Joga Gomukhasana:

Gomukhasana, czyli krowa twarz, jest jedną z najlepszych i najbardziej rozpowszechnionych pozycji zarejestrowanych w Hatha Jodze. Gomukha jest odszyfrowywana jako Cow Face ”, co oznacza, że ​​twarz specjalisty zmienia się w twarz Cow, gdy wykonuje tę postawę.

W rzeczywistości twoje stopy przypominałyby uszy krowy, która jest najbardziej kochanym stworzeniem, które ma niezwykłe znaczenie w hinduizmie. Sugeruje to, że ta asana również ma wymiar duchowy.

Gomukhasana Yoga (pozycja twarzy krowy) Jak to zrobić i korzyści

Wspaniałość tej asany jogi polega na tym, że koncentruje się ona szczególnie na biodrach i ramionach, które są najbardziej podatnymi na ból i stres. W związku z tym osoby z napiętym ramieniem mogą na początku uznać tę postawę za kłopotliwą; w każdym razie, gdy będą postępować, z ich praktyką, prawdopodobnie uzyskają duże zyski.

Gomukhasana – jak wykonać kroki, korzyści i wskazówki dla początkujących:

Tutaj wspominamy instrukcje krok po kroku dotyczące jogi Gomukhasana wraz z korzyściami i wskazówkami dla początkujących.

Gomukhasana Joga lub kroki postawy krowy:

Gomukasana

 •  Wykonaj postawę kija.
 •  Wyginając lewą nogę, umieść piętę pod prawym udem, w pobliżu prawego biodra.
 •  Zgiąć prawą nogę nad lewym kolanem i opuścić prawą piętę na lewym biodrze. Twoje prawe kolano powinno znajdować się bezpośrednio nad lewym kolanem.
 •  Połóż dłonie na stopach.
 •  Wciśnij kości siedzące w podłogę i skieruj czubek głowy na dach.
 •  Zgiąć lewy łokieć, jednocześnie umieszczając lewe przedramię za plecami.
 •  Umieść grzbiet lewej ręki na środku pleców; zbliż kości barkowe. Lewe przedramię i palce lewej ręki powinny być skierowane w górę.
 •  Zrób wdech, wyciągając prawą rękę nad głowę.
 •  Skręcając prawy łokieć, trzymaj prawy łokieć między kośćmi barku. Prawa dłoń powinna być zwrócona do tyłu, a palce prawej dłoni powinny być skierowane w dół.
 •  Złap palce lewej ręki prawą ręką.
 •  Odciągnij ramiona daleko od siebie, aby napotkać rozciągnięcie ramion i otwarcie tułowia.
 •  Pozostań w tej pozycji od 10 sekund do pół minuty przed uwolnieniem rąk, aby powrócić do pozycji kija.
 •  Przećwicz wyżej wymienione kroki dla drugiej strony ciała.

Korzyści z jogi Gomukhasana lub pozycji krowy:

 • Gomukhasana to niezwykła postawa na odprężenie i wykorzenienie depresji, napięcia czy stresu.
 • Wiadomo również, że nosiciel jest przydatny dla pacjentów z nerkami.
 •  Gomukhasana działa również regenerująco na problemy seksualne, cukrzycę i nadciśnienie.
 •  Gomukhasana jest również pomocna w leczeniu rwy kulszowej, bólu kręgosłupa i sztywności, ponieważ zgodnie z prawem rozciąga plecy.
 • Taka postawa krowiej twarzy, wykonywana regularnie, dodatkowo stymuluje i masuje narządy rozrodcze.

Porada Gomukhasany dla początkujących:

Uczniom od czasu do czasu trudno jest utrzymać kości siedzące na ziemi. W ten sposób uniemożliwiłoby im to sprawiedliwe ułożenie sobie kolan na sobie. Aby obejść ten problem, wszystko, co musisz zrobić, to użyć złożonego koca, aby podnieść kości siedzące z ziemi. Gdy to zrobisz, nastąpi stabilizacja.

Odmiany jogi Gomukhasana (pozycja krowy):

Wariacja Gomukhasany

Aby sprawdzić się dalej, wypchnij ciało do przodu z tej postawy i spróbuj utrzymać przednią część środkowej części nad górną częścią uda. Gdy to zrobisz, przytrzymaj ten powóz przez około 30 sekund. W tym momencie weź wdech, podnosząc ciało.

Środki ostrożności dotyczące pozycji Gomukhasana lub krowy:

Nie wykonuj tej czynności, jeśli masz problemy z szyją, kolanem lub ramionami. Trzymaj pasek rękami tak blisko siebie, jak to możliwe, jeśli nie możesz zapiąć rąk za plecami.

Korzyści w rdzeniu:

1. Jak wspomniano wcześniej w formie listy o jodze gomukhasana, która pomaga łagodzić depresję. Dzieje się tak głównie dlatego, że kiedy wykonujesz tę postawę, to co się dzieje, to mięśnie rdzenia ciała są rozciągane i dostajesz dużo spokoju, chociaż może to nie być odczuwalne. Prawdą jest jednak, że w ciele jest wiele mięśni, które nie pracują dużo, a my też nie lubimy zmuszać ich do pracy. W tym przypadku rozciąga się całe ciało wraz z mniej użytecznymi mięśniami.

2. Istnieje wiele korzyści gomukhasany, ale jedną z najważniejszych jest oczywiście to, że ta asana jest bardzo pomocna dla osób cierpiących na problemy związane z nerkami. Powodem jednej z najważniejszych zalet gomukhasany jest to, że kiedy wykonujesz to samo, obie strony talii są rozciągnięte w doskonały sposób, co zapewnia dobry trening nerkom. Jest to bardzo potrzebny trening dla narządów, a tym samym pomaga dobrze chronić nerki.

3. Wiele osób wie, że twoje życie seksualne i zdrowie mogą być dobre, jeśli masz mniejszy poziom stresu. Nawet dla pacjenta z cukrzycą bardzo ważne jest, aby obniżyć poziom stresu, aby po prostu kontrolować poziom cukru w ​​organizmie. Joga gomukhasana bardzo pomaga w kontrolowaniu stresu i zmęczenia, jak już wspomniano w pierwszym punkcie, więc obie pracują ramię w ramię.

4. Rwa kulszowa jest obecnie bardzo powszechnym schorzeniem i jest to głównie bardzo częsty problem kobiet. Mówi się, że ta dolegliwość jest spowodowana głównie brakiem ruchu stawów i mięśni, w których tworzą się substancje chemiczne, co powoduje ból. Kroki gomukhasany są bardzo przydatne, jak wielokrotnie mówiono, dla ruchu stawów i bezużytecznych mięśni, więc w ogóle nie tworzą się związki chemiczne. To uwalnia cię od bólu.