BabajiKriya Yoga jest syntezą technik nauczanych przez doskonałych mistrzów Siva Yogi, Yoga Siddhów, Agastyi i Boganathara przez Babaji Nagaraj. Kriya Yoga Babadżi jest również znany jako „działanie ze świadomością”. Dzieje się tak, ponieważ oświeca osobę o samopoznaniu i poznaniu prawdy stojącej za istnieniem naszego bytu. i medytacji, a także w naszych myślach, słowach, snach i działaniach. Praktykowanie tej sadhany ma ogromny potencjał uczynienia człowieka bardziej świadomym. Techniki wymagają jednak wyższego stopnia oczyszczenia i doskonałości, aby dostosować się do aspiracji duszy.

Istotą BabajiKriya Yoga jest uwolnienie się od stresującego życia i nie zawracanie sobie głowy drobiazgami, a myślenie o lepszych i większych rzeczach, które czynią nasze życie kompletnym. Odnosi się do samorealizacji i oświecenia. Próbuje się zakwestionować obecną sytuację i znaleźć lepsze alternatywy, aby zadowolić siebie i społeczeństwo. Rzeczy materialistyczne nie mają już znaczenia; zamiast tego stara się być moralnie i etycznie poprawnym. Ta wspaniała terapia jest dość terapeutyczna i została wprowadzona przez Babę Nagaradź, który sam zainspirował się wiekowymi 18 tradycjami Siddha.

Asany i korzyści Babaji Kriya Yoga 3

Całym celem tej krija jogi jest uwolnienie atmy zwanej również duszą od ciała i wszelkiego rodzaju nacisków. Drogą do osiągnięcia tego etapu jest siła KriyaSadhany. Pierwotnym miejscem atmy jest czakra Mooladhara. Jednakże, kiedy praktykuje się kriyasadhanę, atma przechodzi do czakry Vishuddhi. Jeśli siła nieco się nasili, Atma przenosi się do czakry Ajna, a później wchodzi do czakry Sahasrara, gdzie wywiera duży nacisk i wchodzi w kontakt z Brahma Randhra. Jest to miejsce, z którego mówi się, że atma jest całkowicie wolna od ciała i porusza się w kierunku czakry Sahasrara, co dowodzi, że atma jest teraz całkowicie wolna od ciała i leży w zupełnie innym miejscu. To miejsce jest wolne od wszelkich drobiazgów życiowych i pomaga ludzkiemu umysłowi myśleć o większych sprawach i uwalniać się od stresu.

Cała ta terapia jogą podzielona na pięć części, nazwanych jako

  • krija hatha joga.
  • krija kundalini pranajama.
  • krijadżana joga.
  • Krija Mantra Joga.
  • krija bhakti joga.

Wszystkie te pięć elementów zostało szczegółowo opisane poniżej.

krija hatha joga:

babaji krija joga

Ten rodzaj krija jogi obejmuje około 18 asan lub pozycji, które pomagają ludziom zachować formę i zrelaksować umysł. Mudry są również uważane za część tej sekcji. Nacisk wywierany jest na mięśnie, które pomagają ujędrnić ciało.

Krija kundalini pranajama:

Element ten obejmuje głównie rozległe techniki oddechowe, które pomagają zrelaksować się umysłowi, ciału i duszy. To ustawia atmę na podróż z ciała na najwyższy poziom. Trzeba zwracać uwagę na własny oddech. Pomoże to automatycznie przemieszczać się atmie z jednej czakry do drugiej.

Krija Dhjana Joga:

W tym segmencie mieszczą się techniki medytacyjne. Osoba może wykonać tę czynność, aby pozbyć się całego brudu z umysłu i zajrzeć w siebie. To jedna z najlepszych technik uświadomienia sobie własnych błędów i pewności swoich decyzji. Najlepszym sposobem na wykonanie tego jest spokojne otoczenie, w którym nikogo nie ma w pobliżu.

Krija Mantra Joga:

Mała mantra lub słowo musi być powtarzane w sposób ciągły. Pomaga to umysłowi oczyścić podświadomość i napełnia ciało pozytywną energią. Będzie można wnikać w siebie jaśniej i dokładniej. Umysł jednostki zacznie również bardziej precyzyjnie skupiać się i zwiększać rozpiętość uwagi.

Krija bhakti joga:

Ten rodzaj jogi obejmuje miłość oddania do bogów i bogiń. Śpiewanie modlitw i wypowiadanie mantr znajdują się w tej sekcji. Pomaga to uwierzyć w to, że istnieje nadprzyrodzona moc, która jest znacznie silniejsza niż my, ludzie i troszczy się o nas. Cały ten akt pomaga być bardziej pewnym siebie i pewnym swoich kroków. Kult bożków i święte podróże są również ważną częścią tego aktu.

BabajiKriya Yoga działa najlepiej, gdy jest regularnie przestrzegana. Trzeba w to wierzyć ćwicząc, tylko wtedy pokaże cuda. Podniesienie duszy z pewnością zmieni człowieka i sprawi, że poczuje się lepiej i uwolni się od wszelkich drobnych problemów życiowych. Umysł się zrelaksuje, a dusza oczyści się.

W ten sposób BabajiKriya Yoga zawiera świadomość w asanach, pranajamie, medytacji i mantrach i może pomóc ci stać się jednością z twoją duszą. Podziel się z nami swoimi opiniami na temat tego, co czułeś na temat BabajiKriya Yoga i nie zapomnij podzielić się nimi z kimś, kogo czujesz, tęskni za samorealizacją i osiągnięciem jedności z naszą wyższą duszą i boskim ja..

Często Zadawane Pytania:

Pytanie 1: Czym jest medytacja jogi BabajiKriya??

Odpowiedź 1: Medytacja BabajiKriya Yoga to synteza różnych technik, które przyspieszają proces twojej ewolucji. Jest to najszybszy proces, który oświeca człowieka do poznania celu jego istnienia, a tym samym osiągnięcia zjednoczenia z atmą lub duszą.

Pytanie 2: Czy Kriya Yoga i Kundalini Yoga to to samo??

Odpowiedź 2: Joga Kundalini jest częścią Krija Jogi. Kriya Yoga Babadżiego jest ogólnie podzielona na 5 gałęzi, z których jedną z nich jest KriyaKundalini Pranayama. Wykonując pranajamę Kundalini można obudzić Kundalini, która śpi w czakrze podstawy osoby i jest zmuszona do podróżowania przez wszystkie czakry i dotarcia do czakry korony, a tym samym oświecenia osoby. Kundalini jest znane jako ogień, nie jest to ogień fizyczny, ale ogień jogiczny.

Pytanie 3: Jakie są korzyści z jogi BabajiKriya??

Odpowiedź 3: Oto niektóre z korzyści płynących z BabajiKriya Yoga:

  • Praktykowanie różnych kriji wzmacnia intuicję osoby.
  • Zwiększa się również moc uzdrawiania.
  • Siła odporności człowieka jest zwiększona i może cieszyć się zdrowym układem nerwowym, zrelaksowanym i spokojnym życiem.
  • Poziomy energii osoby zostają podniesione do następnego poziomu.