Mózg jest jedną z najważniejszych części twojego ciała, a aby utrzymać jego zdrowie, stosujemy prostą jogę o nazwie Super Brain Yoga. W pełni rozwiniętym ludzkim mózgu jest ponad 300 milionów neuronów, które łączą lewą część mózgu z prawą. Delikatny organ, prawda? Teraz, gdy znasz delikatność i znaczenie ludzkiego mózgu, powiedz mi, co robisz, aby zachować jego zdrowie? W tym artykule omówimy bardzo prostą, ale potężną technikę zwaną jogą Super Brain, która utrzymuje sprawność mózgu, a także poprawia jego funkcjonowanie. Może sprawić, że staniesz się jeszcze mądrzejszy i masz zrównoważoną psychicznie osobowość. Działa najlepiej, aby uspokoić nadpobudliwe dzieci i skierować ich nadpobudliwość we właściwym kierunku. Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Jak robić super asany jogi mózgu i korzyści?

Co to jest super joga mózgu?

Super Brain Yoga to proste ćwiczenie, które nie wymaga skręcania ani obracania ciała. To tylko proste przysiady, które również należy wykonywać rano tylko 7 razy, a mimo to możesz czerpać z tego korzyści. Jest to joga dla mocy mózgu, praktyka polegająca na aktywacji punktów akupunkturowych uszu, które stymulują umysł.

Ta super joga mocy mózgu pomaga utrzymać sprawność mózgu i wzmacnia jego funkcje umysłowe. Sprawia, że ​​jesteś mądrzejszy, a także zrównoważony psychicznie. Ta metoda jest najlepsza dla dzieci nadpobudliwych i sprawdza się w przypadku nastolatków, osób z autyzmem, osób starszych, a nawet osób cierpiących na ADD/ADHD.

Tak jak wykonujesz ćwiczenia fizyczne, aby utrzymać i wzmocnić mięśnie, joga Super Brain musi być wykonywana codziennie, aby utrzymać zdrowie mózgu i pomóc mu lepiej funkcjonować. Jeśli dobrze to ćwiczysz, może uwolnić energię uwięzioną w dolnej części ciała (czakra podstawowa) i wysłać ją w górę do mózgu (czakra korony), poprawiając w ten sposób twoją inteligencję i kreatywność. Nauczmy się teraz, jak możesz wykonać tę super jogę dla mózgu.

Jak zrobić super jogę mózgu??

Joga Super Brain jest bardzo prosta, ale musisz ćwiczyć ją we właściwy sposób, aby czerpać korzyści z tej asany. Najlepszy czas na wykonanie tej asany to poranek, kiedy wschodzi słońce.

Postawa:

 • Stań prosto twarzą na wschód (w kierunku wschodzącego słońca)

metoda:

Gdy już znajdziesz się we właściwym kierunku, wykonaj następujące kroki, aby zrobić to poprawnie:

 • Połącz język z podniebieniem (górna część jamy ustnej tuż za zębami)
 • Zegnij lewą rękę od łokcia i wyciągnij ją, aby przytrzymać prawy płatek ucha za pomocą kciuka i palca wskazującego. Upewnij się, że kciuk jest skierowany do przodu.
 • Teraz podobnie zegnij prawe ramię od łokcia i przytrzymaj lewy płatek ucha za pomocą kciuka i palca wskazującego ponownie kciukiem skierowanym do przodu.
 • Upewnij się, że lewa ręka jest bliżej serca i jest schowana w prawej dłoni.
 • Teraz bądź stabilna, weź głęboki wdech, wstrzymaj oddech i przykucnij w pełni. Wstrzymaj oddech, aż wstaniesz z przysiadu, a następnie zrób wydech.
 • Powtórz ten proces 7 razy.
 • Dopóki proces nie zostanie zakończony, nie spuszczaj języka z podniebienia ani rąk z płatków uszu.

Wynik:

Chociaż metoda wydaje się prosta i zbyt trudna, aby uwierzyć w magiczne rezultaty, jakie może przynieść, ćwicz ją samodzielnie przez 3 miesiące i zobacz różnicę w poziomie koncentracji. W ciągu 7 miesięcy możesz nawet zauważyć, że Twoje zdolności poznawcze uległy poprawie.

Super joga mózgu:

Jak wykonywać super asany jogi mózgu?

Czy wiesz, że coś tak prostego jak trzymanie płatków uszu może być formą jogi i może pomóc Ci naładować i zrewitalizować Twój mózg oraz sprawić, że znów będziesz wypoczęty? Nazywa się to Super Jogą Mózgu. Super Brain to w zasadzie starożytna forma jogi, ponownie wprowadzona i poparta badaniami Mistrza Choa Kok Sui w jego książce „Super Brain Yoga”. Super Brain Yoga przekształca energie z niższych ośrodków energetycznych w ciele w wyższe, subtelniejsze energie Ten szczególny styl jogi synchronizuje lewą i prawą półkulę mózgu. Prawy płatek ucha aktywuje lewą półkulę mózgu, podczas gdy lewy płatek ucha aktywuje prawą półkulę mózgu po naciśnięciu lub masowaniu, działając jako silne punkty nacisku akupunktury. W ten sposób joga supermózgu zwiększa pamięć i jasność myślenia u osoby praktykowanej na co dzień. Uprawianie tej formy jogi jest również korzystne dla gardła, czoła i libido. Niektóre badania pokazują, że dzieci z wadą wrodzoną lubią

Zespół Downa, który prowadzi do wolniejszego lub opóźnionego rozwoju umysłowego i opóźnienia w osiąganiu wielu mentalnych punktów orientacyjnych, również wykazał pewien stopień poprawy dzięki regularnej praktyce tej formy jogi.

