Czy kiedykolwiek zrobiłeś Garudasanę? Jeśli wolisz jogę niż ciężkie ćwiczenia, musisz wiedzieć o pozie Garudasana. Ta asana ma zalety w usuwaniu ciężkich chorób fizycznych i psychicznych. To nie jest tak aktywne ćwiczenie, ale część delikatnej pozy jogi, a także pokazuje ogromną zaletę dla naszego zdrowia. Dlatego dzisiaj w tym artykule omawiamy pozę Garudasany, a także jej korzyści zdrowotne.

Garudasana Yoga (pozycja orła) Jak to zrobić i jakie są ich zalety

Wszyscy wiecie, że Garuda oznacza epos, który jest „królem ptaków” i pojazdem Wisznu. Garuda początkowo był rozpoznawany jako „wszechogarniający ogień promieni słonecznych”. W języku angielskim Garuda oznacza “Orzeł”, a ta pozycja jest zobowiązana do zaangażowania w “Garuda”. Głównym celem tej pozy jogi jest bardzo korzystne dla twoich nóg, dolnej części pleców i bioder. Podczas wykonywania tej pozy musisz stać na jednej nodze, dlatego ta asana jest tak nazwana.

Instrukcje dotyczące jogi Garudasana (pozycja orła):

Teraz podajemy Ci ważne informacje, dzięki którym możesz bardzo doskonale wykonać tę asanę. Wskazówki są następujące;

Kroki:

1. Rozpocznij od pozycji stojącej na macie jak górska pozycja i zginaj się w kolanach, nawet podnosząc lewą stopę. Równowaga równomiernie na prawej stopie, krzyżując lewe udo przez drugą. Utrzymaj kierunek lewych palców u stóp, chociaż wypychaj stopę do tyłu.

2. Zrelaksuj się i zmiękcz ramię. Załóż podnóżek za dolną łydkę i utrzymuj obciążenie ciała na prawej stopie.

3. Rozłóż ręce na równi z podłogą i powiększ łopatkę poprzecznie do tułowia. Skrzyżuj ramiona w linii prostej na drodze tułowia.

4. Umieść prawą rękę bezpośrednio nad lewą i stopniowo rozluźniaj łokcie. Wzmocnij przedramiona i ułóż je pod kątem prostym do podłoża. Pamiętaj o jednej rzeczy, że tylna część twoich dłoni jest naprzeciw siebie.

5. Ściśnij obie ręce obok siebie, aby upewnić się, że dłonie są skierowane do siebie. Kciuk prawej ręki musi być w stanie przesunąć się i zrobić z małym palcem lewej ręki.

6. Naciśnij obie dłonie w zorganizowany sposób i powoli podnoś łokcie. Rozłóż palce i skieruj je na górną granicę.

7. Zatrzymaj się w tej pozycji na około 30 sekund i rozluźnij ręce lub nogi. Wróć do pozycji górskiej i powtórz tę pozycję później, zmieniając kierunek ramion i nóg.

Korzyści zdrowotne wynikające z jogi Garudasana:

Garudasana to pozycja, która wiąże się z kilkoma korzyściami zdrowotnymi, a niektóre z nich są następujące;

 •  Przywraca równowagę ciała i koordynację nerwowo-mięśniową.
 •  Zwiększenie jędrności ciała poprzez rozciąganie ramion, ud górnej części pleców i bioder.
 •  Pomocny przy chorobach nerek i prostaty.
 •  Do korygowania wad strukturalnych i postawy.
 •  Korzyści eliminujące sztywność ramion.
 •  Wygodny do pozbycia się problemów z moczem.
 •  Zwiększa siłę refleksji poprzez postępujące skupienie umysłu.
 •  Do treningu podwiązki i mięśni palców stóp i stóp
 •  Motywuje organizację między łopatkami i zapobiega kontuzjom.
 •  Pomaga zapobiegać problemom z astmą, rwą kulszową i bólem krzyża.
 •  Bardzo przydatne jest zwiększenie koncentracji.
 •  Polecany również do niwelowania skurczów mięśni łydek.
 •  Wzmacnia kostki, nogi i stopy oraz łydki.
 •  Generuje unieruchomienie mięśni rdzenia i inspiruje spokój.
 •  Rozciąganie mięśni barków, ramion, klatki piersiowej i brzucha.

