Jeśli cierpisz na bóle kolan lub bóle stawów, po prostu spróbuj wykonać Bhekasanę. Nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa Bheka oznaczającego żabę i asana oznaczającego postawy. Bhekasana nazywa się Mandukasana, która ma różne odmiany. Ze względu na siedzący tryb życia i złą postawę w pracy zaniedbuje się aktywność fizyczną.

Bhekasana (pozycja żaby) Jak to zrobić i jej zalety

Często prowadzi do napiętych bioder i zmęczenia. Włączenie pozycji żaby do codziennej listy aktywności nie tylko pomoże wyleczyć się z problemu bolesności i bólu pachwiny, ale także wzmocni mięśnie tułowia.

Jak zrobić bhekasanę w prostych krokach:

1. Najpierw usiądź w wygodnej pozycji. Trzymaj nogi skrzyżowane i rozluźnij ciało, po prostu bądź w wygodnej strefie. Teraz powoli zacznij nosić ręce za sobą, zacznij podnosić klatkę piersiową i bądź na wyciągnięcie ręki. Po prostu pozwól swoim obojczykom się poszerzyć. Zacznij rozszerzać mięśnie klatki piersiowej i wydłuż szyję.

2. Teraz połóż się do góry nogami, kładąc ciężar na brzuchu i zmień swoje ciało w postawę bhandasany. Trzymaj stopy płasko i rozstaw bioder. Upewnij się, że palce u nóg są skierowane w stronę sufitu.

3. Teraz zacznij rozciągać ręce do tyłu i chwyć obie stopy dłońmi.

4. Ostrożnie zacznij teraz podnosić klatkę piersiową tak wysoko, jak tylko możesz. Zacznij powoli oddychać. Również podczas podnoszenia zacznij ściskać sobie ramiona. Pamiętaj tylko, że im wyżej podniesiesz klatkę piersiową, tym łatwiej będzie ci trzymać stopy.

5. Utrzymaj się w tej pozycji przez około 1 minutę. Następnie powoli zacznij uwalniać swoje ciało. Kiedy zdasz sobie sprawę, że twoje ciało po prostu połóż się na ziemi i zrelaksuj się przez jakiś czas

Wiele osób na wczesnym etapie zaczyna od pozy Ardha bhekasana lub pozy pół żaby, ponieważ wejście w pełną pozę żaby może nie być dla ciebie łatwe. Możesz także urozmaicić swoją asanę, podpierając się klatką piersiową. To sprawia, że ​​asana jest prostsza.

Ta asana powinna być całkowicie unikana, jeśli masz do czynienia z plecami lub wyrównaniem. Nawet osoby cierpiące na dociekanie kolan powinny starać się unikać tej pozy. Podczas tej pozy po prostu staraj się wdychać i wydychać tyle, ile możesz. Naprawdę pomaga w utrzymaniu zdrowej równowagi.

Korzyści:

Praktyki jogi są bardzo dobre dla twojego zdrowia. Ćwiczenie trudnych pozycji, takich jak Bhekasana, z pewnością poszerza nasze codzienne doświadczenie. Nawet osoby, które ćwiczą tę pozę od ponad 25-30 lat, mogą doświadczyć czegoś nowego i trudnego. Ta pozycja nie tylko zwiększa elastyczność twojego ciała, ale także rozwija elastyczność twojego ciała, gdziekolwiek jest to wymagane.

Bhekasana jest bardzo dobrze znana ze stymulacji twojej energii. Jeśli jesteś sportowcem, powinieneś ćwiczyć tę asanę każdego dnia. Nie tylko pomaga w rozciąganiu mięśni, ale także usuwa z ciała wszelkiego rodzaju sztywność. Ta asana jest uważana za bardzo skuteczną w łagodzeniu stresu i niepokoju. Jest również uważany za terapeutyczny na skurcze menstruacyjne.

Bhekasana nie tylko wzmacnia, ale także stymuluje narządy brzucha. Na pewno słyszałeś, że odmładza stawy kolanowe, a także zwiększa przepływ krwi do macicy i jajników. Poprawia wyrównanie kręgosłupa, poprawiając w ten sposób ogólną postawę ciała.

Więc jeśli szukasz zdrowego i bezstresowego życia, zacznij ćwiczyć jogę od dziś. Ale jeśli chcesz aktywować i wzmocnić mięśnie rdzenia i uczynić je bardziej wszechstronnymi, Bhekasana jest dla ciebie najlepszą asaną. Nie zwlekaj dalej, po prostu zacznij.