Najlepszą częścią tej szczególnej formy lub stylu jogi jest to, że jest bardzo łatwa do wykonania i każdy może wprowadzić ją w swoją codzienną rutynę. Joga Super Brain przynosi korzyści ludziom w każdym wieku i ze wszystkich sfer życia w taki czy inny sposób. Możesz nawet wykonać to podczas przerwy na lunch w biurze w pustym pokoju lub jako aktywność grupowa i pozbyć się letargu i wznowić pracę od nowa. Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia używają Super-Brain Yoga do poprawy zdrowia psychicznego, podczas gdy nauczyciele i nauczyciele mogą ją propagować, aby pomóc uczniom poprawić koncentrację i koncentrację uwagi. Sportowcy mogą wykorzystać tę formę jogi, aby poprawić ogólną wydajność mózgu i ciała. Poniżej znajdują się kroki, jak wykonać jogę Super Brain.

Jak przejść do wykonywania Super Brain Yoga:

Zacznij od stania wyprostowanego na luzie.

 • Trzymaj prawy płatek ucha palcem wskazującym i kciukiem lewej ręki. Kciuk powinien być odwrócony od ciebie.
 • Trzymaj lewy płatek ucha palcem wskazującym i kciukiem prawej dłoni w podobny sposób, tak aby kciuk był skierowany od siebie.
 • Lewa ręka musi być wewnątrz, a prawa ręka musi być na zewnątrz. Przyciśnij język do twardego podniebienia.
 • Zrób wdech i powoli przyjmij pozycję kucaną.
 • Wstrzymaj oddech podczas siedzenia.
 • Zacznij się cofać w pozycji stojącej. Robiąc to, możesz powoli wydychać.

Powtórz to 15 razy. Możesz to zrobić dwa lub trzy razy dziennie.

Inną prostą formą jogi Super Brain jest wykonywanie jogi Bhramari lub pranajamy. Pranayam odnosi się do technik głębokiego oddychania. Słowo „Bhramari” oznacza pszczołę. Bhramari Pranayama jest jednym z najlepszych ćwiczeń oddechowych, które uwalniają napięcie psychiczne i odstresowują się, a także kieruje energię do mózgu i odświeża go. Wykonywanie tej pranajamy zwiększa pole elektromagnetyczne w mózgu. Aktywuje również szlaki laryngologiczne. Mówi się, że technika ta poprawia słuch, wzrok i neuroaktywność.

Bhramari Pranayama polega na siedzeniu ze skrzyżowanymi nogami na macie do jogi przy zachowaniu prostej postawy. Teraz zamknij uszy kciukami. Delikatnie połóż palce na zamkniętych oczach. Połóż palce wskazujące na skroniach i lekko naciśnij. Podobnie umieść palce serdeczne i małe palce na grzbiecie nosa. Teraz wdychaj i wydychaj, wydając brzęczenie jak pszczoła. Kontynuuj 11-21 razy.

Korzyści z Super Brain Jogi

Przyjrzyjmy się teraz zaletom jogi Super Brain:

 • Fale mózgowe alfa są synchronizowane poprzez regularne ćwiczenie jogi Super Brain, co ostatecznie prowadzi do energetyzowania i aktywacji mózgu.
 • Pomaga w redukcji stresu i poprawie kondycji psychicznej
 • Mózg staje się bardziej chłonny, a tym samym poprawia twoją ostrość i kreatywność
 • Poprawia się funkcjonowanie mózgu
 • Poprawia stan osób cierpiących na dysleksję, stany lękowe, depresję, demencję, ADHD, mgłę mózgową i autyzm
 • Działa cuda u osób starszych i drastycznie poprawia ich pamięć
 • Zwiększa również wewnętrzny spokój i spokój, a także pomaga w kontrolowaniu apetytu i utrzymaniu dobrego zdrowia.

Jak widać, Super Brain Yoga jest bardzo prostą, ale jedną z najpotężniejszych form jogi. Więc śmiało poznaj jogę Super Brain dla siebie i nie zapomnij podzielić się nią z kimś, kto cierpi na jakąś chorobę psychiczną, ponieważ może jej pilnie potrzebować i może być całkowicie nieświadomy czegoś tak potężnego jak Super Brain jogi, która może przynieść całkowity zwrot w ich życiu. Miłego czytania!!

Często Zadawane Pytania:

Pytanie 1: Jak często można praktykować super jogę mózgu??

Odpowiedź 1: Chociaż może się to wydawać proste, nie musisz często ćwiczyć jogi Super Brain przez cały czas, zaleca się, aby robić to tylko raz rano, twarzą na wschód 7-10 razy i maksymalnie dwa razy dzień.

Pytanie 2: Czy super joga mózgu jest naprawdę skuteczna??

Odpowiedź 2: Tak, joga Super Brain, jak sama nazwa wskazuje, jest niezwykle skuteczna. Testy kliniczne dowiodły, że regularne uprawianie jogi Super Brain może prowadzić do wydajnej i szybkiej pracy mózgu. Z tego powodu jest często określana jako nowa forma jogi, która poprawia pracę mózgu.

pytanie 3: Czy Joga zwiększa IQ?

Odpowiedź 3: Testy kliniczne wykazały, że regularna praktyka jogi Super Brain prowadzi do podniesienia poziomu IQ, a także zwiększenia pamięci. Więc tak, joga Super Brain może zwiększyć IQ osoby.