Bhujapidasana lub pozycja naciskania ramion to asana jogi lub ćwiczenie. W sanskrycie “Bhuja” oznacza “ramię lub ramię”, “Pida” oznacza “nacisk”, a “Asana” oznacza “pozę lub postawę”. Jest to asana podparta na ramionach, która doskonale nadaje się do budowania siły ramion i barków.

Bhujapidasana (postawa naciskania ramion) Jak to zrobić i korzyści

Rozluźni górną część ciała i poprawi w niej przepływ krwi. Dłonie służą do podtrzymywania górnej części ciała, gdy nogi są wyciągnięte do przodu i połączone po przejściu wzdłuż barków. Aby opanować tę pozę jogi, będziesz potrzebować cierpliwości i dyscypliny. Równowaga jest jednym z podstawowych wymagań, jeśli chodzi o pokonanie Bhujapidasana.

Ta postawa jogi jest zwykle wykonywana po praktykowaniu Malasany. Dopóki i dopóki nie wykonasz postawy jogi Malasana, nie będziesz w stanie pokonać Bhujapodasany. Bardzo ważna jest stabilizacja barku i budowanie odpowiedniej równowagi w tułowiu. To ćwiczenie jogi rozciąga również mięśnie bioder i wzmacnia mięśnie dolnej części pleców. Oddychanie jest również jednym z kluczowych elementów, jeśli chcesz prawidłowo wykonać to ćwiczenie.

Jak zrobić Bhujapidasana:

Bhujapidasana lub pozycja jogi uciskania ramion powinna być wykonywana w następujący sposób:.

Ta pozycja powinna być wykonywana po wykonaniu Malasany. Ponieważ wykonałeś już Malasanę, twoje ręce będą teraz obolałe. Więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to położyć ręce na ziemi i powoli zgiąć łokcie. Spróbuj wywrzeć równą presję po obu stronach. Będziesz także musiał ustabilizować obręcz barkową i unieść biodra do góry.

Teraz powoli chwyć stopy wokół barków i wyciągnij je do przodu i przełóż prawie cały ciężar ciała na dłonie tak, aby tułów był odpowiednio wyważony, a nogi wyprostowane do przodu.

Kontynuuj zbliżanie stóp do siebie i ostatecznie dołącz do nich. Możesz również skrzyżować nogi, ustawiając kąt prosty nad lewą, ale nie zapomnij zachować zgięcia w łokciach. Utrzymuj odpowiednią równowagę, w przeciwnym razie upadniesz na plecy, co w tym momencie będzie bolesne. Utrzymaj tę pozycję przez pięć oddechów.

Teraz, gdy nogi są skrzyżowane, możesz je podnieść. Odepchnij ziemię dłońmi, nabierz siły i powoli unieś skrzyżowane nogi ziemi. Jest to najważniejsza część tej asany, w której ręce przejmują ciężar tułowia i uniesionych nóg. Jeśli uważasz, że twoje ręce już tego nie wytrzymają, lekko zegnij łokcie, ale cały czas utrzymuj biodra w górze. Aby utrzymać równowagę, użyj dolnych mięśni miednicy i dolnych mięśni brzucha, aby utrzymać dolną część pleców i uniesione biodra.

Korzyści:

Bhujapadasna ma następujące zdrowe korzyści:.

Po pierwsze, wzmocni ramiona i ujędrni nadgarstek, co w przyszłości zwiększy siłę chwytu. Ta postawa ujędrnia również dolną część brzucha i usprawnia proces trawienia.

Podobnie jak inne pozycje jogi, Bhujapadasna zwiększa poziom pewności siebie i pozwala praktykującemu lepiej skupić się na niektórych sprawach. Uspokaja umysł i całe ciało. Ta postawa jest odpowiednia zarówno dla nastolatków, jak i osób starszych, które są w stanie ją wykonać.