Ajurweda jest całkowicie naukowa i ta dziedzina odnosi się głównie do leczenia dolegliwości człowieka poprzez naturalne leczenie. Oznacza to, że zamiast zażywania tabletek czy jakiegokolwiek innego leku, przyjmuje się naturalną procedurę. Do leczenia danej osoby stosuje się różne rodzaje liści i soków. Pierwotnie była to starożytna praktyka i straciła na znaczeniu w ostatnich dniach, jednak ta naukowa metoda ponownie zyskała na znaczeniu. Został opracowany jako dyscyplina, w której osoba ta metoda jest najpierw wypróbowywana i eksperymentowana, a dopiero potem jest praktykowana komercyjnie.

Asany i zalety jogi Ajurwedy

ludzie na ogół mylą tę metodę, że można ją zastosować tylko w przypadku jakichkolwiek problemów fizycznych, ale prawda jest taka, że ​​jest ona równie pomocna, jeśli chodzi o stabilność psychiczną. Ta metoda jest uważana za niezwykle relaksującą zarówno dla ciała, jak i umysłu. Powoduje głęboki spokój umysłu i pomaga osobie pozbyć się codziennych problemów i spojrzeć na życie z szerszej perspektywy.

Z drugiej strony joga odnosi się do poprawy kondycji ciała poprzez wykonywanie określonych pozycji ciała, ćwiczeń i ćwiczeń oddechowych. Ajurweda joga odnosi się do praktyki, w której zarówno joga, jak i ajurweda są wykonywane razem. Pewne postawy lub ćwiczenia są przepisywane osobie zgodnie z problemami zachodzącymi w ciele pacjenta.

ajurweda joga

Większość fizycznych problemów występujących w ciele jest związana z brakiem równowagi w doshsa, czyli trzech energiach, o których mówi się, że istnieją w ciele człowieka i są odpowiedzialne za dolegliwości fizjologiczne. Krótko mówiąc, brak równowagi lub zakłócenia w którejkolwiek z trzech dosz mogą powodować problemy fizyczne. To z kolei można leczyć za pomocą ajurwedy oraz poprzez przyjmowanie różnych postaw i ćwiczeń. ćwiczenia pomagają organizmowi przywrócić nierównowagę i wprowadzają organizm na właściwe tory. Osoba jest leczona w sposób naturalny, a także nie ma skutków ubocznych.

W sumie istnieją trzy rodzaje energii, które potrafią kontrolować wszystkie nasze funkcje fizyczne w nienaruszonym stanie. Zakłócenia w każdej z tych energii mogą powodować problemy. wszystkie trzy dosze zostały wymienione poniżej wraz z ich skutkami ubocznymi-

Pitta Dosza:

Ta energia odpowiada za spożycie wszystkich składników odżywczych i minerałów. prowadzi również do prawidłowego funkcjonowania układu metabolicznego i utrzymuje osobę aktywną przez cały dzień. Pomaga to również w prawidłowym trawieniu pokarmu i wydobywa wszystkie niezbędne witaminy i minerały, które mogą być potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

Jednak każdy rodzaj braku równowagi może prowadzić do niepokoju i frustracji. osoba może czuć się niespokojna, a także przygnębiona. Niewłaściwe trawienie pokarmu może prowadzić do niechcianych wrzodów i czyraków. osoba może również odczuwać zawroty głowy. Najlepszym sposobem leczenia tego jest przyjmowanie naturalnych tabletek na trawienie i wykonywanie ćwiczeń, które mogą prowadzić do trawienia pokarmu.

Dosza vata:

Vata dosha odpowiada głównie za prawidłowe krążenie krwi w organizmie. Energia ta pomaga ciału w prawidłowym poruszaniu się i zapewnia mu prawidłowe funkcje ruchowe. W rzeczywistości nawet praca serca i najmniejsze ruchy, takie jak mruganie oczami lub wykręcanie palców u nóg, również zależą od tej doszy. brak równowagi tej energii może powodować silny niepokój. Osoba może być spięta z powodu niewłaściwego ruchu. Ma to jednak również rozwiązanie. Regularna praktyka niektórych ćwiczeń może przywrócić normalny poziom energii.

Dosza Kapha:

Kapha Dosha odnosi się do energii, która odpowiada za równowagę wody w ciele. Utrzymuje nawilżenie skóry, a także dostarcza wodę do różnych narządów ciała. Brak równowagi w tej energii może powodować niepewność, ponieważ prawidłowa równowaga może utrzymać osobę spokojną i kochającą. osoba pozostanie opiekuńcza, a także będzie miała wyrozumiały charakter.

Joga ajurwedyjska nie jest nową techniką i jest akceptowana na całym świecie ze względów naukowych. Należy regularnie ćwiczyć postawy i przyjmować naturalne leki, aby utrzymać jodłę, a także utrzymać równowagę trzech energii życiowych.