Świat potrzebuje wyzwolenia, i to jest ważne. Mówiąc o wyzwoleniu, jesteś światem, co oznacza, że ​​twoje ciało jest dla ciebie wszechświatem i należy zadbać o to, by było zdrowe i krzepkie. Eksperci twierdzą, że aby mieć wysportowaną i dobrze dostrojoną sylwetkę, czakry wyrównane i dopasowane, musisz ćwiczyć regularnie i we właściwy sposób. Nie prosimy Cię o zapisywanie się na drogie sale gimnastyczne lub żelazko na kilka godzin każdego dnia. Raczej prosimy o myślenie o błogosławieństwie natury, na przykład o jodze, aby uzyskać wyważone, stonowane i wysportowane ciało.

Asany Divya Jogi

Dlaczego joga?

 • Mniej czasochłonne.
 • Więcej korzyści.
 • Akceptowane demograficznie na całym świecie.
 • Pomaga ciału, umysłowi i duszy.
 • Oddala niebezpieczeństwa i kaprysy życia ściganego przez szczury.

Ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego nauczyciela, trenera, szkołę lub guru do nauki sztuki i nauki jogi. Starożytna metoda dbania o kondycję czyniła cuda wtedy i do tej pory pomogła miliardom ludzi na całym świecie. Jednak przed zapisaniem lub rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć z jogi skonsultuj się z lekarzem rodzinnym.

Czym jest Divya Joga??

Divya to sanskryckie określenie „boskości”, „losu” lub „szczęścia”. W filozofii jogi diwja często odnosi się do diwja-driszti, co oznacza boski wgląd. Kiedy jogin osiągnie diwja-driszti, pomaga mu komunikować się i łączyć z Boskością, a także pozwala mu widzieć zarówno przyszłość, jak i przeszłość..

Divya Yoga jest połączeniem starożytnej tradycyjnej praktyki hatha jogi oraz współczesnej i nowoczesnej metody pracy z ciałem zwanej pracą Hellera. Divya joga została początkowo opracowana przez Divya Aanand (Daryl Vansier) i została uznana przez Yoga Alliance. Stał się bardzo popularny w czasach współczesnych i jest przeprowadzany w wielu studiach, a także podczas rekolekcji duchowych.

Divya joga jest głównie podzielona na cztery segmenty, przy czym każdy segment koncentruje się na określonej części ciała lub innym aspekcie osiągania duchowych i fizycznych postępów oferowanych przez jogę. Pierwszy moduł skupia się na „rękawie” ciała, drugi na „rdzeniowych” strukturach, trzeci na równoważeniu energii żeńskiej i męskiej, a ostatni na integracji wszystkich powyższych części.

Jakie są główne asany w Divya Yoga??

Dowiedzmy się więcej o koncepcji asan jogi Divya poniżej.

Jogę Patanjali Divya mogą praktykować osoby w każdym wieku. Zwykle zaczyna się od kilku rozgrzewających asan i suryanamaskary, po których następują różne kombinacje asan, pozycji i ćwiczeń. Patanjali Divya joga praktykuje również mudry, pranajamy i mikro ćwiczenia, które przynoszą korzyści dla oczu, palców rąk i nóg, twarzy i szyi. Divya joga kończy się Shavasaną.

Według Ramdeva „Joga jest cudownym sposobem ćwiczeń, rozciągania i rozluźniania ciała/umysłu, dzięki czemu może być zdrowa i długowieczna. Pomaga w koordynacji ciała, umysłu i duszy”.

Niektóre z asan, które składają się na Divya jogę, to:

Baddha Padmasana: Baddha Padmasana jest również znana jako zamknięta pozycja lotosu. W sanskrycie „Baddha” oznacza związany lub zamknięty.

Bhujangasana: Bhujangasana przypomina podniesiony kaptur kobry, stąd znana jest również jako pozycja kobry.

