Joga jest obecnie bardzo popularna, ale nic nie przewyższa listy tak bardzo, jak joga Bikram. Należy jednak pamiętać, że wszystkie rodzaje gorącej jogi nie są Bikram Yoga. Praktykowanie jogi w gorącym pokoju nie oznacza, że ​​jest to to samo, co joga Bikrama Chowdhury’ego. Ten to znacznie więcej. Mówiąc o tej popularnej praktyce, powstała ona dzięki słynnemu indyjskiemu mistrzowi jogi Bikram yoga. Jego pozy są bardzo wyjątkowe i zainspirowały kilku aktorów i aktorek. Ponad 1000 studiów jogi na całym świecie, Bikram Yoga jest absolutnym hitem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bikram Yoga, możesz zapoznać się z tym artykułem, w którym wymieniono najlepsze pozy, jakie ta sztuka ma do zaoferowania.

Bikram Yoga Pose Oddychanie

Głębokie oddychanie na stojąco:

bikram joga

Głębokie oddychanie na stojąco jest jedną z podstawowych i najprostszych praktyk Bikram Yoga. Ten rozszerzy twoje płuca, zwiększy krążenie krwi i podniesie temperaturę ciała. To ćwiczenie pomoże ci właściwie korzystać z płuc, a także nauczy cię prawidłowego oddychania. Większość ludzi wykorzystuje tylko niewielki procent swoich płuc i nawet nie zna korzyści, jakie można z tego czerpać. Ale jeśli zrobisz to we właściwy sposób, z pewnością możesz spodziewać się pozytywnych korzyści.

Pozycja półksiężyca z rękami:

Pozycja półksiężyca pomoże w przycinaniu talii, bioder, ud i pośladków. Siła twojego ciała zostanie zwiększona i będziesz mógł dużo schudnąć, jeśli będziesz codziennie ćwiczyć tę pozę. Zwiększy się elastyczność kręgosłupa i możesz spodziewać się znacznej poprawy ogólnego stanu zdrowia. Mięśnie skośne w twoim ciele również zostaną wzmocnione i rozciągnięte. Zwiększy się również krążenie krwi i już niedługo będziesz żyć zdrowym i aktywnym życiem.

Niezręczna poza:

Niezręczna pozycja ujędrni górną i dolną część ciała; zwłaszcza uda i nogi. Spodziewaj się wzrostu krążenia krwi i wyprostowania kręgosłupa. To ćwiczenie nie jest jednak najłatwiejsze do wykonania. Wykonanie tego wymaga dużo czasu i cierpliwości. Jednak ze względu na różne korzyści zdrowotne, które ma, możesz go spożywać codziennie.

Orzeł:

Pozycja orła dostarcza świeżą krew do narządów płciowych twojego ciała i zwiększa moc seksualną i kontrolę. Zwiększy się elastyczność w okolicy bioder, a Ty będziesz silniejsza i bardziej aktywna. Pozycja orła jest również świetna dla twoich kolan i mięśni naramiennych. Pomogą w ujędrnieniu łydek, ud, brzucha i ramion. Z pozą orła na pewno odniesiesz wiele korzyści zdrowotnych.

Pozycja stojąca od głowy do kolan:

Pozycja stojąca od głowy do kolan to kolejna świetna pozycja oferowana przez Bikram Yoga. Ten pomoże w poprawie równowagi i naprężeniu mięśni brzucha i ud. Możesz również spodziewać się znacznej poprawy poziomu koncentracji. Będziesz znacznie bardziej zdeterminowany i skupisz się na tym, co robisz przy pomocy tej pozy. Wszystkie mięśnie nóg również otrzymają dużo siły, podobnie jak ścięgna podkolanowe. Pozycja stojąca od głowy do kolan może być trudna do wykonania, jeśli jesteś początkujący, ale nigdy nie trać nadziei.

Pozycja stojąca do ciągnięcia łuku:

Pozycja naciągania łuku na stojąco może być wykonywana tylko przez profesjonalistę. Poprawia elastyczność bioder, nóg, kręgosłupa i ramion. Twoja postawa zostanie poprawiona, a mięśnie ud wzmocnione. Twoja mentalna determinacja zostanie zwiększona, a balansowanie również stanie się łatwe. Jeśli chcesz wykonać stojącą pozę ciągnącą się po łuku, musisz być pewny siebie; bo jeden zły ruch może doprowadzić do kontuzji.

Pozycja kija równoważącego:

Pozycja drążka balansującego jest najlepsza dla tych, którzy chcą nauczyć się balansować tak, jak powinien to robić profesjonalista. Poprawia górne partie ud, pośladki i biodra oraz ujędrnia nogi. Twoja elastyczność zostanie zwiększona i zostaniesz wzmocniony. Spodziewaj się również poprawy stanu kręgosłupa i stawów biodrowych. To ćwiczenie jest absolutnie niesamowite dla tych, którzy nie mogą się doczekać poprawy swojej postawy.

Pozycja trójkąta:

Przenieś swoją praktykę jogi na zupełnie nowy poziom dzięki trójkątnej pozie jogi. Poprawiają postawę, ujędrniają biodra i uda, a także wysmuklają talię. Ci, którzy chcieliby stracić na wadze, zdecydowanie powinni wypróbować pozę trójkąta. Twój dolny kręgosłup będzie elastyczny i poczujesz siłę w swoim ciele. Robienie tego codziennie z pewnością pomoże Ci czerpać wiele korzyści.

Pozycja drzewa:

Pozycja drzewa jest jedną z najłatwiejszych pozycji, jakie ma do zaoferowania Bikram Yoga. Wystarczy stanąć prosto i utrzymać równowagę na jednej nodze. Druga noga powinna być zgięta i umieszczona na drugim kolanie. Twoje ręce powinny być złożone i powinieneś brać głęboki oddech. Ta pozycja zapobiegnie pojawieniu się niebezpiecznych chorób, takich jak przepuklina, a także zwiększy elastyczność stawów biodrowych. Będziesz w stanie lepiej się zrównoważyć, gdy postawisz drzewo jako część codziennej sesji Bikram Yoga.

Pozycja stojąca na palcach:

Pozycja stojąca na palcach jest dość trudna i wymaga zrównoważenia ciała za pomocą palców. Wyleczą wszelkiego rodzaju problemy hormonalne i przyniosą ulgę wszystkim, którzy odczuwają ból kolan, kostek i stóp. Twój poziom koncentracji i cierpliwość również poprawią się, gdy staniesz na palcach jako część Twojego codziennego życia.