Kto by pomyślał, że joga zapewni Ci coś więcej niż tylko zrzucenie kilogramów? Zwykle powszechnym pojęciem praktykowania jogi jest podążanie za rytmem trendu i oddawanie się zrzucaniu flaków. Jeśli jednak potraktujesz jogę poważnie i pasjonujesz się nią, wkrótce zobaczysz różne wyniki zdrowego ciała, które w innym przypadku byłyby możliwe tylko dzięki chemicznym tabletkom i lekom. Ale z drugiej strony, po co szukać pomocy z zewnątrz, skoro możesz sobie pomóc, decydując się na poranną jogę?.

Postanowiliśmy więc przedstawić Ci postawę jogi zwaną krauncasaną i odkryć korzyści, jakie możesz dzięki temu osiągnąć.

krauncasana

Jak zrobić Krauncasana?

Krauncasana jest również znana jako pozycja czapli i w rzeczywistości jest jedną z najłatwiejszych pozycji jogi podczas treningu, która zajęłaby kilka minut codziennego poranka, a jednocześnie oferuje o wiele więcej. Joga zasadniczo składa się z małych, powolnych ruchów, ułożonych w stos z oddechem krok po kroku. Pierwszym wymogiem do tej jogi byłaby wygodna mata do jogi do rozpoczęcia ćwiczenia.

 1. Usiądź na kolanach, opierając biodro na szczytach pięty, podczas gdy przód palców równomiernie dotyka podłoża.
 2. Palce stóp powinny być przyciśnięte do ziemi, a ręce po obu stronach ziemi, dłonią w dół.
 3. Po rozpoczęciu ćwiczenia musisz utrzymać równowagę na jednym zgiętym kolanie, więc zawsze lepiej jest skorzystać z pomocy na początku. Koc lub poduszka pod zgięte kolano wystarczą. W końcu wysuń poduszkę i poćwicz.
 4. Rozłóż jedną nogę, powiedzmy lewą, połóż ją na ziemi z przodu, wyprostuj z palcami uniesionymi do góry. W tym czasie ciężar ciała powinien być równomiernie rozłożony na drugiej nodze.
 5. Teraz używając rąk, zapinając klamrę na palcu, unieś nogę prosto i zbliż ją jak najbliżej klatki piersiowej. Zablokuj pozycję, a teraz możesz wdychać i trzymać, aż opuścisz nogę.
 6. Złap oddech i kontynuuj z drugim.

Czapla dla początkujących:

Jeśli jesteś początkującym, oto kilka rzeczy, na które musisz uważać.

1) Może się tak zdarzyć, że nie będziesz w stanie wyprostować nóg. W takim przypadku lekko ugięte kolano. Delikatnie puść stopę i przytrzymaj łydkę lub kostkę. Może to dać pewną elastyczność w trzymaniu nóg prosto.

2) Możesz również założyć pasek wokół podeszwy, zanim spróbujesz wyprostować nogę. Upewnij się, że trzymasz pasek blisko, jak to możliwe.

Korzyści z Krauncasany:

 • Jest to świetne ćwiczenie rozciągające dla dolnej części ciała, które pomaga rozładować napięcie wokół mięśni lub stawu. Mięsień zwykle sztywny może powodować sporadyczne bóle łydek i szarpnięcia uda. Dzięki tej jodze możesz łatwo pozbyć się sztywności mięśni i uelastycznić je.
 • Ujędrnianie dolnej części ciała to kolejna zaleta tej jogi, w której pięciominutowa Krauncasana, po której następuje przysiad, pomoże ci ujędrnić mięśnie ud i pośladków.
 • Kiedy ciągniesz rozciągniętą kończynę w kierunku klatki piersiowej, poczujesz lekkie pociągnięcie i szarpnięcie w okolicy klatki piersiowej, głównie ramion i górnej części klatki piersiowej. Jest to ciśnienie, które odczuwa serce, dlatego Krauncasana może utrzymać zdrowe funkcjonowanie serca, poddając je lekkiej sytuacji nacisku.
 • Rozciąganie i ciągnięcie, które stosuje się do dolnej części ciała podczas tego ćwiczenia, pomogłoby ci rozciągnąć mięśnie dla lepszej korzyści, pomagając ostatecznie w dodaniu kilku kilogramów do zwykłego wzrostu. To dobry sposób na przybieranie na wadze. Jednak wyniki nie pokazują się szybko, a cierpliwość będzie kluczem do odblokowania tych drzwi.
 • Gdy wstrzymujesz oddech i zbliżasz nogę do siebie, jelita automatycznie zassają, powodując przepływ krwi do okolicy brzucha. Właśnie dlatego joga Heron pose została również powiązana ze zdrowym brzuchem, który działa silnie i daje wysokiej jakości rezultaty.

Środki ostrożności i przeciwwskazania:

Uważaj na te.

 1. W przypadku kontuzji kostki lub kolana nie próbuj tej jogi bez wskazówek eksperta.
 2. Ponieważ jest to nieco skomplikowane, zawsze uzyskaj fachową rękę i poradę, zanim zaczniesz ćwiczyć.

Przeciwwskazania:

 1. Unikaj wykonywania jogi, gdy jesteś w cyklu menstruacyjnym.

Joga w pozycji Heron to joga, która ma na celu znaczne korzyści dla ciała. Bezpośrednio pomaga ćwiczyć ścięgna podkolanowe i łydki ciała. Jednak w dowolnym momencie, jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, powstrzymaj się od tego. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać łatwe, tak nie jest! Uzyskaj porady ekspertów, zanim zaczniesz.