Dhanurasana: Jak sama nazwa wskazuje, Dhanurasana zawdzięcza swoją nazwę kształtowi, jaki przybiera ciało podczas jej wykonywania – łuku. Dhanu oznacza łuk.

Halasana: Pozycja ciała podczas wykonywania tej asany wygląda jak typowy pług, stąd nazwa Halasana.

Kukkutasana: W sanskrycie Kukkut oznacza koguta lub koguta, ta asana została wspomniana w przestarzałych świętych tekstach jogi, takich jak Gheranda Samhita i Hatha Yoga Pradeepika. Jest to szczególnie trudna pozycja, która wymaga ogromnej siły ramion i wymaga dużo czasu i praktyki, aby udoskonalić tę asanę.

Matyasana Mayurasana: W kontekście Ashtanga Vinyasa Jogi ta forma asany jest uważana za przeciwstawną asanę Sarvangasany.

Paschimothasana: Paschimottanasana to prosta asana, która prezentuje klasyczną pozę Hatha Jogi i ma wiele zalet.

Sarangasana: „Sarv” oznacza wszystko; „anga” oznacza część ciała. Sarvangasana to pozycja jogi, w której całe ciało jest zrównoważone na ramionach.

Siddhasana: W sanskrycie „Siddha” oznacza „osiągnięty” lub „adept”, a „asana” oznacza „pozę”. Siddhasana jest wymieniona jako jedna z czterech najpotężniejszych pozycji siedzących odpowiednich do medytacji w tekście Hatha Yoga Hatha Yoga Pradeepika.

Wadżrasana: Ta diamentowa poza jest również nazywana Adamintine Pose. Jej nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa Vajra (वज्), które oznacza diament lub piorun i jak sama nazwa wskazuje, jest to pozycja klęcząca. Ćwiczenia oddechowe, takie jak Pranayama, Kapalabhati i Anulon Vilom, są zwykle wykonywane podczas siedzenia w tej pozycji, a robiąc to, mówi się, że ciało staje się tak silne jak diament.

Co obejmuje Divya jogę??

Jedną z najpopularniejszych obecnie gałęzi New Age jest Divyayoga. Przyjrzyjmy się szczegółowo koncepcji.

Wadżrasana:

Mówią, że Divya Yoga pomogła wielu w problemach z wypadaniem włosów i wypadkami włosów. Za pomocą opuszków palców czubki włosów i mieszki włosowe będą intensywnie ćwiczone, co z kolei sprawi, że włosy staną się mocne i zdrowe. Ta praktyka pomaga również we wzroście włosów, co sprawi, że twoja korona będzie przez cały czas centrum przyciągania. Eksperci jogi Divya zalecają stosowanie DivyaKesh Tail, który pomaga zwalczać problemy, które nękają głowę i skórę głowy, a nawet bóle głowy i migreny. Olejek jest produkowany w laboratoriach apteki Divya Swamiego Ramdeva i zawiera następujące składniki;

Wadżrasana

 • Bhringa-raja
 • brahmi
 • Amalakl (Amala)
 • ShwetaChandana

Joga Divya i kobiety w ciąży:

To takie błogosławieństwo być oczekującą matką, Divya joga oferuje na przykład wiele pozycji dla kobiet w ciąży;

1. Pozycja kota pomaga w problemach dolnej części pleców, szczególnie w przypadku kobiet, które spodziewają się i odczuwają ostre bóle w tym rejonie. Poza pomaga kobietom w adaptacji i ruchu

2. Pozycja bohaterki pomaga w dolegliwościach psychicznych, fizycznych, zwiewnych i innych, które nękają kobiety w ciąży. Wspomaga funkcjonowanie kręgosłupa i mięśni wokół niego oraz całego rdzenia kręgowego.

