Pozycja jogi lub pług halasana jest jedną z najbardziej korzystnych pozycji jogi do odzyskania ciała z wielu wewnętrznych bólów i rewitalizacji układu nerwowego. Ten rodzaj asan sprawi, że twoje ciało będzie zwinne i elastyczne, a także pomoże ci się zrelaksować. Udowodniono, że wykonywanie tej asany podczas przechodzenia przez stresujące środowisko może skutecznie zmniejszyć nadmierny stres i zapewnić spokój i pewność siebie.

Eksperci zalecają codzienne wykonywanie postawy pługa, a także innych pozycji jogi, aby prowadzić zdrowe i pełne wdzięku życie. W porównaniu z innymi pozycjami halasana jest zaawansowana.

Halasana (pozycja pługu) Jak to zrobić i korzyści

“Hala” oznacza “pług”, a “asana” oznacza “postawę lub pozę”. Dlatego halasana jest również nazywana postawą lub pozą jogi pługa. Ta konkretna pozycja jogi może ożywić ciało do wewnątrz i jest również dobra dla komórek krwi. Jeśli cierpisz na poważną chorobę, wykonywanie tej pozycji jogi może przywrócić ci zdrowie.

Jak zrobić halasanę?

To jedna z najbardziej zaawansowanych pozycji jogi i szczerze mówiąc, nie jest to łatwe. Będziesz potrzebować dywanu, elastycznych spodni i umysłu zdolnego znieść ból rozciągania.

Przede wszystkim połóż się na dywanie z rękami ograniczonymi do boków. Podnieś nogę pod kątem 90 stopni. Następnie wypchnij dłonie i powoli podnieś talię, utrzymując kąt nóg w nienaruszonym stanie. Zegnij talię tak, aby palce u nóg dotykały podłogi z tyłu głowy i odpocznij na chwilę.

Ruch musi być powolny, w przeciwnym razie, jeśli jesteś początkujący, możesz zrobić sobie krzywdę. Utrzymywanie prostych nóg jest kluczowe podczas wykonywania tej pozycji jogi. Kiedy wyciągasz nogi w kierunku podłogi naprzeciwko głowy, upewnij się, że używasz dużych palców, aby bardzo powoli dotykać ziemi.

Utrzymuj dobry nacisk na talię i dłonie, aby utrzymać odpowiednią równowagę. Użyj łopatki, aby zrównoważyć ciężar ciała i przesuń obie ręce nad głowę. Połącz palce i rozluźnij łokcie.

Teraz przesuń ciało do przodu, tylko trochę i wysuń kciuki do przodu. Policz od 1 do 100, utrzymując tę ​​pozycję, a po tych 100 liczeniach otrzymasz niesamowite spalanie. Po zakończeniu liczenia umieść palce nad głową i dociśnij dłonie do podłogi i powoli sprowadź całe ciało na podłogę do pozycji wyjściowej.

Korzyści z halasany:

Ta pozycja jogi może skutecznie usunąć zaparcia i wiele innych dolegliwości żołądkowych. Ten ruch może również skutecznie zredukować tłuszcz z brzucha. Halasana odżywia wewnętrzne narządy ciała, takie jak tarczyca, trzustka, śledziona, nerki itp. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, ta pozycja jogi może skutecznie ustabilizować poziom cukru we krwi.

W przypadku kobiet halasana może leczyć zaburzenia miesiączkowania.

Ta asana może poprawić pamięć i zdolność zapamiętywania. Rozciąga kręgosłup i chroni plecy przed problemami, które mogą nadejść z wiekiem. Zwiększa się również pojemność Twoich płuc.

Wskazówka – prawidłowy wdech i wydech należy wykonywać za pomocą halasany.