Świat jogi to rzeczywiście ogromny akr spokojnych ruchów ciała, takich jak rozciąganie i skręcanie, które towarzyszy odrobinie kontrolowanego oddechu, a zatem po prostu oddając się tej formie fitness, wiele korzyści może być na wyciągnięcie ręki. Z wielu powodów joga jest po prostu postrzegana jako technika fitness, ale rzeczywistość jest o wiele głębsza.

Korzyści z Upavistha Konasana i jak to zrobić dobrze

Joga jest nie tylko uzdrowicielem ciała, ale także opiekunem niespokojnego umysłu. Joga jest nie tylko ulubioną dla zdrowego ciała, ale także spokojnym ucieczką do spokoju, dlatego w dzisiejszym artykule porozmawiamy o jednej z takich jogi, nazwanej Upavistha konasana.

Oto jak to zrobić:

Upavistha Konasana jest w popularnych terminach znana również jako pozycja siedząca z szerokim kątem, gdzie „Upavistha” oznacza siedzieć. Jak wspomniano wcześniej, większość jogi koncentruje się na rozciąganiu ciała w ramach treningu z okazjonalnym skrętem w dół. Innym ważnym aspektem jogi jest kontrolowane naturalne oddychanie, w którym uświadamiasz sobie swój oddech i kontrolujesz go bez robienia rzeczy zbyt niewygodnych.

W międzyczasie możesz również skorzystać z kilku wskazówek, które przydadzą się podczas ćwiczeń.

1) Jeśli jesteś początkujący, uniesienie tułowia do przodu może być trudne. Możesz wziąć gruby zwinięty koc i położyć go przed sobą, upewniając się, że długa oś jest prostopadła do miednicy. Teraz możesz położyć na tym tors.

2) Upewnij się, że twoje jelita i żołądek są puste, kiedy zaczynasz robić asany. Zaleca się przyjmowanie posiłków co najmniej 4 do 6 godzin przed. Zapewni to strawienie pokarmu i dostarczy wystarczającej ilości energii do zrobienia.

3) Asanę zawsze najlepiej wykonywać rano. Ale jeśli przegapisz, możesz to zrobić też wieczorem.

Asana Upavistha konasana została wyjaśniona poniżej. Zobacz, jak możesz to zrobić.

 • Usiądź w dandasanie lub pozie personelu.
 • Odchyl tułów do tyłu, trochę na rękach, a teraz podnieś i otwórz nogi, mniej więcej pod kątem 90 stopni.
 • Możesz przyłożyć ręce do podłogi. Wypchnij pośladki do przodu. Spróbuj nieco poszerzyć nogę, bardziej pod kątem 20 stopni.
 • Obróć uda na zewnątrz i dociśnij je do podłogi, upewniając się, że nakolanniki są skierowane prosto do góry.
 • Kiedy jesteś w tej pozycji, przenieś ręce do przodu między nogi i utrzymuj silne ramiona.
 • We wszystkich skłonach do przodu kładź nacisk na poruszanie stawami biodrowymi i utrzymanie długości przedniego tułowia.
 • Kontynuuj pchanie do przodu przy każdym wydechu, aż poczujesz się komfortowo z rozciąganiem tylnych części nóg.
 • Pozostań w tej pozycji przez minutę.

Może to spowodować rozciągnięcie ścięgien podkolanowych lub mięśni łydek, ale z czasem ustępuje.

Weź głęboki wdech, podnosząc teraz ręce wysoko nad głowę, prostując plecy, gdy pochylasz się, by dotknąć palcami palców u nóg. Dodatkowa pomoc w tym czasie może pomóc Ci poszerzyć lub rozprostować nogi. Zablokuj pozycję, wstrzymując oddech.

Teraz zrób wydech i usiądź ponownie, cofając się do tyłu.

Parsva Upavistha Konsana:

Oto przewodnik krok po kroku, jak zrobić to dobrze.

 1. Usiądź w pozie laski i rozciągnij nogi jak najszerzej. Upewnij się, że palce i nakolanniki skierowane są do góry.
 2. Przekręć od pasa, aby skierować go na prawą nogę. Wydychaj powoli. Podczas wydechu przesuń ręce w kierunku prawej stopy i przyłóż czoło do kolana.
 3. Trzymaj prawą stopę do przodu i lekko zegnij łokieć. To rozluźni twoje ramię i szyję.
 4. Powoli pogłębiaj rozciąganie pleców, delikatnie naciskając piętę i przyciągając palce do ciała.
 5. Wstrzymaj na kilka oddechów.
 6. Kiedy puścisz, wejdź ręce i zwiń kręgosłup.
 7. Teraz powtórz to samo po drugiej stronie.

Korzyści z Upavistha Konasana:

 • To dobre ćwiczenie rozciągające dla twojego ciała, bezpośrednio związane ze wzrostem wysokości. Eksperci twierdzą, że jeśli odpowiednio rozciągniesz kończyny dolne, a następnie spróbujesz utrzymać je w dłoniach, całe twoje ciało zostanie rozciągnięte w trakcie próby. Dlatego istnieje duża szansa, że ​​dzięki temu ćwiczeniu dodasz sobie kilka centymetrów.
 • To ćwiczenie zapewnia również dobre ujędrnienie kończyn dolnych, gdzie rozciąganie tonizuje mięśnie, co zapewnia silniejsze kończyny.
 • Kiedy schylasz się i rozciągasz ciało, Twój żołądek spala cały dodatkowy tłuszcz zgromadzony wokół brzucha, pomagając w ten sposób w utracie wagi. Oprócz płaskiego brzucha, organy w jamie brzusznej również otrzymują dobry masaż, co powoduje zdrowsze jelita.
 • Wiele osób twierdzi, że to ćwiczenie uspokaja umysł. Kiedy maksymalnie się rozciągniesz, lekkie ukłucie zadowolenia z rozciągniętych mięśni uspokaja twój umysł.

Ale na co należy uważać? Przyjrzyj się środkom ostrożności, o których powinieneś wiedzieć podczas wykonywania upavistha konasana.

 1. W przypadku kontuzji dolnej części pleców możesz usiąść na wysoko złożonym kocu. Trzymaj tułów w pozycji pionowej.
 2. Upewnij się, że nie zaokrąglasz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Pomoże to zapobiec problemom z dyskiem.
 3. Dla osób z przewlekłym bólem pleców unikaj wykonywania asan lub upewnij się, że robisz to pod ścisłym nadzorem.

Przeciwwskazania:

 1. Upavistha Konsana wywiera duży nacisk na uda, a także na tył kolana. W przypadku zbyt dużego stresu wokół tych obszarów, unikaj wykonywania asan. Elastyczność przyjdzie z czasem i praktyką.
 2. Nie wchodź głębiej w pozę, przykładając siłę do pleców, ponieważ mięśnie dolnej części pleców i mięśnie pośladkowe są maksymalnie rozciągnięte.

Pamiętaj jednak, że będziesz czerpać z tego korzyści tylko wtedy, gdy będziesz ćwiczyć szczerze i codziennie. Uważaj na przeciwwskazania i trzymaj się z daleka od robienia tego, gdy odczuwasz najmniejszy dyskomfort. Ćwiczenie rozciągające ma na celu zwiększenie wzrostu i jest również pomocne w wzmacnianiu mięśni. Zacznij robić już dziś i zobacz, jak pozytywnie wpływa to na Twój organizm.