Zastanawiasz się, czym jest joga śmiechu? Istnieje starożytne przysłowie mówiące: „Śmiech jest najlepszym lekarstwem”. To nie jest tylko przysłowie, ale jest to praktycznie prawda. Zaledwie 10 minut prawdziwego śmiechu brzucha działa znieczulająco na organizm i sprzyja co najmniej 2 godzinom bezbolesnego, zdrowego snu. Joga śmiechu opiera się na tej właśnie zasadzie. Rozpoczęta przez dr Madan Kataria joga znana jest również jako dr Madan Kataria Laughter Yoga.

Lekarze często mówią, że śmiech jest najlepszą formą medycyny. Cóż, dr Kataria naprawdę w to uwierzyła i zaczęła przypisywać jej dawki. Pierwszym krokiem do praktyki jogi śmiechu jest stworzenie grupy. Ten rodzaj jogi zawsze okazuje się bardziej korzystny w grupie. Kiedy patrzysz na innych ludzi, którzy zachowują się i śmieją z tobą jak głupek, twój śmiech szybko staje się całkiem szczery.

Przede wszystkim musisz zapomnieć o całej swojej samoświadomości i uświadomić sobie, że życie bez powodu nie jest tak naprawdę oznaką szaleństwa. Nigdy nie potrzebujesz powodu do śmiechu, i mam na myśli prawdziwy śmiech, a nie fałszywy, którego używasz w biurach, gdzie jesteś zmuszony śmiać się z żartów szefa, które są po prostu smutne.

Joga śmiechu jest również znana jako hasya joga. Joga jest dość prosta w tym sensie, że to przedłużający się mimowolny śmiech, który przyniesie korzyści fizjologiczne.

Podstawy Jogi Śmiechu:

Oto znaczenie jogi śmiechu. Śmiech jest znany jako najlepsze lekarstwo na stres. Niezależnie od tego, czy jest to fałszywy śmiech, czy prawdziwy, twoje ciało nie rozróżnia, a zatem ciału łatwiej jest go zaakceptować, a tym samym przyczynić się do dobrego samopoczucia ciała. Sesje jogi śmiechu prowadzone są w wielu firmach, szkołach, a nawet w domach starców.

Śmiech wzmacnia układ odpornościowy, a także uwalnia endorfiny poprawiające samopoczucie. Obniża również ciśnienie krwi. Joga śmiechu wiąże się również z głębokim oddychaniem. Głębokie oddychanie zapewnia dotlenienie krwi, ale przede wszystkim śmiech złagodzi stres i sprawi, że będziesz bardziej energiczny i pozytywny.

Joga śmiechu dla początkujących: co powinieneś wiedzieć

Zanim potraktujesz to poważnie, oto kilka rzeczy, które jako początkujący będziesz musiał wiedzieć. Ćwiczenia jogi ze śmiechem nie są łatwe dla początkujących i na początku trzeba szczerze zaakceptować, że to coś zmieni.

 • Konieczna jest rozgrzewka. Klaszcz najpierw w dłonie lub wykonuj mniejsze ćwiczenia, które zsynchronizują Twój ruch. Kiedy zaczniesz od klaskania w dłonie, (oba) pobudzi to punkty akupresury na dłoniach. Doprowadzi to również do wzrostu poziomu energii.
 • Wypróbuj ćwiczenie ze śmiechem lwa. Wysuń język i miej otwarte usta. Powoli wyciągnij ręce, podobnie jak łapy lwa. Śmiej się z brzucha.
 • Stymuluj głębokie oddychanie. Pomoże to w wywołaniu wielkiego śmiechu z brzucha. Ćwicz głębokie oddychanie przez całą sesję. Ułatwi to dostęp do głębokiego śmiechu.

Korzyści z jogi śmiechu

Teraz jest wiele pozycji, które możesz wypróbować, śmiejąc się. Oto niektóre z listy ćwiczeń jogi śmiechu i jak wykonywać jogę śmiechu. Dowiedz się więcej z obrazów jogi śmiechu.

