Jednym z najstarszych możliwych zawodów są starożytne formy rozciągania ciała, dzięki którym wynaleziono wiele lekarstw i rozwiązano wiele problemów. Jedną z najlepszych dolegliwości związanych z bólem pleców lub planem odchudzania jest joga, dlatego joga jest integralną częścią naszego życia. Przez spokojny poranek pełen rozciągania nigdy nie wiedziałeś, że tak wiele lekarstw może się rozwinąć, a teraz, gdy wiesz lepiej, nadszedł czas, abyś nauczył się nowych podziałów, które joga może ci zaoferować.

Jak zrobić Virasana (pozycja bohatera) i jej korzyści zdrowotne?

Jak:

Virasana jogi jest również znana jako pozycja bohatera. Aby virasana mogła się rozpocząć, najpierw musisz udoskonalić siedzącą postawę jogi. Tutaj zaczynasz od rozłożenia maty lub miękkiej kołdry na podłodze, jednak im mniej jest ona poduszkowa, tym lepiej będzie.

Zacznij od klękania na podłodze obydwoma kolanami, tylko kolanami, wewnętrzne strony powinny być ściśnięte przed sobą podczas prostowania kręgosłupa. Teraz pracuj na kończynach dolnych. Kiedy klęczysz, czujesz nacisk swojego ciała na biodra. Lekko rozstaw nogi na końcu, tak aby biodra mogły się dość dobrze wpasować pomiędzy szparę. Nie rób zbyt dużej luki. Teraz pracuj na nogach.

Upewnij się, że są one równoległe do podłoża i dociśnięte lekko zwijając się do wewnętrznych boków. Upewnij się, że obie nogi mają równe podparcie i wagę.

Od teraz jedno ćwiczenie jest proste. Zanim zaczniesz, zrób głośny wydech i pochyl się nieco do przodu, a twoje ciało dopasuje się do pozycji. Teraz wyprostuj kręgosłup i jak dumny wojownik rozszerz obojczyki. Utrzymaj tę postawę przez dobre 30 sekund przed uwolnieniem kręgosłupa. Następnie powtórz jeszcze raz. Powoli staraj się zwiększać przestrzeń czasową.

Korzyści:

Elastyczność:

Często zdarza się, że ciało może być elastyczne od górnej półkuli, gdzie z powodu zużycia twoje ciało było już przyzwyczajone do skrętów talii i ćwiczeń ramion. To dolna połowa ma problem, a więc kiedy wyrobisz w sobie nawyk wykonywania rozciągania pleców i dolnych partii ciała, elastyczność twojego ciała, szczególnie dolnych, zwiększa się wielorako..

Wewnętrzny spokój:

Ta postawa jest znana jako pozycja bohatera, a wielu psychologów twierdzi, że joga może przynieść korzyści nie tylko fizycznie, ale ma również świetną rękę w przypadku problemów psychicznych. Dlatego joga virasana według wielu ekspertów jogi jest jedną z tych jogi, które uspokajają twoje wnętrze. Kiedy oddychasz wysoko i zamykasz oczy, czujesz, że uspokajające, kojące uczucie spływa po tobie, tworząc wewnętrzny spokój.

Krążenie krwi:

Joga Virasana skupia się głównie na punktach nacisku w dolnych partiach ciała i rozciąganiu w górnych partiach ciała. Jest to dobra sytuacja, aby stworzyć elastyczny przepływ krwi w twoim ciele, regulując krążenie krwi, co jest jednym z najważniejszych ideałów dobrego zdrowego ciała.

Powiadomienie o ciąży:

Jeśli ta joga jest wykonywana w czasie ciąży, nietypowy obrzęk nóg można zmniejszyć do znacznej ilości. Upewnij się jednak, że otrzymasz od lekarza i upewnij się, że jest to zalecane. Nie próbuj tego również w ostatnich miesiącach ciąży. Zachowaj to na środkowy okres, gdy wszystko jest stabilne.

Trawienie:

Jest to również świetny sposób na poprawę procesów trawienia, dzięki czemu masz teraz jeszcze więcej powodów, aby go używać.