Środki ostrożności Garudasany:

 •  Jeśli masz jakikolwiek rodzaj kontuzji, nie wykonuj tej pozy.
 •  Nie nadaje się zarówno dla kobiet w ciąży, jak i otyłych.
 •  Szkolenie powinno odbywać się wyłącznie pod kierunkiem nauczyciela jogi lub pod kierunkiem eksperta jogi.

Kilka dodatkowych korzyści z jogi Garudasana (pozycja orła):

Poznaliśmy już sporo korzyści garudasany, a teraz dowiemy się o kilku innych, abyśmy mogli zmotywować się do regularnego praktykowania tej postawy.

1. Regularne wykonywanie garudasany wzmacnia i wzmacnia nie ręce i kończyny, ale całe ciało. Jest to jedna z najłagodniejszych pozycji jogi i wygląda na naprawdę łatwą. Tak jednak nie jest i wykonanie całej postawy wcale nie jest takie proste.

2. Masaż okazuje się bardzo pomocny przy napiętych mięśniach i innych tego typu problemach. Pozycja orła w naturalny sposób zapewnia ten masaż. Zapewnia tarcie częściom ciała, takie jak łydki, wzloty, ramiona i łokcie wraz z kilkoma innymi, dzięki czemu wibracja jest tworzona w każdej części. Staje się to niezwykle pomocne, aby uwolnić Cię od stresu i bólu ciała spowodowanego z tego powodu.

3. Równowaga ciała jest bardzo ważna, a joga garudasana robi to doskonale. Pomaga budować fiksację poprzez uspokojenie umysłu, a także pomaga zwiększyć siłę koncentracji. Jest to dodatkowo pomocne podczas pracy, ponieważ bardzo częstym problemem jest to, że ludzie czują się wyjątkowo niespokojni podczas pracy.

4. Poprawia się krążenie krwi, a nerwy i żyły dobrze się rozciągają podczas wykonywania garudasany. Naczynia krwionośne ładnie się otwierają, a wszystkie zatkane obszary zostają ładnie oczyszczone. Pomaga to w krążeniu krwi, dzięki czemu krew działa prawidłowo, aż mózgi zapewnią ci bardzo potrzebny relaks.

5. Leczenie bólów stawów i mięśni to inne korzyści garudasany. Prawdą jest, że ćwiczenia rozciągające, takie jak te, są bardzo dobrymi czynnikami rozciągającymi dla całego ciała, a tym samym łagodzą ból.

Garudasana (pozycja orła)

Joga Garudasana dla początkujących:

Możliwe, że na początku może być trudno owinąć ręce lub nogi tak, jak należy, aby uzyskać idealną postawę garudasany. Można to nieco ułatwić. Przede wszystkim pamiętaj, że nie wolno ci naginać kończyn w taki sposób, żeby się napięły. Joga polega na relaksacji i powinieneś postępować w ten sam sposób. Teraz możesz ostrożnie rozciągnąć ręce prosto i równolegle, a następnie po prostu spróbować zamknąć je w danej pozie. Zrób to samo dla nóg. Możesz wybrać swój własny poziom komfortu, a następnie ćwiczyć. Bardzo ważne jest, aby zawsze osiągać najlepsze korzyści.

Postęp:

Jeśli czujesz, że osiągnąłeś już swój poziom komfortu podczas wykonywania tej postawy, na pewno potrzebujesz pewnego postępu, a może to nastąpić po zmianie sposobu oddychania. Aby uzyskać zaawansowaną strukturę, możesz całkowicie oddychać i wypchnąć brzuch, próbując dotknąć kolana łokciem. Utrzymuj stały oddech i nie trzymaj go przez długi czas.

Pozycja orła to delikatna pozycja jogi, którą możesz spróbować włączyć do swojego codziennego reżimu fitness i na pewno wkrótce uzyskasz korzyści. Na początku jest to trochę skomplikowane, ale z praktyką wszystko staje się bardzo dobre.