Życie jogina jest zawsze uważane za lepsze, nie tylko pod względem wysportowanego ciała, ale także jego zdrowej części. Joga jest w tradycji od dawna, a jednak korzyści płynące z tego reżimu są dopiero odkrywane. Niedawne szaleństwo fitness na świecie sprawiło, że przesadziliśmy z planem, próbując czegoś nowego, aby stać się zdrowszymi.

Kurmasana (pozycja żółwia) Jak to zrobić i korzyści

Joga w ostatnich latach podbiła niejedną duszę, gdzie oprócz sprawności ciała, joga daje nam coś, czego nie mogą nam zaoferować żadne inne techniki treningowe. Joga zapewnia obecność i spokój umysłu. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o jednym z takich ruchów jogi zwanym kurmasaną i korzyściach z niej płynących.

Jak to zrobić?

Kurmasana, znana również jako pozycja żółwia, jest dość łatwą pozycją jogi, skupiającą się głównie na rozciąganiu i elastyczności wśród innych ważnych aspektów. Nazwa postawy pochodzi od samej formy, w której poprzez powolny rytuał oddechowy wykonujemy serię rozciągnięć i pociągnięć. Na początek rozłóż matę do jogi na równej powierzchni i usiądź z wyciągniętymi nogami przed sobą.

Powoli rozciągaj się od nóg od środka do obu stron, gdy pochylasz się coraz bardziej, próbując dotknąć czołem ziemi. Kiedy się schylasz, czujesz rozciąganie w dolnych kończynach, które teraz mimowolnie się zginają. Przełóż teraz ręce przez zgięte nogi i rozłóż je do tyłu. Do tej pory twoje czoło powinno dotykać ziemi. Zablokuj się w tej pozycji, a następnie zrelaksuj się, nie opuszczając tej postawy. Twój szpik powinien się rozluźnić, gdy przez kilka sekund głęboko wdychasz i wydychasz powietrze. Kończyny, czy to dolne, czy górne, powinny być rozluźnione, a nie ściśnięte.

Istnieje również odmiana dla początkujących, którzy jeszcze nie mieli doświadczenia w tym przedsięwzięciu. Mogą zacząć od siedzenia na ziemi na kolanach z palcami u stóp podwiniętymi, aby dotknąć twoich bioder od spodu. Pochyl się aż do ziemi, wciągnij oddech i dotykając czołem ziemi, rozłóż ręce tuż przed sobą, być może nawet je splatając, jeśli to możliwe. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund i powoli pracuj do dobrej minuty, zanim zwolnisz pozycję i odzyskasz oddech. Nazywa się to ardha-kurmasana lub pozą pół żółwia.

Jak nam to pomaga?

1. Jak wspomniano wcześniej, Kurmasana jest pozą, która skupia się głównie na elastyczności ciała, dobrodziejstwie, które pomoże ci na zawsze pozbyć się sztywności i sztywności mięśni. Kiedy skręcasz i rozciągasz swoje ciało, w rzeczywistości uwalniasz napięcie ze sztywnych mięśni, dzięki czemu możesz być bardziej elastyczny.

2. Rozciąganie i ciągnięcie, którego doświadczasz podczas ćwiczenia, skupia się głównie na górnej części ciała, gdy kładziesz ręce do tyłu i rozkładasz je. w ten sposób pracują mięśnie klatki piersiowej, co na dłuższą metę pobłogosławi cię szerszym ramieniem i silniejszymi mięśniami klatki piersiowej. Dotyczy to nawet kobiet, dla których silna klatka piersiowa jest powszechnym pragnieniem.

balasana

3. Kiedy twoje nogi są podparte, a ty pochylasz się, twój brzuch jest trochę popracowany i po raz kolejny mamy rozwiązanie na lepiej działający brzuch, czyniąc go silniejszym i zdrowszym.

4. To dobry sposób na uwolnienie organizmu z utajonych toksyn, które się w nim znajdują. Właśnie dlatego ta joga jest rekomendacją dla wszystkich osób, które w nocy leżą bezsennie w swoim łóżku. Uwalniając twoje ciało pomocniczego napięcia, osiągamy spokój ducha.