Czym jest joga samadhi:-

Prawdziwy jogin to ktoś, kto poprzez wystarczającą praktykę był w stanie przywiązać się i odłączyć i osiągnął etap, w którym może sam siebie zrozumieć. Samadhi to stan, w którym dochodzi do porozumienia z jego prawdziwą osobowością. Jest to ósma i ostatnia część Jogasutry czyli Patańdżalego. Całkowicie pochłania świadomość jednostki i pomaga mu lepiej obserwować. Jest to wyższy poziom medytacji i jest nauczany w kilku słynnych szkołach jogi. Podstawowe znaczenie Samadhi Jogi zostało wymienione poniżej dla twojego zrozumienia.

Samadhi Joga i Medytacja Postawy i Korzyści

Korzyści z jogi samadhi:

Istnieje wiele korzyści płynących z Samadhi Yogi. Zmniejsza stres, wprowadza pozytywność i stabilność w życiu, a także chroni przed chorobami. Zbliżasz się do Boga, a także lepiej koncentrujesz się na różnych rzeczach. Uwolnisz się również od depresji, lęku i bólu.

Jakie są wskazówki dotyczące praktykowania pozycji jogi Samadhi:-

1. Trzy rodzaje jogi samadhi:

joga samadhi

W Samadhi Yodze znajdziesz trzy różne typy. Pierwszą z nich jest sampradżniata, która jest świadomym stanem umysłu. Drugi to Asamprajnata, co oznacza nieświadomość, a trzeci to Jata, co oznacza bezwładność. Pomagają przezwyciężyć ego i doświadczyć błogości.

2. Przygotuj się:

Przed rozpoczęciem sesji jogi warto się odpowiednio przygotować. W przypadku Samadhi Yogi musisz najpierw usiąść w miejscu, które jest wygodne i relaksujące. Połóż ręce na kolanach i zamknij oczy. Ta pozycja jest znana jako mudra.

3. Kontroluj swoje myśli:

Aby zagłębić się w sesję jogi, musisz zachować równowagę i kontrolować swoje myśli. Chociaż w tym momencie pojawiają się różne myśli, ważne jest, abyś skupił się na medytacji. Więc najlepiej jest usunąć z umysłu wszelkiego rodzaju niechciane myśli. Daj swoje sto procent i skup się.

4. Wyobraź sobie i skup się:

Zawsze możesz sobie wyobrazić lepsze skupienie. Wyobraź sobie obraz guru jogi. Zachowaj spokój i utrzymuj swój umysł w spokoju. Usuń wszelki niepokój i strach i pomyśl o obrazie spomiędzy twoich brwi. Pomoże Ci to również zwiększyć poziom koncentracji.

5. Śpiewaj mantry:

Następnym krokiem dla ciebie jest intonowanie mantr. Jeśli nie jesteś świadomy ani jednego, możesz po prostu powiedzieć Om. Upewnij się, że nie jesteś zbyt miękki. Przyniesie prawie ten sam efekt. Kiedy intonujesz, zaczniesz odczuwać pozytywne wibracje od wewnątrz. Da Ci boskie uczucie i oczyści Twoje ciało.

6. Zakończ sesję:

Aby zakończyć sesję, musisz zyskać świadomość i być świadomym otaczającego Cię świata. Następnie musisz zrobić palming. W tym celu musisz pocierać obie dłonie, a następnie przyłożyć je do oczu. Kiedy to robisz, całkowicie zakryj oczy. Następnie możesz powoli poruszać rękami i nogami i puścić.

7. Co się dzieje, gdy praktykujesz jogę samadhi??

Kiedy praktykujesz jogę Samadhi, będziesz tak głęboko pogrążony w medytacji, że nawet o niej nie pomyślisz. Kontrolowanie myśli stanie się tylko wspomnieniem. Poczujesz tylko błogość życia, błogość bycia sobą. W tym, co robisz, znajdziesz spokój i szczęście. Stanu nie da się opisać słowami. Można to tylko poczuć.

Jak wykonywać medytację Samadhi:

Medytacja Samadhi:

Po ukończeniu wcześniejszych etapów będziesz gotowy do medytacji. Możesz medytować tak długo, jak chcesz. Ten etap pomoże ci poprawić twój poziom duchowy. Po zakończeniu medytacji musisz zakończyć ją w ten sam sposób, w jaki ją rozpocząłeś.