 • Najpierw w śmiechu, joga kroczy do szczęścia. Następnie klaszcz w dłonie przed czakrę serca i śmiej się serdecznie. Skoncentruj się na brzuchu i śmiej się. Następnie skup się na swoim sercu i śmiej się. Przełączaj się między nimi i poczuj przebieg śmiechu przez brzuch i żebra!
 • Następnie skoncentruj się na nogach, gdy tupiesz je o ziemię i wydaj głośne „huhuhu”!
 • Kiedy boli cię głowa lub jesteś zbyt zestresowany, aby wykonać jakąkolwiek pracę, po prostu połóż ręce na głowie i głośno się śmiej. Poczuj ten śmiech w swojej głowie, usuwając wszelkie napięcie i stres. To może być świetna joga śmiechu na stres.
 • Następnie możesz pochylić się z rękami w kierunku ziemi, a następnie wydać głośne „hahaha”, przesuwając ręce w górę w kierunku nieba. Nazywa się to falą śmiechu. Możesz to zrobić pięć lub sześć razy. Sprawia, że ​​czujesz się lekko w środku.
 • Potem jest powitalny śmiech. To rodzaj zapraszającego uśmiechu. Jeśli jesteś w grupie, spójrz wszystkim w oczy i obdarz ich ciepłym, przyjaznym uśmiechem. Jeśli jesteś w domu, spójrz w lustro i uśmiechnij się do siebie!
 • Niebiański śmiech polega na wyciągnięciu rąk w górę tak wysoko, jak się da, a następnie głośnym śmiechu „hahaha”. Kiedy się śmiejesz, poczuj, jak łączysz się z pozytywną energią niebios.

Laughing Buddha Yoga to słynne studio jogi, w którym pracują doświadczeni nauczyciele. Poprowadzą cię przez praktykę w sposób stabilny, z humorem. Ich doświadczenie i wiedza pozwolą ci doświadczyć mentalnych i duchowych aspektów praktyki. Dzięki tej praktyce zmieni się twoje spojrzenie na życie. Można je nawet wypróbować jako jogę śmiechu dla dzieci.

Oto interesująca rzecz, którą możesz chcieć wiedzieć o tej wyjątkowej jodze. MadanKatria joga śmiechu jest założycielką Światowego Ruchu Jogi Śmiechu. Oferuje jeden z najlepszych coachingów, aby zostać certyfikowanym ekspertem jogi śmiechu. Zapewni to, że twój klub śmiechu będzie przestrzegał podstaw jogi śmiechu. Jest powszechnie znany jako „wesoły szaman”. Niedługo potem zaczęły powstawać liczne kluby śmiechu. Krótko mówiąc, jest on człowiekiem stojącym za sukcesem jogi.

Główną mantrą jogi śmiechu jest „Niech wszystkie istoty będą szczęśliwe. Niech będzie świat śmiechu”. Więc bądź optymistą! Spójrz na jasną stronę rzeczy, poczuj pozytywną energię przepływającą przez powietrze wokół ciebie i pomóż innym również poczuć jej obecność!

Kiedy skończysz swoją rutynę jogi śmiechu, usiądź w wygodnej pozycji i śpiewaj „om” przez minutę. Pomoże to uspokoić twoje ciało i ponownie je spowolnić. Gdy skończysz, poczujesz się odmłodzony i świeży, ponieważ tylko dobry wybuch śmiechu może sprawić, że poczujesz.

Joga śmiechu

Korzyści zdrowotne wynikające z jogi śmiechu:

Śmiech ma bardzo pozytywny wpływ na Twoje ciało. Oto niektóre korzyści z jogi śmiechu:

 • Zwiększa spożycie tlenu i przepływ krwi, to jedna dobra rzecz w jodze.
 • Poprawia czynność naczyń krwionośnych i obniża ciśnienie krwi.
 • Dodaje energii i pomaga w ochronie serca.
 • Joga śmiechu pomaga złagodzić stres i pozwala na skupienie się.

Środki ostrożności i przeciwwskazania:

Chociaż może to być dobre dla twojego zdrowia, oto kilka środków ostrożności i sprzeczności, które przyniesie joga śmiechu.

