytucją. Ma wszystkie zalety trzech różnych zamków połączonych w tej pozycji. Korzyści płynące z Maha Mudra Yoga Asana nie ograniczają się do samego ciała fizycznego, ponieważ pomaga ona w zwiększeniu siły koncentracji i zwiększeniu pewności siebie. Praktykowanie tej pozycji jogi z wytrwałością przyniesie absolutnie fantastyczne rezultaty.