Joga jest główną częścią opieki zdrowotnej i rektyfikacji ciała. Często ludzie narzekają, że muszą biegać na siłownię wczesnym rankiem tylko po to, by nadrobić zaległości przed gorączkową pracą w biurze. Dla niektórych może to być przyjemność, ale dla wielu chcieliby mieć coś bliżej domu. Właśnie dlatego jogę zaleca się ludziom w każdym wieku i ze wszystkich środowisk. Dar jogi nie tylko ogranicza się do zrzucania tłuszczu, ale odgrywa również ogromną rolę w pielęgnacji ciała. Dzisiejszy artykuł dotyczy jednej z takich jogi zwanej Kukkutasana, gdzie porozmawiamy o budowie pozy, jak to zrobić i korzyściach z niej płynących.

Kukkutasana

Jak to zrobić?

To dość zabawna postawa, która jest dość łatwa, jeśli ćwiczysz ją codziennie. Jest to również znane jako pozycja koguta, wywodząca się z samej postawy. Pozycja przede wszystkim wywołuje ciężar ciała w ramionach, prosząc o zrównoważenie kończyn górnych. Poprzez proces powolnych ruchów, niektórych rozciągań i skrętów, ta joga może być owocem wielu drobnych problemów cielesnych. Przede wszystkim, w połączeniu z ciężkim oddechem, dzięki jodze wzrasta również osobowość psychiczna. Na początek potrzebujemy maty, na której można się położyć z ugiętymi i skrzyżowanymi kolanami. Nazywa się to padmasaną lub pozą lotosu. Twój kręgosłup powinien być prosty, dopasowując się do szyi. Wyczekuj i upewnij się, że zachowujesz tę ścisłą sztywność szpiku przez cały proces jogi. Jest to ważne, ponieważ lekkie poślizgnięcie się w jednej z pozycji może spowodować nieprzyjemne pociągnięcie lub węzeł mięśniowy, jeśli nie będziesz uważać.

Kiedy już usiądziesz, przesuń ramię przez wewnętrzną część uda do ziemi poniżej w taki sposób, aby ramię było teraz utkwione między wewnętrznymi udami a łydkami. Zrób to samo z drugą ręką, a teraz używając nacisku dłoni na ziemię, podnoś się stopniowo. Nadal patrząc prosto, unieś się nad ziemię, aż ramiona będą wyprostowane, równoważąc całe ciało podczas podnoszenia się. Podczas podnoszenia wdech, który teraz wydychasz.

W całej pozie jogi radzimy patrzeć prosto w górę. Pierwsze dni mogą powodować zmęczenie ramion, więc nigdy nie trzymaj się pozycji, jeśli nie czujesz się już komfortowo.

Jak to zrobić?

♦ Pierwszą i najważniejszą korzyścią z tej jogi jest wzmocnienie górnej części ciała, zwłaszcza ramion. To jest zasadniczo dla chłopców, którzy chcą pokazać swoje bicepsy. To tylko odskocznia na ścieżkę, na której pracujesz nad budowaniem siły na ramieniu, zanim przejdziesz na szerokość. Nawet dla kobiet jest to dobry sposób na wzmocnienie ramienia, w zasadzie ujędrnienie go, abyś nie musiał się martwić o obnoszenie się zwiotczałych ramion.

♦ Podczas gdy podnosisz się na niewidzialnym piedestale i trzymasz go rękami, wywierasz nacisk na brzuch, który teraz chrzęści, aby utrzymać się w pozycji pionowej. Dlatego jest to związane ze wzmocnieniem brzucha, co jest również dobrym sposobem na niestrawność i związane z nią problemy.

♦ Często układ nerwowy danej osoby może nie być tak skoordynowany z ciałem, jak oczekiwano. Dlatego poprzez to ćwiczenie pracujemy nad równowagą naszego ciała i koordynacją między oczami i umysłem. Podczas wykonywania tej jogi, surowo radzimy patrzeć prosto w kierunku, przenosząc tam punkt skupienia, tak abyś mógł skoordynować równowagę ciała ze wzrokiem.