Joga, o ile wiemy, to tylko technika fitness, która zmniejsza zwiotczenie i chroni przed przeziębieniami. Jednak joga to coś więcej niż tylko bycie tam, aby zrzucić wiotkie ciało. Joga ma silną historię związaną z medytacją, być może dlatego wiele osób polega na jodze ze względu na minimalny spokój umysłu.

Guptasana

Niektórzy uważają, że joga jest w rzeczywistości odwieczną techniką leczenia, być może cudownym uzdrowicielem. Prawda jest taka, że ​​joga jest mieszanką wszystkich trzech, uzdrowicielem, spokojną ucieczką i obcinaczem tłuszczu. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o postawie jogi zwanej Guptasana i omówimy nieco kroki, przewodniki i korzyści.

Jak to zrobić

Angielska nazwa tej jogi nazywa się ukrytą pozą, w której ostateczna postawa sprawi, że usiądziesz jak mędrzec na pustyni. Zostało to zasadniczo sformułowane jako forma medytacji wyłącznie dla mężczyzn, którzy chcieli zdyscyplinować swoje zmysły.

Jednak z biegiem lat kobiety również przyjęły tę formę i teraz jest to jedna z najbardziej korzystnych jogi medytacyjnej. Na początek zbierz niezbędne rzeczy, opcjonalną poduszkę pod plecy i matę do jogi i przygotuj je. Z praktyką wkrótce staniesz się w tym ekspertem.

Kiedy siadasz na podłodze, twoje dolne kończyny powinny być wyciągnięte przed tobą, a twoje ręce spoczywają obok ciebie. Ta pozycja nazywa się Dandasana, która będzie twoją podstawową pozą. Teraz złóż nogi i skrzyżowaj je jedna na drugiej, podobnie jak pozycja lotosu w jodze, w której teraz usiądziesz prosto z kręgosłupem w jednej linii z szyją, podczas gdy dolna część ciała jest złożona i zawiązana pod spodem.

Teraz przenieś lewą nogę na prawą, wciąż złożoną, i zbliż ją do ciała, tak aby lewa pięta opierała się o kość łonową. Dolną piętą prawej nogi wbij ją bardziej, aż dotknie krocza. W tym momencie możesz normalnie oprzeć ręce na kolanach lub uformować mudrę rękami.

Utrzymaj tę pozycję przez dobrą jedną do dwóch minut, zamykając oczy i wpatrując się głęboko do wewnątrz w połączeniu z kontrolowanym oddechem. Po chwili zacznij się rozkładać do pozycji bazowej, zanim powtórzysz to ponownie.

Jak nam to pomaga

Podstawowa esencja wykonywania tej jogi ogranicza się do umysłu i mózgu, gdzie ta joga została specjalnie sformułowana do celów medytacyjnych. Właśnie dlatego dzięki tej jodze można łatwo osiągnąć kontrolę nad swoim umysłem. Tutaj umysł ma znaczenie, zwykle mówimy o negatywnych aspektach, takich jak napięcie, zmartwienia i depresja, które są źródłem nieszczęścia w twoim zdrowym umyśle.

Doskonalenie postawy poprzez ćwiczenie to kolejna oszałamiająca korzyść z jogi. Kiedy przyzwyczajasz się do minut, podnosisz się w ścisłej pozycji z wyprostowanymi plecami i szyją. Nawet jeśli nie zwracasz na to uwagi, twoje ciało przechodzi miękką transformację, doskonaląc twoją postawę.

Ten sam punkt, o którym mowa powyżej, działa również na bóle mięśni pleców. Kiedy rozciągasz się do perfekcji w równowadze, w rzeczywistości pomagasz swojemu ciału w walce z twardymi mięśniami lub bólem pleców, usztywniając mięśnie bez pleców.

Ten punkt dotyczy głównie mężczyzn, którzy praktykują tę postawę. Ta joga jest bezpośrednio związana z wydzielaniem testosteronu i produkcją twojego ciała, które można regulować za pomocą tej jogi.