Wyżej wymienione dwie postawy pomagają w okolicach żeber, wysokiej klatki piersiowej, barków i klatki piersiowej. Możliwe jest wyrównanie ciała, czakry są dobrze zharmonizowane i nie ma to żadnego negatywnego wpływu na bycie matką ani na dziecko w łonie matki, twierdzą eksperci

Korzyści:

Wspomniane pozy pomagają w prawidłowym dozowaniu macicy. Przepona również jest wspomagana łatwymi ruchami, a czynności oddechowe sprzyjają także przyszłej matce. Sygnały są przekazywane do mózgu z łatwością iw obfitości, ale w bardzo spokojny i opanowany sposób. Wiązania i abstrahowania macicy uczy się poprzez takie pozy, twierdzą eksperci. To właśnie pomaga kobiecie w czasie porodu lub w trakcie porodu.

Joga Divya i tarczyca:

Pacjenci cierpiący na tarczycę nie muszą teraz wydawać dużych kwot na leki na leczenie. Eksperci opiniują zastosowanie sarvangasan lub zgadzają się na pomoc w takich sprawach.

 1. Pacjent musi zacząć od przyjęcia pozycji jogi i powoli paść na plecy.
 2. Teraz musi unieść nogi, aby zgięły się w jego ramieniu
 3. Rzepka powinna być związana z klatką piersiową i przyciśnięta do klatki piersiowej
 4. Łokcie dźwigają cały ciężar, a ramiona podtrzymują biodra
 5. Następnie ćwiczenie z akceptacją trwa dwie minuty, aby zakończyć ćwiczenie jogiczne

Tarczyca odpowiada za masę ciała i aktywność w organizmie. Za pomocą wyżej wymienionego ćwiczenia tarczyca zostaje pobudzona i wydajna do pracy. Inne asany, które można wykorzystać jako kontynuację, to;

 • Naukasana
 • Uttanpadasana
 • Matsjasana
 • Yasztikasana

Studia przypadków wykazały, że:

W dzisiejszych czasach każdy chce dowodu na takie twierdzenia i dlatego sprawdzając online, można znaleźć milion zeznań na temat jogi Divya. Baba Ramdev uczynił cuda dla wielu, szczególnie dla tych, którzy cierpią z powodu problemów ciała i umysłu, poprzez Divya jogę. Asany, których uczy, zostały powtórzone w łatwiejszy sposób, raz po raz i na całym świecie.

Obecnie ponad miliard uczy się i korzysta z dobrodziejstw Divya Jogi. W całym kraju odbywają się zajęcia, na których można nauczyć się jego sposobów na sprawność fizyczną. Poza tym Baba Ramdev ma swoje własne filmy, płyty CD i DVD, a także obozy jogi, gdzie oferuje wskazówki i wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swoje zdrowie poprzez jogę. Ilustrowane treningi są proste i przejrzyste, a także omówione są korzyści

Produkty Divya Patańdżali:

Jogiczny guru poszedł o krok do przodu i wprowadził terapie i domowe środki do użytku dla wszystkich, a mianowicie produkty Divya Patanjali. Eliksiry i mikstury, które są częścią patanjali divya jogi, są wykonane w stu procentach z naturalnych ziół i są znane z tego, że pomagają w prawie każdej dolegliwości i chorobie ciała i umysłu. Nie ma żadnych skutków ubocznych, ponieważ wymienione składniki są w stu procentach naturalne.

Korzyści:

 1. Dzięki terapii jogą osoby cierpiące na przewlekłe bóle skorzystały z Divya yoga i patanjali
 2. Wspomniane asany pomogły wielu na całym świecie walczyć z otyłością i utratą wagi w naturalny sposób, bez potrzeby operacji i kosztownych leków
 3. Produkty Divya patanjali wytwarzane w laboratoriach apteki Baba Ramdev mają odpowiedź na każdą potrzebę i problem zdrowotny
 4. Naturalne źródła i zasoby są pozyskiwane i pozyskiwane, aby zapewnić, że każdy kawałek leku jest autentyczny i autentyczny.
 5. Mistrzowie jogi nauczają także preparatów ziołowych, które można przygotować w domu

Bądź zdrowy i bądź szczęśliwy!!