Joga dotknęła wiele istnień na całym świecie. Acro joga to praktyka, która została odkryta całkiem niedawno. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wyjątkowa mieszanka akrobatyki i jogi. Uświadamia sobie, jak joga i akrobatyka wzajemnie się uzupełniają i wykorzystuje ten aspekt do stworzenia specjalnej formy partnerskiej jogi.

Asany i korzyści Acro Jogi

Posiada dwie główne szkoły – Acro yoga Inc., założoną przez Jasona Nemera i Jenny Klein w Kalifornii oraz Acro yoga Montreal, założoną w 2001 roku przez Jessie Goldberg i Eugene Poku. Ten pierwszy wykorzystuje mądrość akrobatyki, jogi, a także różnych sztuk uzdrawiania, w tym masażu tajskiego. Ten ostatni z kolei łączy akrobatykę i jogę z różnymi występami tanecznymi.

Acro yoga Inc. składa się z trzech głównych elementów. Są to praktyki akrobatyki słonecznej, praktyki sztuki uzdrawiania księżycowego i praktyki jogi.

Praktyki akrobatyki słonecznej obejmują nauczanie akrobatycznych ruchów uczniów, które wzbudzają zaufanie i wzmacniają duszę. Akrobatyka partnerska to praktyka oparta w równym stopniu na zaufaniu, co na praktyce i umiejętnościach. Różne chwyty, stanie na głowie, stanie na rękach i podnoszenie wymagają całkowitego zaufania partnerowi w kwestii najcenniejszej rzeczy, swojego ciała. W ten sposób ćwiczenia akrobatyczne pomagają ufać innym i sprawiają, że oni też ufają Tobie lepiej.

Praktyki te wzmacniają również ducha pracy zespołowej. Służą jako budulec siły twojego ciała. Rutynowe ćwiczenia, takie jak pompki, pompki z psem w dół, ćwiczenia brzucha i ćwiczenia kondycjonujące partnera, pomagają wzmocnić mięśnie i przygotować Cię do dalszych, bardziej rygorystycznych czynności. Ta praktyka ma trzy główne cele – podstawa lub nauka podstawowych akrobatyki, ulotka lub nauczenie zaufania do ruchów tanecznych, które pozwalają latać, oraz spotter, który pomoże ci bezpiecznie osiągnąć powyższe.

Sztuki uzdrawiania księżycowego obejmują wiedzę na temat masaży i ich mocy uzdrawiania oraz jogi partnerskiej. Masaże znane są ze swoich właściwości odświeżających i relaksujących. Jednak masaże mogą być stosowane w celu zrównoważenia naszego ciała i jego uzdrowienia. Joga partnera obejmuje wzajemne wykorzystywanie wagi, oddechu i ducha, aby zrównoważyć własne. Wykorzystuje powagę, wrażliwość, miłującą dobroć, uczucie i uwalnianie, a także wpaja zaufanie.

Praktyki jogi służą jako brakujące ogniwo łączące akrobatykę słoneczną i sztukę uzdrawiania na Księżycu. Joga, jak wszyscy wiemy, to coś więcej niż zestaw ćwiczeń, to styl życia. Praktyka jogi pomaga nam lepiej poznać siebie. Pomaga nam odblokować nasze ukryte moce. Podczas gdy akrobatyka słoneczna zajmuje się bardziej zaufaniem między partnerami i wykorzystaniem swoich mocnych stron, aby ujawnić mocne strony innych, praktyki jogi pomagają ci poznać własne. Joga wpaja pokorę, poświęcenie i oddanie.

Acro joga jest praktykowana w społecznościach. W miarę postępów i osiągania wyższych poziomów otrzymujesz certyfikaty oznaczające Twoje postępy! Jest to system oparty na delikatnej równowadze między otrzymywaniem i dawaniem oraz siłą i wrażliwością

Sekta acro jogi w Montrealu widziała swoje powstanie podczas trasy Special Blend Eugene Poku i Jessie Goldberg, kiedy zdali sobie sprawę, że powiązania między jogą a akrobatykami sięgają znacznie głębiej niż spójność zasad.

Połączyli więc różne bandhy (wewnętrzne zamki), dristi (wzrok), oddech ujiay (oddech dźwięczny) i przepływ vinyasa, z różnymi formami tańca, takimi jak modern, jazz, balet, improwizacja i praca z maskami. Joga i akrobatyka promowały zaufanie do siebie i partnera, co jest kluczowe przy wszelkiego rodzaju tańcu. Kiedy Eugene i Jessie to zobaczyli, odkryli istotę acro jogi.

Mandat acro jogi w Montrealu brzmi: „Podobnie jak b-boying, Acro Yoga stanie się postawą i stylem życia – nie tylko krokami czy formami, ale ciągle zmieniającym się kameleonem, który dostosowuje się do praktykującego i jego otoczenia”.

akro joga