Idealnym sposobem na utrzymanie kondycji, zarówno psychicznej, jak i fizycznej, jest oddanie się światu jogi. Joga była dominującym opiekunem problemów z twoim ciałem, zgodnym ze spokojem, który osiąga twój umysł, gdy idziesz tą ścieżką. Praktykowana od wieków i wiele więcej, joga w ostatnich latach poradziła sobie z szaleństwem dbania o kondycję. Dzisiejszy świat jest bardziej zainteresowany prostymi sposobami, aby powstrzymać się od wiotczenia, jednocześnie szukając drobnych wskazówek i sztuczek, aby zakończyć niekończące się problemy z małym ciałem. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o jednej z takich jogi, zwanej Karnapidasana i korzyściach, jakie może nas obsypać.

Karnapidasana

Karnapidasana (pozycja kolana do ucha):

Karnapidasana jest również znana jako pozycja kolana w ucho, gdzie „karna” oznaczałoby przede wszystkim „uszy”. Dzięki procesowi skręcania i rozciągania ciała w połączeniu z miękkim, głębokim oddychaniem ta pozycja jogi dla początkujących może nie być dziecinną zabawą. Jednak gdy zaczniemy ujawniać związane z tym korzyści, zostaniesz osłupiały z podziwu.

Jak to zrobić?

  • Na początek ustaw się na macie do jogi. Na początku może to być nieco trudne i zdecydowanie zaleca się, aby nie zmuszać się do perfekcji już pierwszego dnia próby. W rzeczywistości możesz również poprosić osobną parę rąk o pomoc w tej próbie. Podstawowa postawa jogi skupia się głównie na nacisku na czaszkę i dlatego należy zachować ostrożność.
  • Leżąc na plecach, połóż ręce po obu stronach, równolegle do ciała, patrząc prosto w górę kręgosłupa i szyi w jednej linii.
  • Teraz przychodzi część, w której naciskasz dłonie na ziemię, gdy podnosisz nogi. Zassanie oddechu i trzymanie go podczas podnoszenia ułatwi ten proces.
  • Teraz przesuń nogi w górę i nad głowę, unosząc biodra. W tym momencie twoja jedyna równowaga ciała spoczywa na twoich rękach i szyi.
  • Przesuwając go na drugą stronę, opuść kolana równolegle do uszu.
  • Po zablokowaniu się w tej pozycji, pozwól rękom zachować pierwotną pozycję, ale tym razem z dłonią skierowaną do góry.

Pozycja ucha dla wskazówek dla początkujących:

Aby ćwiczyć tę pozę, potrzebna jest elastyczność i równowaga. Karnapidasana to zaawansowany poziom sarvangasany i halasany. Ważne wskazówki dla początkujących to:

  1. Nie martw się, jeśli twoje kolana nie dochodzą do podłogi. Dobrze jest trzymać kolana w górze, dopóki naturalnie nie dotrą do podłogi.
  2. W tej pozycji szyja jest trochę obciążona, więc poruszanie głową z boku na bok jest surowo zabronione.

Korzyści z Karnapidasany:

Jedną z głównych korzyści, jakie od zawsze zapewnia nam joga, jest elastyczność ciała. Wiemy, że sztywność może cię pokonać przez cały tydzień z delikatnym bólem w plecach lub lekkim pociągnięciem w pobliżu szyi. Dzięki tej pozycji jogi możesz pozwolić swojemu ciału na większą elastyczność. Praca brzucha powinna być idealna dla kobiet nie tylko dlatego, że mieści jajniki, ale także ze względu na fakt, że ogromny odcinek trawienia został połączony z brzuchem, w którym znajdują się również jelita. Ucisk, który odczuwasz w okolicy brzucha podczas wykonywania tej postawy, z pewnością utrzyma Twój brzuch silny i zdrowy. Uciskając czaszkę podczas wykonywania tej jogi, zamiast tego wywiera nacisk na tarczycę, stymulując ją, co ułatwia wzrost ciała a przede wszystkim zdrowa kontrola tarczycy. Wiąże się to również z wydłużeniem kręgosłupa i ramion, co dla mężczyzn pomoże Ci poszerzyć górną część ciała i klatkę piersiową.

Środki ostrożności i przeciwwskazania:

Ta pozycja jogi jest niezwykle trudna do opanowania dla początkujących. Postawa jogi Karnapidasana wymaga dużej siły i elastyczności rdzenia.

Główne przeciwwskazania obejmują osoby z problemami takimi jak biegunka, menstruacja, urazy szyi, zablokowane tętnice, wysokie ciśnienie krwi, astma, kobiety w ciąży na poziomie początkującym. Osobom tym zaleca się unikanie praktykowania tej pozy. Jeśli ta pozycja jogi jest praktykowana przez te osoby, powinna być wykonywana tylko pod ścisłym nadzorem eksperta, postępując zgodnie z zaleceniami lekarza.

Karnapidasana jest również znana jako pozycja kolana w ucho, gdzie „karna” oznaczałoby przede wszystkim „uszy”. To ćwiczenie jest wysoce zalecane kobietom, które cierpią z powodu nieprawidłowości i związanych z nimi problemów, miesiączka może być łatwą męką teraz, gdy zaczęłaś praktykować tę jogę. pozwalając Ci prawidłowo oddychać. Joga to przede wszystkim spokój, jeden z najważniejszych katalizatorów zdrowego snu. Tak więc, jeśli nadal nie przezwyciężyłeś bezsenności, wiesz, co robić najlepiej.