Sahaja Yoga to łatwa procedura medytacyjna, która pomaga połączyć się z samym sobą. Chociaż wszyscy jesteśmy duchowi, wszyscy musimy wiedzieć, w jaki sposób możemy przenieść nasze życie duchowe na nowy poziom. I można to zrobić z Sahaja.

Jak robić Sahaja Yogę i jej zalety?

Sahaja Yoga i jej zalety:

Wybór spokojnego miejsca lub czasu:

sahaja joga

Aby praktykować jakikolwiek rodzaj jogi, musisz ćwiczyć w cichym miejscu, wolnym od hałasu i bałaganu. Najlepszą porą na praktykę Sahaja Yogi jest wczesny poranek. Ponieważ to wszystko dotyczy samorealizacji, byłoby niemożliwe, abyś zrobił to gdzieś, gdzie spotkasz kilka rodzajów rozproszeń. Aby uniknąć takich problemów, najlepiej zrobić to gdzieś blisko natury. Upewnij się, że czas ćwiczeń jest taki sam każdego dnia. Nie zmieniaj terminów.

Nauka połączenia:

Nauka łączenia się z otaczającym cię światem i próba poszukiwania energii duchowej jest bardzo ważna dla tych, którzy chcą praktykować Sahaja Yogę. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, zanim zaczniesz to praktykować, jest to, że jest jakaś duchowa energia, która istnieje w każdym z nas i kocha ją tak bardzo, jak kocha nas nasz opiekun lub matka. Kiedy spróbujesz połączyć się z tą wewnętrzną duszą lub tą energią w tobie, poprosisz ją o możliwość rozwinięcia silnej więzi, która będzie istniała wyłącznie między wami dwojgiem.

Rozgość się:

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to usiąść wygodnie. Rozumiemy przez to, że nie powinieneś nosić żadnego ciężkiego lub obcisłego stroju, który powstrzyma twoje szanse na lepsze oddychanie. Upewnij się, że nie masz na sobie butów ani kapci. Wystarczy mata i piękna obecność natury. Usiądź i usiądź wygodnie. Przygotuj się na skupienie i spokój. Jeśli jesteś kimś, kto często się niepokoi, spędź trochę czasu w ciszy i kontemplacji, a następnie powoli przygotuj się do medytacji. Możesz też usiąść na krześle, jeśli chcesz.

Usiądź:

Kiedy siedzisz na krześle, upewnij się, że twoje stopy dotykają ziemi. Nie powinny dotykać ziemi. Teraz połóż lewą rękę na nodze, a dłonie powinny być skierowane do góry. Połóż prawą rękę po lewej stronie serca i delikatnie połóż ją tam. Teraz zapamiętaj imię każdej Bogini lub bóstwa, które najbardziej wielbisz. Przyjmij jej imię i zapytaj, czy jesteś prawdziwym wiecznym duchem. Poproś ją o to trzy razy w swoim sercu. To jest twój osobisty czas z wewnętrzną energią, więc nie musisz mówić głośno. Powiedz to sobie od wewnątrz.

Przejdź do następnego poziomu:

Po wykonaniu tej czynności weź prawą rękę i połóż ją po lewej stronie klatki piersiowej o szerokość w dół. Wyrównaj to swoim splotem słonecznym. Teraz ponownie mów do wewnętrznej energii poprzez imię swojej Bogini. Tym razem powinieneś zapytać ją, czy jesteś swoim własnym panem. Zadaj to pytanie trzy razy w bardzo miękki i delikatny sposób. Skup się w pełni na pytaniu, które zadajesz, zachowaj spokój i opanowanie. Spróbuj rozwinąć połączenie ze swoją wewnętrzną energią. Może to zająć trochę czasu, ale nie trać cierpliwości.

Zapytaj o wiedzę:

Następnym krokiem dla ciebie jest prośba o wiedzę. Weź prawą rękę i połóż ją o jedną szerokość w dół. To powinno być tuż nad twoim biodrem. Gdy to zrobisz, poproś swoją Boginię, aby dała ci czystą wiedzę. Należy o to poprosić około sześć razy. Przez cały ten czas poczujesz się spokojny, zrelaksowany i bardzo opanowany. Wyraź trochę szczerości w swoim głosie, kiedy ją błagasz. Niech się rozluźni. Teraz cofnij prawą rękę tam, gdzie była i powiedz sobie z pełnym przekonaniem, że jesteś swoim własnym panem. Możesz to powtórzyć dziesięć razy. Pomoże Ci to czuć się pewnie, silnie i pozytywnie.

Mów do siebie:

Teraz nadszedł czas, abyś wziął rękę i ponownie położył ją na sercu. Tym razem powiedz to z wiarą. Powiedz swojej Bogini z pełnym przekonaniem i wiarą, że jesteś duchem. Musisz to powtórzyć 12 razy. Teraz obróć głowę maksymalnie w prawo i połóż prawą rękę po jednej stronie szyi. Powiedz swojej wewnętrznej energii, że nie masz winy, że jesteś bez winy. Powiedz to tak, jak myślisz. Musisz to powtórzyć około 16 razy. Pomoże Ci to pogodzić się z wewnętrzną energią.

Czas na przebaczenie:

Teraz nadszedł czas, abyś przebaczył wszystkim, którzy wyrządzili ci krzywdę. Połóż prawą rękę na czole i opuszkami palców ściśnij skroń. Teraz powiedz to z wiarą i wiarą, że przebaczyłeś wszystkim. Możesz to powtarzać tyle razy, ile chcesz, aż poczujesz, że rzeczywiście wybaczyłeś ludziom. Nie myśl o żadnej konkretnej osobie lub osobach podczas tej procedury.

Proś o przebaczenie:

Teraz musisz prosić Wszechmogącego o przebaczenie za wszystkie złe rzeczy, które zrobiłeś. Ten jest prosty. Wystarczy zapytać. Weź prawą rękę i połóż ją z tyłu głowy. Przechyl głowę do tyłu. Zapytaj od wewnątrz, że jeśli zrobiłeś coś złego, powinieneś otrzymać przebaczenie. Powtórz to tyle razy, ile chcesz.

Poproś o samorealizację:

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to poprosić o samorealizację. Teraz spróbuj połączyć się ze swoim wewnętrznym duchem i poproś ją, aby dała ci samorealizację. Powinieneś o to zapytać siedem razy, zanim nazwiesz to końcem.