My, ludzie, przestaliśmy robić rzeczy dla innych, prawda? Nawet jeśli to zrobimy, to tylko po to, żeby coś z tego wyciągnąć. W tym celu karma joga, która została opracowana zgodnie z hinduską koncepcją, aby pokazać nasz obowiązek wobec społeczeństwa. Karma joga wierzy w bezinteresowne działanie, aby stać się najlepszym człowiekiem. Karma joga pomaga oderwać się od działania i uzyskać życie bez obciążeń. Może to z łatwością wpasować się w Twoją codzienną rutynę, pomóc Ci uzyskać owocne nagrody i szerzyć uśmiech na innych.

Karma joga jest znana jako joga „działania”, która pomaga odnaleźć sens twojego celu od narodzin do śmierci. Karma joga oznacza bezinteresowną służbę, która pomaga porzucić ego, aby służyć człowiekowi, zwierzęciu, roślinie lub obiektowi nieożywionemu. Oznacza to również podążanie za osobistą dharmą i akceptowanie przeznaczenia, które nadchodzi, które prowadzi do satysfakcji, imienia, bogactwa lub sławy.

Karma joga jest jedną ze ścieżek do wyzwolenia, zgodnie z hinduizmem. Jest również witany jako ścieżka bezinteresownego działania, przekazująca uczniowi mądrość, działająca zgodnie z dharmą. Oderwanie się od spraw doczesnych, takich jak przyjemność czy osobiste korzyści, jest głównym mottem. Wolność i spełnienie osiąga się, gdy jakiekolwiek działanie jest wykonywane bezinteresownie lub altruistycznie, z jedynym skupieniem i uwagą.

Asany Karma Jogi i korzyści, o których powinieneś wiedzieć

Znaczenie Karma Jogi:

 1. Oczyszcza serce, puszczając ego, nienawiść, zazdrość itp., co jest niezbędne.
 2. Porzucenie egoizmu jest ważne dla zdrowego życia. Karma Yoga pomaga ci to osiągnąć.

  Bądź w pełni świadomy siebie.

 3. Wzmacniaj i poprawiaj wewnętrzną duchową moc i siłę.
 4. Miłość i cechy humanitarne są wzmacniane poprzez praktykę Karma Jogi.
 5. Pokazuje, że działanie musi być Twoim jedynym krokiem do przodu i nie oczekiwać wyniku, zarówno dobrego, jak i złego.
 6. Umiejętność oddania wszystkiego pracy, którą wykonujesz, pochodzi z praktyki Karma Jogi. Pokazuje ci, jak musisz włożyć wszystko, co najlepsze, aby czerpać korzyści z tego aktu. Jest to również jedna z zasad Karma Jogi.

Rodzaje Karma Jogi:

Istnieją trzy rodzaje Karma Jogi;

 1. Karma Sanchita: Takie, które wynika z bycia głupcem lub ignorancją. Często powstaje nieświadomie.
 2. Prarabdha karma: Prarabdha skupia się na teraźniejszości. To, co robisz teraz, twoje działania i ich rezultat, jest tym, o co chodzi w twoim obecnym życiu.
 3. Agami: Drugi rodzaj to Agami. Działania, które będą miały miejsce w przyszłości, są wynikiem twojego obecnego działania. To jest Agami.

Kiedy ta joga jest wykonywana we właściwy sposób, nie krzywdzi nikogo, kto przestrzega prawa dharmy. To pomaga ci zdobyć owoce twoich działań ku boskiej miłości i sprawia, że ​​rozumiesz, jak pomagać, leczyć i dzielić się.

Możesz wykonywać karma jogę poprzez kilka rodzajów jogi, takich jak:

1. Pies w dół:

 • Usiądź na macie do jogi.
 • Trzymaj ręce i kolana opuszczone.
 • Trzymaj ręce prosto ustawione na ramionach.
 • Weź palce u nóg pod kolana. Nie ruszaj kolanami.
 • Popchnij matę, gdy jesteś we właściwym kierunku.
 • Przesuń nogę do góry, aby uformować „v” ciała.
 • Bądź w tym kroku do 5 oddechów.
 • Stopniowo wracaj do normalnej pozycji.

2. Wykroki:

 • Stań na nogach, trzymając je razem.
 • Idź do przodu, jakbyś chciał chodzić.
 • Opuść tylną nogę.
 • Twoja tylna noga musi znajdować się powyżej kostki.
 • Trzymaj swoje ciało prosto.
 • Powtórz to z naprzemiennymi stopami.