Środki ostrożności:

 • Jeśli masz ciśnienie krwi, trzymaj się z daleka od tego.
 • Jeśli cierpisz na chorobę serca lub związane z nią problemy, nie ćwicz jogi śmiechu.
 • Jeśli poczujesz zadyszkę, przestań to robić od razu.

Przeciwwskazania:

 • Jeśli masz przepuklinę, nie ćwicz jogi śmiechu.
 • Uporczywy kaszel i duszność to kolejny znak, że powinieneś przestać robić.

Śmiech pomaga poczuć się lepiej ze sobą i ze światem. Sprawia, że ​​na chwilę zapominasz o wszystkich zmartwieniach i po prostu cieszysz się życiem. Sprawia, że ​​widzisz dobre rzeczy i zapominasz na kilka chwil o smutnych, a to wystarczy, aby dać Ci nadzieję i tym samym uczynić Twój dzień lepszym!

Śmiech jest najlepszym lekarstwem i do tej pory nawet ty możesz zacząć wierzyć w tę zasadę. Jak powiedzieliśmy wcześniej, joga śmiechu przynosi korzyści w grupie, a zatem idealnym rozwiązaniem jest najpierw promowanie i tworzenie grupy, a następnie czerpanie prawdziwych korzyści ze śmiechu. Więc śmiało podziel się naszym artykułem ze znajomymi i krewnymi i uwolnij się od stresu, ćwicząc tę ​​prostą formę jogi, zwaną jogą śmiechu, aby pozbyć się stresu. Podziel się z nami swoją opinią o tym przewodniku po jodze śmiechu dr Madan Kataria.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

Q1. Czym jest joga śmiechu? Jak ćwiczyć jogę śmiechu??

Odp.: Joga śmiechu lub Hasyayoga to praktyka polegająca na dobrowolnym śmiechu. Joga śmiechu opiera się na zaufaniu i przekonaniu, że dobrowolny śmiech daje takie same korzyści fizyczne i psychiczne, jakie można by otrzymać w przypadku śmiechu spontanicznego. Joga śmiechu jest zwykle wykonywana w grupach. Aby uprawiać jogę śmiechu, wejdź do grupy, nawiąż kontakt wzrokowy z uczestnikami, opowiedz jakiś żart lub zacznij się śmiać dobrowolnie. Wkrótce przekonasz się, że wymuszony śmiech zamienił się w prawdziwy i zaraźliwy śmiech.

Q2. Wymień różne techniki jogi śmiechu.

Odp.: Oto różne techniki jogi śmiechu:

Powitalny śmiech: W tym śmiechu podchodzisz do różnych ludzi z ramionami w postawie Namaste i zaczynasz się śmiać. Upewnij się, że masz kontakt wzrokowy z drugą osobą podczas tego śmiechu.

Śmiech Lwa: W tym śmiechu musisz wysunąć język, wyciągnąć ręce i śmiejąc się szeroko otworzyć.

Szumiący śmiech: Śmiej się tam, gdzie masz zamknięte usta, a po prostu nucisz.

Cichy śmiech: Otwórz szeroko usta i śmiej się bez hałasu. Rób śmieszne miny i gesty, patrząc w oczy drugiej osoby.

Śmiech gradientowy: Zacznij od uśmiechu, a potem powoli zacznij się śmiać. Zwiększaj intensywność uśmiechu, aż osiągniesz serdeczny śmiech. Stopniowo zmniejszaj intensywność śmiechu i kończ na ponownym uśmiechu.

Śmiech od serca do serca: Zbliż się do drugiej osoby, trzymaj się za ręce i śmiej się z serca. Jeśli czujesz się komfortowo, możesz nawet przytulić tę osobę, śmiejąc się.

Q3. Czym się śmieje Studio Jogi Buddy?

Odp.: Laughing Buddha Yoga Studio to miejsce o ciepłej temperaturze idealnej do uprawiania jogi. Miejsce ma stałą temperaturę 78-80 stopni i nie jest tak nagrzane, aby mogło stresować organizm. To idealna temperatura do uprawiania jogi.