Joga, która jest najbardziej powszechną praktyką ćwiczeń na całym świecie, jest najskuteczniejszym i najskuteczniejszym lekarstwem na wiele fizycznych, psychicznych i duchowych chorób lub schorzeń. Jest całkowicie bezpłatny, a przy regularnej praktyce umożliwia zdrowe i bezstresowe życie. Jeśli bolą Cię plecy lub biodra, masz problemy ze snem lub nawet masz załamanie psychiczne, spróbuj włączyć jogę do swojej codziennej rutyny, a sam doświadczysz magii.

Istnieją różne pozycje jogi, ale obecnie omawiana jest DviPadaSirsasana, które są słowami sanskryckimi. Dvi oznacza dwa, Pada to stopy lub noga, Sir to głowa, a Asana oznacza pozę lub postawę. Poziom trudności tego ćwiczenia jest nieco wysoki, więc nie przestawaj próbować, jeśli nie możesz wykonać go poprawnie w kilku pierwszych próbach.

DviPadaSirsasana

Jak to zrobić

Teraz można nie trafić idealnie na samym początku z tym ćwiczeniem. Dlatego cierpliwość i skupienie są głównymi kluczowymi punktami, aby uzyskać właściwą postawę. Zacznij od wygodnego siedzenia prosto na macie lub kocu, wyciągając nogi do przodu i wydłużając kręgosłup. Wydychaj powoli, a gdy to robisz, trzymaj jedną rękę przed nosem, aby sprawdzić, które z dwóch nozdrzy jest bardziej aktywne. Jeśli prawe nozdrze jest aktywne, zacznij od lewej nogi lub jeśli lewe nozdrze jest aktywne, to od prawej nogi.

Następnie zacznij od zgięcia kolana strony aktywnej, następnie chwyć kostkę, przytrzymaj ją i przenieś przez głowę i powoli umieść nogę na szyi. Kiedy to robisz, utrzymuj oddech. Stopniowo i powoli powtórz to samo z drugą nogą i umieść ją na pierwszej nodze. Wydychać. Przytrzymaj pozę przez co najmniej 30 sekund i wydłuż czas, w miarę jak Twój poziom swobody wzrasta wraz z praktyką.

Jak nam to pomaga:

Lepsza elastyczność i elastyczność:

Jeśli uważasz, że masz sztywność w swoim ciele, możesz pożegnać się z tym za pomocą tego ćwiczenia jogi. Włącz tę postawę do codziennej rutyny jogi i zapewnij lepszą elastyczność i elastyczność systemu ciała.

Lepszy układ trawienny:

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się ludzie w dzisiejszych czasach, są problemy z trawieniem. Wygląda na to, że nasz układ trawienny skręcił w złą stronę. Regularnie ćwicz DviPadaSirasana dla lepszego trawienia.

Korzystne dla pacjentów z cukrzycą:

Jeśli jesteś pacjentem z cukrzycą, to jest to właściwe ćwiczenie dla Ciebie. Ta postawa jogi pomaga przynosić ulgę pacjentom z cukrzycą. Dlatego wskazane jest, aby wszyscy chorzy na cukrzycę zaczęli ćwiczyć DviPadaSirasana.

Zapewnia aktywne i entuzjastyczne życie:

Jeśli łatwo się męczysz lub nie interesujesz się zajęciami, to jest to właściwe ćwiczenie dla Ciebie. Ta pozycja jogi poprawia twój entuzjazm i sprawia, że ​​jesteś aktywny.

Zwiększony przepływ krwi, który jest korzystny dla pacjentów z anemią:

To ćwiczenie jogi pomaga zwiększyć przepływ krwi w twoim ciele, a także poprawić poziom hemoglobiny we krwi. Ponieważ toksyny pozostają we krwi z powolnym przepływem, ćwiczenie to przyspiesza przepływ krwi, która w zamian ją oczyszcza. Tak więc postawa ta jest korzystna dla osób cierpiących na anemię i drżenie nerwowe.

Zwiększa siłę i wytrzymałość ciała:

To konkretne ćwiczenie zwiększa twoją wytrzymałość i wzmacnia twoje ciało. Dzięki tej postawie całe ciało jest doskonale wyćwiczone, co skutkuje lepszą równowagą ciała i sprawnością. Odżywia nogi, ramiona, kolana, uda, plecy, ramiona, dłonie i łokcie.