Czakry to te centra energetyczne w naszym ciele, przez które przepływa energia. Istnieje osiem podstawowych zasad czakry jogi, a mianowicie ośrodek korzeniowy, ośrodek podbrzusza, ośrodek morski, ośrodek serca, ośrodek gardła, ośrodek brwi, ośrodek księżyca i ośrodek korony. Podczas gdy pierwszy poziom jest fizyczny, drugi poziom jest astralny. Wpływa na świadomość twojego ciała i pomaga odróżnić dobro od zła. Niektóre z podstawowych pozycji jogi czakry zostały udostępnione poniżej tylko dla Twojej korzyści.

Asany i korzyści jogi czakry

Oto najlepsze asany czakry jogi i korzyści.

1. Pozycja Szarańczy:

czakra-joga

Pozycja Szarańczy ma kilka zalet. Wzmacnia górny kręgosłup, nogi i pośladki. Zapewnia elastyczność Twojemu ciału oraz rozciąga klatkę piersiową i ramiona. Poczujesz również dużą ulgę od stresu i niepokoju, jeśli włączysz pozę szarańczy do codziennych sesji jogi.

2. Pozycja kobry:

Pozycja Cobra otwiera ramiona i szyję. Ujędrnia okolice brzucha, rozszerza klatkę piersiową i poprawia elastyczność. Poprawi się również krążenie krwi. Jeśli masz astmę lub cierpisz na ciężką depresję lub lęk, pozycja kobry jest dla Ciebie idealna.

3. Pozycja trójkąta:

Pozycja trójkąta jest również znana jako Trikonasana. Zapewnia siłę Twoim ramionom, klatce piersiowej, kostkom, nogom i kolanom. Twoje ścięgna podkolanowe, łydki, biodra i pachwiny są rozciągnięte, a twoje ciało jest zrelaksowane. To także dobre rozwiązanie na ból kolan, nadkwasoty, zaparcia i problemy z nerkami.

4. Pozycja krokodyla:

Pozycja krokodyla rozciąga twoje ciało od stóp do głów i kładzie kres wszelkiego rodzaju problemom kręgosłupa. Uwalnia Twoje ciało od kompresji i stresu oraz pomaga znaleźć ciszę i spokój. Zwalcza skoliozę, a także obniża nadciśnienie. Pozycja krokodyla jest najlepsza dla tych, którzy chcą zrelaksować umysły i dusze.

5. Pozycja podnoszenia nóg:

Leg Lift Pose pomaga schudnąć, równoważy poziom cukru i kontroluje cukrzycę. Poprawia pracę układu pokarmowego i usuwa wszystkie toksyny z organizmu. Twój tłuszcz z brzucha zostanie zredukowany, mięśnie brzucha napięte, a dolna część pleców otrzyma dużo siły.

6. Pozycja skrętu:

Pozycja skrętu poprawia elastyczność i pomaga zrelaksować ciało i umysł. Przenosi Twoją kondycję na zupełnie nowy poziom. Twoje mięśnie talii, mięśnie pleców i brzucha otrzymują dużo siły. Im dłużej utrzymasz tę pozę, tym większa będziesz elastyczność. Więc dobrze wykorzystaj to ćwiczenie.

7. Pozycja łuku:

Pozycja łuku pomaga w leczeniu chorób związanych z nerkami i tonizuje mięśnie nóg i ramion. Otwiera również szyję, klatkę piersiową i ramiona. Twoje narządy rozrodcze są stymulowane i usuwane są wszelkiego rodzaju stresy i zmęczenie. Ta pozycja jest dobra dla tych, którzy przez większość czasu czują się ospali.

8. Pozycja ryby:

Pozycja ryby jest najbardziej znana z poprawy postawy i nadawania jej kształtu. Daje ulgę od wszelkiego stresu i niepokoju, a także od bólu, jaki możesz odczuwać w okolicy ramion i szyi. Organy brzucha i gardła otrzymują stymulację, a także rozciągają mięśnie znajdujące się między żebrami.

9. Pozycja pługa:

Pozycja Pługa pomaga w wyprostowaniu kręgosłupa. Bardzo bezpośrednio doprowadza krew do gardła. Ta poza jest częścią zarówno piątej, jak i szóstej serii czakr. Zmniejsza ból pleców i pomaga lepiej spać. Ta pozycja powinna być wykonywana przez około jedną do pięciu minut, aby uzyskać najlepszy wynik.