Anusara Yoga została założona przez Johna Frienda w 1997 roku. Bardzo szybko stała się popularna w Stanach Zjednoczonych i błyskawicznie rozprzestrzeniła się na Azję i Europę. Jest to jedna z najbardziej znaczących form jogi, którą można zobaczyć i ma kilka interesujących pozycji przedstawionych w kilku następnych akapitach.

Jak robić asany i korzyści z Anusara Jogi?

Pozycje jogi Anusara:

Poniżej wymieniliśmy niektóre najlepsze asany Anusara Jogi i ich zalety.

1. Pozycja półksiężyca:

anusara joga

Pozycja półksiężyca rzuca wyzwanie mięśniom nóg i umiejętnościom równoważenia. Istnieje kilka modyfikacji dla tej konkretnej pozy, aby zarówno początkujący, jak i zaawansowani uczniowie mogli ją ćwiczyć. Ma również korzyści zdrowotne, takie jak wydłużanie kręgosłupa, rozciąganie uszkodzonych strun i otwieranie klatki piersiowej. Zmniejsza również niepokój i stres.

2. Pozycja pół szarańczy:

Anusara Joga Asany - Pozycja połowy szarańczy

Połowa szarańczy jest również znana jako Salabhasana. Tonizuje i wzmacnia Twoje ciało oraz pomaga z łatwością pogłębić końce pleców. Otwiera płuca i pomaga lepiej oddychać. Mięśnie nóg, tułowia i pośladków również stają się stonowane i dobrze ukształtowane. Zapewni również siłę mięśniom klatki piersiowej i brzucha.

3. Pozycja krokodyla:

Asany anusara jogi - anusara joga

Połóż się płasko na podłodze na brzuchu i rozszerz nogi. Ściśnij pośladki i podnieś klatkę piersiową. Wsuń podbródek i powoli połóż czoło na ramionach. Zrelaksować się. Wstrzymaj oddech w tej pozycji na kilka sekund i powtórz tę pozę kilka razy. Pomoże ci to zrobić pozę krokodyla, która jest uważana za bardzo ważną w jodze Anusara.

4. Pozycja łodzi:

Aby ustawić pozycję łodzi, usiądź na macie do jogi i delikatnie wyciągnij stopy. Pochyl ciało do tyłu i podnieś nogi z podłogi. Rozłóż nogi w taki sposób, aby były równoległe do podłogi. Rozluźnij uda i skieruj dłonie w stronę ciała. Pozostań w tej pozie przez około pięć do dziesięciu oddechów i powtórz kilka razy.

5. Pozycja wojownika:

Anusara Joga Asany-Trikonasana

Aby uzyskać pozę wojownika, musisz wydychać powietrze i skakać z rozstawionymi stopami. Podnieś ręce w taki sposób, aby były równoległe do siebie i obróć lewą stopę o około 45 stopni do 60 stopni w prawo. Zegnij prawe kolano i zrób wydech. Pozostań przez trzydzieści sekund do minuty i powtórz to kilka razy. Dzięki temu z powodzeniem zakończysz wykonywanie pozy wojownika.

6. Pozycja górska:

Asany Anusara Jogi-Górskie

Pozycja górska jest również popularnie znana jako Tadasana. Leczy twoje ciało i umysł, a także dodaje siły twojemu ciału. Wszystko, co musisz zrobić, to stanąć ze złączonymi stopami i złączyć ręce, z dłońmi skierowanymi do siebie. Oddychaj głęboko. Pamiętaj, aby podczas tego zamykać oczy.

7. Łatwa pozycja:

Asany Anusara Joga-łatwa poza

Pozycja Easy jest bardzo popularna w zwiększaniu poziomu koncentracji. W tym celu musisz usiąść ze złożonymi nogami. Twoje ręce powinny być na kolanach. Wykonaj kilka wdechów i wydechów. Następnie wstrzymaj oddech na kilka sekund i zwolnij. Rób to przez pięć minut bez przerwy.

8. Pozycja zegara słonecznego:

anusara joga - pozycja zegara słonecznego

Znana również jako Dandasana, ta poza jest bardzo skomplikowana. Musisz zbliżyć lewą stronę do głowy, przytrzymać stopę ręką i rozciągnąć się. Do tej pozy musisz siedzieć prosto i oddychać nawet tak długo, jak to możliwe.

9. Pozycja obróconego trójkąta:

Asany Anusara Jogi – pozycja półksiężyca

W tej pozie musisz stać prosto i wysunąć lewą stopę. Zrób wydech, pochyl się do przodu i połóż palce na podłodze. Przekręć w lewo, podnieś rękę w lewo i skieruj do góry.

Źródło obrazu: Shutterstock