Jeśli chcesz nauczyć się jogi, najlepiej będzie dla ciebie Bharadvajasana. Bharadvajasana jest jedną z bardzo prostych pozycji, a początkujący powinni najpierw nauczyć się tej asany. Jest również znany jako siedząca pozycja skrętu. Jej nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa Bharadvaja, który był twórcą Wed. Ta asana jest wykonywana w pozycji siedzącej i ma ogromne zalety. Działa uspokajająco na organizm i pomaga ukoić układ nerwowy.

Bharadvajasana Jak to zrobić i korzyści

Powody, dla których większość ludzi woli robić tę asanę, ponieważ pomaga to złagodzić stres z twojego ciała. Sprawia, że ​​czujesz się świeżo i energicznie. Wiele osób często zaczyna dzień od jogi. Robienie asany zapewnia natychmiastowe rezultaty. Nie tylko utrzymuje się w dobrej formie, ale także powoduje stres w życiu. Poniżej podano kilka podstawowych instrukcji, jak wykonać bharadvajasana w prostych krokach:

Jak robić bharadvajasana

Korzyści zdrowotne wynikające z Bharadvajasany 2

  1.  Najpierw połóż się na macie.
  2.  Teraz zaczynam siadać na macie. Po prostu bądź w swojej strefie komfortu. Po prostu wyciągnij nogi przed siebie i połóż ręce w pozycji spoczynkowej obok siebie.
  3.  Powoli zacznij zginać kolana i po prostu zbliż je do lewego biodra. Upewnij się, że twoje ciało spoczywa teraz na prawym pośladku. A wewnętrzna strona lewej kostki spoczywa na łuku prawej stopy.
  4.  Teraz powoli weź głęboki oddech do środka i rozciągnij kręgosłup tak bardzo, jak tylko możesz. Teraz zostaw oddech i ostrożnie przekręć górną część tułowia, jak bardzo możesz. Trzymaj prawą rękę na podłodze, a lewą oprzyj na rajstopach lewej nogi.
  5.  Kiedy jesteś w tej pozie, po prostu upewnij się, że lewe biodro naciska ciężar ciała na podłogę.
  6.  Teraz powoli zegnij górną część pleców, a następnie skręć wokół kręgosłupa.
  7.  Z każdym oddechem staraj się przykładać większą siłę do kręgosłupa. I próbuj skręcać swoje ciało jeszcze bardziej z każdym wydechem.
  8.  Teraz powoli odwróć głowę i spójrz w dół w kierunku ramion po prawej stronie. Bądź w pozie dłużej niż minutę.
  9.  Następnie powoli odkręć bagażnik i wróć do pierwotnej pozycji. Możesz również powtórzyć procedurę z prawym bocznym ciałem.

Na początku ta pozycja może być dla Ciebie trochę trudna. W takim przypadku zacznij stosować wariacje z pozą.

Możesz po prostu wziąć koc lub poduszkę wokół kolan, aby ułatwić ci asanę na początku.

Możesz także skorzystać z pomocy partnera, aby ta pozycja była łatwa i prosta. Chociaż ta pozycja zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, są chwile, kiedy powinieneś całkowicie unikać tej pozy.

Jeśli masz silny ból głowy, niskie ciśnienie krwi lub problemy z menstruacją, unikaj tego. Zawsze wskazane jest, aby uczyć się jogi od doświadczonego trenera jogi, aby zmaksymalizować korzyści.

Korzyści:

Korzyści zdrowotne wynikające z Bharadvajasany 3

Istnieje kilka korzyści, które możesz osiągnąć, jeśli będziesz wykonywać tę pozę regularnie

• Naprawdę pomaga w rozciąganiu kręgosłupa, ramion i bioder. Pomaga mi również wzmocnić mięśnie tułowia.

• Pomaga również poprawić układ trawienny.

• Jest uważana za asanę terapeutyczną dla zespołu cieśni nadgarstka.

• Pomaga w leczeniu bólu pleców i rwy kulszowej.

• Przywraca równowagę i spokój umysłu i ciała.

• Stymuluje narządy, a także reguluje metabolizm.

Więc jeśli szukasz spokojniejszego i bardziej pełnego wdzięku stanu umysłu, zacznij ćwiczyć tę asanę każdego dnia. Robienie tej pozy każdego ranka pomoże Ci w osiągnięciu zdrowego i lepszego życia.

Źródło obrazów: Zdjęcie migawki