Sadhana Yoga składa się z trzech głównych elementów: postaw jogi, medytacji i technik oddechowych (pranajama). Połączenie tych trzech prowadzi do czegoś boskiego, co można nazwać pokutą lub sadhaną. Według Sri Sri Ravi Shankara, sadhana joga jest korzystna dla odnalezienia wewnętrznej siły. Sadhana to ciągłe pielęgnowanie twojego życia i dzieje się tak w twoim codziennym życiu.

Nie ma odpowiedniej definicji Sadhany Jogi, ponieważ Sadhana może oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Dla niektórych jest to 15 minut w galerii sztuki, podczas gdy dla niektórych to wiele godzin jogi sadhany. Musisz znaleźć to, co najbardziej Ci odpowiada i iść na to. Wielu duchowych guru opracowało praktyki jogi sadhany, a niektóre z nich zostały wymienione w poniższym artykule.

Joga Sadhana Podróż ku uważności i dobremu samopoczuciu

Koncepcja Sadhany Jogi:

Joga Sadhana to praktyka umysłu i ciała. Jest to dyscyplina regulująca systemy wewnętrzne, które wzbogacają twoje zdolności umysłowe i fizyczne, aby prowadzić zdrowe życie. Według Sadhguru najbardziej podstawowe rzeczy wpływają na twoją sadhanę. Sposób, w jaki chodzisz, co jesz, sposób, w jaki mówisz, itd. Cały twój styl życia ma wpływ na twoją sadhanę, a tym samym wpływa na wyniki. Poniżej wymieniono korzyści, jakie czerpiesz z podążania za Sadhaną i co to znaczy wykonywać codziennie praktykę Sadhana Yoga.

Stabilny:

sadhana joga

Bardzo ważne jest, aby twoje ciało było stabilne podczas wykonywania Sadhana Yogi. Medytacja ma miejsce tylko wtedy, gdy twoje ciało jest spokojne. Joga Sutra przywiązuje dużą wagę do stabilności przed rozpoczęciem sesji jogi. Jeśli czujesz się bardzo roztrzęsiony podczas wykonywania określonej pozycji, pamiętaj, że może to być złe.

Świadomość:

Świadomość jogi sadhany

Musisz być świadomy tego, co się dzieje. Bycie stabilnym jest w porządku, ale co, jeśli zasniesz w środku sesji? Dlatego bardzo ważne jest, aby być czujnym. Zwróć uwagę na to, co robisz i pozbądź się niepotrzebnych myśli, które mogą blokować Twój umysł.

Bądź pełen wdzięku:

Bądź pełen wdzięku

Podczas wykonywania pozycji jogi naucz się być pełen wdzięku. Całe piękno tej rutyny zależy od tego, jak zgrabnie ją wykonasz. Nie bądź zbyt sztywny, bo inaczej wyglądasz jak robot. Bądź delikatny i pozwól każdej pozie płynąć jak krok taneczny. Pomoże Ci to zrelaksować umysł i pozostać w kontakcie z ciałem.

Dążyć do perfekcji:

Dążyć do perfekcji

Cokolwiek robisz, staraj się robić to jak profesjonalista. Zrób to w taki sposób, aby wyglądało idealnie. Ćwicz codziennie i wkładaj trochę wysiłku. Niektóre pozycje mogą nie być łatwe do wykonania, ale z praktyką staną się łatwiejsze. Naucz się być cierpliwym i dawaj w stu procentach. Wkrótce zobaczysz świetne wyniki.

Spróbuj wyjść poza:

Spróbuj wyjść poza

Wykonując sadhana jogę, staraj się nie pozostawać w swoich granicach. Nie ograniczaj się. Staraj się nauczyć jak najwięcej. Poszerz swoją wiedzę i swój potencjał. To jeden z najważniejszych sekretów, które pozwalają lepiej radzić sobie w tej dziedzinie, więc upewnij się, że dobrze go wykorzystujesz.

Trening ciała:

Sadhana Joga

Najlepsze w Sadhana Yoga jest to, że zapewnia trening całego ciała. Zajmuje to tylko około dwudziestu minut i zapewnia stonowane i jędrne ciało. Najbardziej niesamowitą rzeczą w tym treningu jest to, że spala o wiele więcej niż powinien to robić dwudziestominutowy trening. Jest bardzo intensywny i pomocny dla osób, które chciałyby zrzucić kilka kilogramów.

Korzyści z sadhany jogi:

Kiedy codziennie ćwiczysz sadhana jogę, osiągniesz jędrniejsze ciało oraz spokojniejszy i pozytywny umysł. Przygotuje cię do medytacji wyższego poziomu i zapewni relaks przez cały czas. Utrzyma Cię również na duchu i energii przez cały dzień.

Kiedy powinieneś ćwiczyć?

Sadhana Joga

Zaleca się ćwiczenie sadhany jogi każdego ranka i wieczoru, po około czterdzieści pięć minut. Z pewnością będzie to wspaniałe doświadczenie dla wszystkich rozpoczynających jogę.

Korzyści płynące z sadhany jogi są wymienione powyżej. Każda dyscyplina, którą wybierzesz; potrzebuje spójności. Niezależnie od tego, czy jest to nowa forma sztuki, reżim fitness, czy nawet joga, aby zebrać jej owoce, musisz włożyć w to wysiłek, ale korzyści są nieporównywalne. Nie ma nic lepszego niż zdrowe ciało i spokój. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi i napisz swoją opinię w komentarzach.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

Q1. Czy muszę przestać jeść niewegetariańskie przed sadhaną??

Odp.: Idealnym sposobem jest spożywanie wyłącznie produktów spożywczych pochodzenia roślinnego. Na początku skuteczne może być kontrolowanie diety i moderowanie posiłków. Głód w końcu mija i nie masz ochoty na jedzenie niewege. To jest moc sadhany. Oddalasz się od nawyków, które nie są korzystne dla zdrowia.

Q2. Czy muszę codziennie robić sadhanę??

Odp.: Im więcej to robisz, tym bardziej ci to pomaga. Eksperci zalecają 45 minut sadhany każdego dnia, ponieważ pomaga odstresować się przez cały dzień. W dzisiejszym zabieganym świecie trudno każdego dnia poświęcić tyle czasu. Lepiej zacząć od 15 minut każdego dnia i w końcu wydłużyć swój czas.

Q3. Czy mogę to zrobić w domu, czy potrzebuję zajęć jogi?

Odp.: Możesz robić sadhanę wszędzie. Nie ogranicza się tylko do pokoju; istnieje w twoim umyśle. Twój mózg jest włącznikiem/wyłącznikiem. Ale tak, jeśli chcesz nauczyć się jogi, musisz udać się do instruktora, aby nauczyć się odpowiednich technik i nie zranić się. W przeciwnym razie sadhana może być wykonywana poprzez codzienne okazywanie wdzięczności, mocne afirmacje, prowadzenie dziennika, obcowanie z naturą itp..