Słowo Shakti to termin sanskrycki, który mówi o energii, która istnieje we wszystkich istotach ludzkich. Motywuje, pomaga odkryć moc, którą posiadasz w sobie. Jakość tej sztuki jest dynamiczna, wyjątkowa i bardzo wdzięczna. Jest praktykowany na całym świecie i ma różne ośrodki w Londynie, Florydzie, Nowym Jorku, Chennai, Bombaju, Haridwarze itp..

Jakie są pozycje i korzyści Shakti Yoga?

Pozycje Shakti Jogi:

Podstawową ideę i zrozumienie tej praktyki jogi shakti podzielono poniżej ze zdjęciami.

1. Mata do jogi Shakti:

Aby ćwiczyć Shakti jogę, musisz użyć maty Shakti. Połóż go na łóżku lub innej bardzo miękkiej powierzchni. Możesz również podłożyć pod szyję ręcznik lub miękką poduszkę. Połóż się w takiej pozycji, aby Twoja skóra stykała się ze wszystkimi punktami akupresury ciała. Zrelaksuj się i weź kilka oddechów.

2. Pozycja z tyłu:

Pierwszą i najbardziej podstawową pozycją w Shakti Yodze jest leżenie na plecach. Pomoże to stymulować punkty akupresury i nerwy znajdujące się w kręgu kręgosłupa. Najlepiej trzymać poduszkę pod szyją, kiedy to robisz. Trzymaj nogi nieruchomo na podłodze. Oddychaj głęboko.

3. Pozycja szczęki:

Aby wykonać pozycję żuchwy, po prostu połóż policzek na macie Shakti. Możesz użyć cienkiego kawałka materiału między twarzą a matą. Po kilkukrotnym wykonaniu tej czynności można zdjąć szmatkę. Ta pozycja odmłodzi Twoją twarz i usunie wszelkie napięcia w okolicy żuchwy i szyi.

4. Pozycja dłoni:

Aby wykonać pozycję dłoni, musisz położyć się na plecach na macie Shakti i umieścić obie ręce pod pachami w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu będziesz w stanie osiągnąć równowagę w swoim mózgu i zwiększysz swoją zdolność do lepszej medytacji. Mata Shakti jest idealna do uprawiania jogi.

5. Pozycja trzeciego oka:

Aby wykonać trzecią pozę, połóż się na macie Shakti i połóż dłonie na obu oczach. Wdychaj i wydychaj delikatnie. Przyniesie to blask Twojej twarzy, a także złagodzi Twój proces myślowy. Po tym poczujesz się zrelaksowany, odmłodzony i bardzo świeży.

6. Pozycja Lashanti:

Aby uzyskać pozycję Lashanti, musisz położyć obie ręce na klatce piersiowej; jedna ręka powinna znajdować się nad drugą. Otworzy czakrę, ukoi zmysły, a także uspokoi emocje. Ta pozycja jest bardzo dobra dla tych, którzy chcieliby być bardziej współczujący i życzliwi dla innych.

7. Maha Shavasana:

Maha savasana jest dobra dla pleców, pośladków i szyi. Pomaga lepiej się zrelaksować oraz zwiększa siłę i poziom energii w całym ciele. Jest to jedna z najczęstszych asan praktykowanych przez joginów Maha Shakti, ponieważ jest to najłatwiejsza pozycja do zrobienia i pomaga osiągnąć dobry i głęboki poziom medytacji.

8. Shom Datta Asana:

Shom Datta Asana działa na brzuch, nogi i uda. Otwiera oddech i jest świetnym sposobem na wydobycie wewnętrznego ognia w tobie. Jest to jedna z najważniejszych i najważniejszych pozycji dla tych, którzy codziennie praktykują jogęshakti.

9. Korzyści z Shakti Jogi:

Shakti Yoga - Pozycje i korzyści

Shakti Yoga pomaga obudzić prawdziwego ducha. Ma różne style, które pomagają przezwyciężyć różne emocjonalne i fizyczne wyzwania, z którymi się zmagasz. Poprawia twoją osobowość i czyni cię pokornym i łagodnym. Im skuteczniejszy jesteś w tej dziedzinie, tym lepsze wyniki uzyskasz.

Źródła obrazów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.