3. Hatha Joga:

Ha oznacza „słońce”, a tha oznacza „księżyc”, co łączy pary przeciwieństw. Jest to również znane jako „joga siłowa”, ponieważ wymaga dużego wysiłku fizycznego. Hatha joga koncentruje się na ćwiczeniu postawy i kontroli oddechu, która pomaga energetyzować nadi. Jest to praktyka każdej prawdziwej medytacji, która przynosi zdrowie i energię ciału i umysłowi. Pomaga również we wzmocnieniu siły woli i koncentracji zmysłów. Pranayama w hatha jodze jest ważna dla opanowania techniki oddychania, która aktywuje energię kundalini.

Odmiany Hatha Jogi:

Odmiany Hatha jogi

 • Kaszmirska joga,
 • Joga Iyengara,
 • Ashtanga vinyasa joga,
 • szriszti krama hatha joga
 • Rakshana krama hatha joga
 • Adhyatmika krama hatha joga
 • Chikitsa krama hatha joga
 • Shakti krama hatha joga

4. Bhakti Joga:

Bhakti joga opisuje hinduską filozofię szerzenia miłości, wiary i poddania się bogu. Znaczenie tej jogi polega na urzeczywistnianiu Boga poprzez tworzenie relacji człowiek-człowiek. Może to być przyjaciel-przyjaciel, rodzic-dziecko, ukochany-kochanek i mistrz-sługa. Sygnalizuje również oddanie osobistemu Bogu. Wśród wielu ścieżek duchowych w hinduizmie jedną z nich jest Bhakti joga. To droga do samorealizacji.

5. Jnana Joga:

Asany i korzyści karma jogi-jnana joga

Znaczenie jnany to mądrość lub rozeznanie. Medytacja dźnana pomaga wycofać umysł i emocje z własnego życia i żyć w rzeczywistości lub duchu. Umysł odgrywa kluczową rolę w Jodze Jnanan. Umysł jest stworzony, by badać swoją naturę i przewyższać utożsamianie umysłu z ego i własnymi myślami. To kolejna ścieżka do samorealizacji, w której moc umysłu służy do oddzielania rzeczywistych i nierzeczywistych rzeczy świata.

6. Raja Joga:

Karma Yoga Asany i korzyści-Raja joga

Raja joga jest również znana jako „królewska joga” ze względu na wiele stylów. Pomaga stymulować korzyści płynące z medytacji dla samorealizacji i prowadzi do świadomości. To droga do samodyscypliny i praktyki. Joga podzielona jest na osiem ścieżek. Jej celem jest cel jogi, którym jest samadhi, a nie tylko jego osiągnięcie. Raja joga jest czasami nazywana jogą królewską.

Niektóre ważne elementy Karma Jogi:

Zacznij od ćwiczenia głębokiego oddychania

 • Utrzymuj swój umysł w spokojnym stanie.
 • Odejdź od wszelkich negatywnych myśli w umyśle, w tym radości, nienawiści, przekupstwa.
 • Wykonuj zajęcia społeczne podczas praktykowania karma jogi.
 • Zawsze bądź tam, aby pomagać innym.

Karma Joga Vivekananda:

Karma joga Vivekananda często idzie w parze. Karma Joga, czyli Joga Działania to książka wykładów Swamiego Vivekanandy. Została przepisana przez Josepha Josiaha Godwina i opublikowana w 1896 roku w Nowym Jorku. Główny temat książki obraca się wokół koncepcji karmy w Bhagvat Gicie. Opisuje to jako mentalną dyscyplinę, która pozwoli nam nieść światu pracę lub obowiązek służby. Niektóre z najważniejszych rozdziałów to „Karma w jej wpływie na charakter”, „Tajemnica pracy”, „Czym jest obowiązek” itp..

Karma Joga Bhagavatgita:

Karma Yoga Bhagavat Gita definiuje Karma Yoga jako „Wypełniaj swój obowiązek najlepiej jak potrafisz”. Istotą jest poświęcenie umysłu Bogu i uwolnienie się od zmartwień i egoizmu. Ten spokój umysłu jest tym, o co chodzi w Karma Jodze. Podczas gdy cała władza została przekazana jednostce, aby wykonywała swoje obowiązki i działania, nie dano jej wybrać rezultatów. Bycie w pełni przygotowanym do zaakceptowania dobrych lub złych rezultatów jest absolutnie niezbędne dla udanego i zdrowego życia.

Najważniejszą cechą, którą należy rozwinąć w życiu, jest poczucie oderwania. Chociaż dla wielu z nas może to być trudne, dla tych z was, którzy potrafią i rozumieją całą ideę Karma Jogi i zasady Karma Jogi, ważne jest, aby zacząć szukać tego, czego potrzebujecie. Droga do duchowości i samorealizacji wymaga ekstremalnego skupienia i zaangażowania. Przeczytaj więcej o tych praktykach i poznaj je, aby uzyskać lepszą mądrość i zrozumienie.