Słowo „shanti” oznacza pokój; stąd termin shanti joga odnosi się głównie do rodzaju jogi, która głównie powoduje spokój umysłu, ciała i duszy. Pomaga odkryć tę część życia, która przez tak długi czas pozostawała nieznana. Nie ma żadnych ograniczeń ani warunków. Znosi wszystkie tradycje i rytuały; to sprawia, że ​​ten rodzaj jogi zyskuje nowy wymiar.

Czym jest Shanti Yoga i ich znaczenie?

Pomaga organizmowi pozbyć się codziennego stresu, bólu i zmęczenia. Pozwala także organizmowi pozbyć się stresu nadnerczy i drobnych dolegliwości. Główną rolą tej jogi jest to, że pomaga radzić sobie z emocjami i daje siłę do wygodnego zarządzania nimi. Ten rodzaj jogi obejmuje również medytację, która z kolei pomaga organizmowi pobierać dużo tlenu, co automatycznie sprawia, że ​​ciało jest lekkie i świeże.

Zawiera asany, które pomagają wzmocnić stawy ciała. Leczy plecy i kości biodrowe, kolana i kostki. Pranajama lub medytacja pomagają umysłowi skoncentrować się i przemyśleć kwestie, które spowodowały pobudzenie. Ten rodzaj jogi nie obejmuje rozległych rodzajów aktywności fizycznej, lecz leczy ciało od wewnątrz i wzmacnia psychicznie człowieka. Terapia ta uwzględnia również zasady ajurwedy. Oznacza to, że naturalnie przetworzona żywność i terapie organiczne są przyjmowane do leczenia ludzi. Unika się żywności przetworzonej i konserwowanej.

Terapia ta pomaga osobie pozbyć się wszystkich swoich percepcji i zaczyna wymyślać nowe i reformować pojęcia. Zaczyna się lepiej analizować te same rzeczy i wymyślać lepsze rozwiązania. Skorupa ego i dogmatów pęka, co sprawia, że ​​osoba staje się lżejsza i zwiększa poziom pewności siebie.

Jak wspomniano wcześniej, shanti joga tak naprawdę nie oznacza fizycznego wysiłku. To znaczy myśleć i żyć swobodnie. Główną częścią jest umożliwienie ciału i umysłowi uzdrowienia i uświadomienia sobie, że istnieje znacznie więcej niż materialistyczny świat. Istocie prawdy należy nadać znaczenie.

Niewielki spacer po ogrodzie lub czytanie książki, która może oświecić umysł, malowanie obrazu lub proste gotowanie może również okazać się terapeutyczne.

Niezwykle pomocne może być angażowanie się w zajęcia, które kochają. Pomaga umysłowi i ciału zrelaksować się, a także może pomóc w znalezieniu lepszych rozwiązań problemów życiowych. Śpiewanie lub chodzenie na święte wycieczki to także sposób na leczenie samego siebie.

Spotkanie z ludźmi, których kochasz, relaks, dobre jedzenie i prosty spacer mogą również okazać się skuteczne. Pomocne może być oglądanie filmów, a także dyskusja grupowa. Rozmowa z kimś, kto jest na tym samym poziomie psychicznym, co Ty lub wyrzucanie serca znajomym, może sprawić, że poczujesz się lepiej.

Jeśli zdecydujemy się na odwrotną drogę, regularne pozycje jogi, rozciąganie kończyn, prawidłowe techniki oddychania, korekta postawy i medytacja mogą być idealne dla osoby. Najlepszą częścią tego rodzaju jogi jest to, że można ją zmieniać zgodnie z własnym życzeniem.

Nawet instruktorzy są dość liberalni, jeśli chodzi o tę jogę. Głównym celem jest sprawienie, aby pacjent czuł się komfortowo i bez stresu. Jeśli klient nalega, aby nie wykonywać pewnych czynności, instruktor zazwyczaj idzie z prądem i stara się uchwycić punkty zainteresowania klienta.

Ten rodzaj jogi to najlepszy sposób na rozluźnienie i uspokojenie umysłu. Uświadamia osobie, że istnieje o wiele lepsze miejsce niż wszyscy znamy, a zatem dążenie do celu okaże się najlepszą możliwą opcją. Osoba automatycznie zacznie odczuwać różnicę po kilku sesjach tej jogi. Promuje głównie działania, które uszczęśliwiają duszę i oświecają umysł.