Asana lub poza pomagają regulować system ciała, a także wprowadzają rytm i harmonię do twojego umysłu. Jedną z takich asan, która naprawdę pomaga we wzmocnieniu nadgarstków i ramion, jest Astavakrasana lub pozycja z ośmioma kątami. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych pozycji równowagi ramion w jodze. Astavakrasana to słowo sanskryckie, gdzie asta oznacza osiem, a vakra oznacza zgięty. Ale jego nazwa wywodzi się od wielkiego hinduskiego imienia mędrca Astavakra. Ta pozycja jest najczęściej polecana praktykującym, którzy osiągnęli najwyższy poziom w jodze i jest uważana za jedną z najbardziej zaawansowanych form jogi. Więc proszę bądź bardzo ostrożny podczas wykonywania tej asany. Aby nauczyć się tej asany, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku podanymi poniżej.

Astavakrasana (pozycja z ośmioma kątami) Jak to zrobić i jej zalety

Astavakrasana krok po kroku:

1. Połóż matę na podłodze.

2. Aby rozpocząć tę asanę, usiądź na macie i po prostu wyciągnij stopy. Dłoń powinna być jędrna i powinna być położona na podłodze. Teraz, utrzymując stopy zgięte, wyprostuj nogę. Teraz powoli przytul prawe kolano do klatki piersiowej. Teraz weź 3 głębokie oddechy.

3. Teraz powoli przyłóż prawe kolano do ramienia po prawej stronie. Ale upewnij się, że będąc w tej postawie, twoje prawe udo powinno spoczywać na prawym tricepsie.

4. Teraz naciągnij ramiona na plecy. Weź głęboki oddech i zacznij unosić biodra, a także podnosić nogę z ziemi. Teraz ostrożnie zaczep lewą kostkę prosto o prawą kostkę.

5. Powoli opuszczając oddech, po prostu wysuń ramiona do przodu, tworząc kąt 90 stopni w łokciach. W tym samym czasie po prostu pozwól swojej stopie być w pozycji kołysania na prawą stronę. Kiedy jesteś w tej pozycji, trzymaj mocno nogi i po prostu ściśnij prawą rękę wewnętrzną stroną ud.

6. Bądź w tej pozycji, powiedzmy przez minutę. Podczas tej postawy po prostu skupiaj się na jednym punkcie. Staraj się trzymać twarz skierowaną w dół w kierunku ziemi. Teraz ostrożnie wróć do swojej pierwotnej pozycji. Następnie odpocznij przez 2-3 minuty i ponownie zacznij ćwiczyć tę pozę. Po raz drugi możesz powtórzyć tę pozę, zaczynając od prawej nogi.

Ta asana powinna być wykonywana przez osoby bardzo elastyczne. To naprawdę pomaga we wzmocnieniu mięśni tułowia. Osoby uczące się tej asany powinny najpierw nauczyć się jej od doświadczonego praktyka jogi. Nie tylko pomaga w lepszym prowadzeniu cię, ale także chroni przed zranieniem. Osoby cierpiące na kontuzje barków, łokci i kolan powinny całkowicie unikać tej pozycji. Osoby cierpiące na zespół cieśni ciała również powinny unikać tej pozy. Zdecydowanie możesz zmodyfikować tę pozę, jeśli jesteś początkującym. Używanie podpórki pod nogą może ci pomóc. Jeśli nauczysz się w niewłaściwy sposób, ta asana zapewnia ogromne korzyści. Przyjrzyjmy się zaletom Astavakrasana.

Korzyści z Astavakrasany:

  • Pomaga we wzmocnieniu mięśni rdzenia.
  • Pomaga również ujędrnić Twoje ciało i zachować sprawność fizyczną i zdrowie.
  • Pomaga wzmocnić mięśnie ramion i nadgarstka.
  • Ta asana jest bardzo dobrym środkiem przeciwstresowym. Pomaga zwiększyć koncentrację, równowagę i wytrwałość.
  • Ta asana nie tylko pomaga w rozciąganiu mięśni, a także kręgosłupa. Pomaga w utrzymaniu Cię z dala od wszelkiego rodzaju przewlekłych problemów z tym związanych.
  • Ta pozycja naprawdę pomaga w budowaniu wytrzymałości, a także poprawia krążenie krwi.

Zacznij więc uczyć się asan Astavakrasana od dzisiaj. To nie tylko sprawi, że będziesz zdrowy, ale także zabawny. Tak szczęśliwa nauka.